Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Jan Skopeček: Vzkaz ČSSD a ministru Chovancovi: nezvyšujte daně, ohrozíte růst! Doporučený

  • úterý, led 20 2015
  • Napsal(a)  Jan Skopeček, ekonomický expert ODS
Jan Skopeček Jan Skopeček snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Byla by to rána do zad naší ekonomice. Jinak si nelze Chovancovy návrhy na zvýšení firemních daní a zavedení sektorové daně pro bankovnictví vysvětlit.  Už jen nahlas vyslovované úvahy na toto téma mohou naši ekonomiku poškodit. Znejistit firemní sektor hrozbou vyšších daní v době, kdy je investiční aktivita soukromého sektoru tolik citlivá na očekávání a optimismus podnikatelů ohledně budoucího vývoje, je ranou do zad našemu hospodářství. Ministr vnitra Milan Chovanec a jeho ČSSD chtějí zřejmě ohrozit slibný, ale stále křehký, růst a oživení české ekonomiky.

 

Se sociálními demokraty se shodneme alespoň v tom, že tolik medializovaná a přeceňovaná opatření ministra financí Andreje Babiše na příjmové straně rozpočtu nemohou naše veřejné finance zachránit. Klíč ke konsolidaci našich veřejných financí je totiž na výdajové straně rozpočtu. Vláda přitom za rok své existence ani nesáhla na jeden z nejdůležitějších bodů svého programového prohlášení, ve kterém se zavázala občanům České republiky uskutečnit prověrku mandatorních výdajů státního rozpočtu. V realitě svého vládnutí ale mandatorní výdaje zvyšuje a deficity chce řešit razantním zvýšením daňového zatížení. Je totiž nezbytné k dnešnímu návrhu ministra Chovance připočíst i čerstvé plány předsedy vládní důchodové komise Martina Potůčka řešit nedostatek financí na penze zvýšením majetkových daní a odvodů živnostníků.

Plánované zvýšení daní ODS odmítá. Stalo by se demotivujícím a konkurenceschopnost našich firem a podnikatelů ohrožujícím krokem. Vláda by na něj s ohledem na naši ekonomickou situaci měla rychle zapomenout. Už jen nahlas vyslovované úvahy na toto téma mohou naši ekonomiku poškodit.

Číst 12396 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 31 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %