Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Kokonínské vzpomínání nejen na Karla Gotta Doporučený

  • sobota, bře 05 2022
  • Napsal(a)  JAN KOPAL, předseda spolku Kokonín z.s.
Spolek Kokonín oslavoval Spolek Kokonín oslavoval snímek zaslal autor článku Jan Kopal

V podvečer ve středu 22. září 2021 uspořádal spolek Kokonín v prostorách restaurace Sokolovna v Jablonci nad Nisou – Kokoníně první letošní besedu pro místní občany. Hostem byl hudebník a bubeník Jan Žižka, který v minulém roce vydal poutavou knihu svých memoárů přiléhavě nazvaných „Zlatá éra s Karlem Gottem aneb čtvrt století za zády Mistra“. Kniha vydaná v nákladu téměř 3.0000 kusů je v současnosti již téměř rozebrána. Přesto byla na besedě k prodeji za sníženou cenu. Během řady dotazů z publika rekonstruoval svou hudební kariéru, během které spolupracoval nejen s Karlem Gottem, ale také s Helenou Vondráčkovou, Ivetou Bartošovou, Ladislavem Štaidlem, Rudolfem Roklem a dalšími předními českými zpěváky a umělci. Jan Žižka byl také spoluzakladatelem jazzrockového Pražského výběru Michaela Kocába. Zavzpomínal na Karla Gotta nejen jako na velkého profesionála a celosvětově uznávaného hudebníka, ale také jako na esoterika, znalce historie a politiky s širokým rozhledem, který by mu mohl závidět leckterý akademik. Nevyhnul se ani osobním dotazům ohledně svého poměrně negativním vztahu k českému bulváru a své osobní vazbě k Dominice Gottové, který navázal v jejich 16 letech.

Celou besedu proložila zpěvem manželka Jana Žižky Olívie Žižková. V jejím podání mohlo aplaudující a dojaté publikum mimo jiné vyslechnout písně Zvonky štěstí a Včelka Mája. Sama pak zavzpomínala na vznik své nejpopulárnější písně Evropo dýchej z roku 2016 a na herce Jiřího Krytináře, který byl v posledních letech svázán právě s Jabloncem na Nisou (kde zemřel v roce 2015) a se kterým Olivie spolupracovala v rámci jeho divadla. V těchto dnech Olivie Žižková představuje unikátní fotokalendář na rok 2022, který je možné objednat na jejich webových stránkách: www.oliviezizkova.com/kalendar-2022

Předseda spolku Kokonín Jak Kopal s manželi Žižkovými

Na listopad připravuje Spolek Kokonín obdobnou besedu se spisovatelkou Marií Formáčkovou, která bude vzpomínat na herečky Helenu Růžičkovou a Zitu Kabátovou. Všichni případní zájemci jsou předem zváni.

Mgr. Bc. JAN KOPAL, předseda spolku Kokonín z.s.

© Kulturní komise ČR, 7.2.2022

Číst 504 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v UMĚNÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %