Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Slzy v očích Zlatého slavíka Doporučený

  • pondělí, čec 14 2014
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Pepa Vágner a dcery Karla Gotta Pepa Vágner a dcery Karla Gotta Foto: Ivana Gottová

Dnes 14. 7. 2014 se dožívá 75 let mnohonásobný Zlatý slavík Karel Gott. Jeho dcery Charlotte a Nelly Gottovy mu ve spolupráci se zpěvákem Josefem Vágnerem darovaly k narozeninám roztomilý dárek - letní song ve stylu "reggae" Píseň pro Karla. Premiéru měl song už na páteční Mistrově soukromé oslavě, oficiálně pak právě dnes v rádiích, v televizi či na internetu. Autorem slov je přední textař Eduard Krečmar.

Autor hudby hitmaker Karel Vágner vysvětlil jak ho napadlo vydat tuto píseň: "Nápad vznikl po debatě s Ivankou Gottovou, mojí dlouholetou kamarádkou, která mi vyprávěla epizodu z muzikálu Mata Hari. Tam totiž, malá Charlottka hraje dceru Mata Hari, ale odmítá odejít domů, dokud náš Pepa, tedy zpěvák Josef Vágner a Kateřina Brožová, nebo alternace Iveta Blanarovičová, neodzpívají nádherný duet, který napsal Michal David pro hlavní představitelku a ruského plukovníka Maslova, do kterého se měla Mata Hari historicky jako do jediného zamilovat. Protože syn Pepa malé Charlottě také moc fandí, vznikla myšlenka, že by pro jejího tatínka Karla Gotta natočili její první singl, do něhož se nakonec zapojila i mladší Gottova dcera Nelly.

Jeho syn Josef Vágner si natáčení s dcerami svého velkého vzoru velmi užíval. "Byl to pro mě velký zážitek, velká legrace, ale hlavně Charlotta i Nelly byly úžasné. Nálada u nás v průhonickém studiu byla přátelská, a prostě jsme si spolu skvěle rozuměli jako velcí kamarádi,"  prozradil s úsměvem mladý zpěvák s tím, že písnička je hlavně o přátelství.

Otec Karel Vágner potvrdil, že natáčení bylo opravdu úžasné, pohodové, přátelské a obě holčiny se s o mnoho let starším Pepou skvěle bavily a díky jejich mamince Ivaně Gottové vznikla i série skvělých fotografií. "Musím říci, že třeba Charlotta určitě ještě neví, co to je, ale každopádně už teď swinguje. Prostě geny jasně pracují a slavný táta Zlatý slavík měl při prvním poslechu písničky evidentně slzičky v očích…"

Geny určitě fungují, ale holčičky zřejmě zdědily po otci i nezlomnou disciplínu a píli, protože obě chodí již i na hodiny zpěvu k prof. Janě Balášové z pražské konzervatoře, která je na natáčení písničky velmi dobře připravila. A kdo ví, třeba jednou bude moci Karel Vágner třesoucím se stařeckým hlasem říct: "Tak těmhle slavným zpěvačkám jsem vydal jejich první singl, jako dárek pro tatínka k narozeninám."

Ale ať již budou slavné či se věnují nakonec třeba matematice, jako syn Waldemara Matušky, hlavní je, že mají tatínka rády a budou mít jak on tak ony na tyto narozeniny krásnou vzpomínku. 

Vydavatel naší revue Kulturní komise ČR se připojuje s přáním mnoha sil do další tvůrčí práce. A především s poděkováním za zpříjemnění života díky poslechu jeho krásných písní. Hodně štěstí v osobním životě a dalších úspěchů v práci, Mistře! Ať je Váš život stále plný takové pohody, která vyzařuje z fotografií z natáčení songu.

 

 

 

Číst 19287 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %