Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

S Junckerem se EU dopředu neposune Doporučený

  • sobota, čen 28 2014
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Petr Fiala a Jan Zahradil na Kongresu ODS Petr Fiala a Jan Zahradil na Kongresu ODS Ivana Haslingerová, Fragmenty

Do čela Evropské komise byl zvolen Jean-Claud Juncker. Pro jeho zvolení hlasoval i premiér ČR Sobotka. Tím hlasoval proti zájmům své republiky, která potřebuje efektivní a fungující EU. Aby se ale stala EU funkční, musí v ní proběhnout systémová změna, nikoliv pouze vyměňovat stejné europeistické figurky mezi sebou. Snad jediným pozitivem tohoto počínání EU je, že se jí tato pyšná přezíravost vůči občanům v budoucnu vymstí. Již nyní v eurovolbách jí dali jasný signál tím, že dali velký počet hlasů stranám, které volají po rozpadu EU. Co tomu říkají představitelé ODS, jejíž zakladatel prezident Václav Klaus je již dlouhodobě přesvědčen, že bez hluboké  systémové změny je EU neschopná existence, na to jsme se zeptali předsedy ODS Petra Fialy a prvního místopředsedy Jana Zahradila.

Europoslanec Jan Zahradil považuje nominaci Jeana-Claude Junckera na post předsedy Evropské komise  za velké zklamání. „Pan Juncker je typický eurokrat ze staré školy. Ostatně stejně, jako Martin Schulz, který má být podle dohod instalován do čela Evropského parlamentu. Pokud se Juncker stane předsedou Evropské komise, k žádným reformám EU nedojde. Zdá se, jako by evropské elity zase jednou doběhly samy sebe. Výběr předsedy EK měl souviset s evropskými volbami a měl více zapojit veřejnost do rozhodování. Jméno Juncker ale podle květnového průzkumu nikdy v životě neslyšelo 91,8% veřejnosti. 90% občanů se také vyslovilo proti tomu, aby byl výsledek voleb spojován s funkcemi v Evropské komisi,“ připomíná Jan Zahradil. 

Předseda ODS Petr Fiala označil za zklamání zejména skutečnost, že na hru Evropského parlamentu nakonec přistoupila Evropská rada. „Je-li klíčovým zájmem České republiky efektivní a fungující EU, pak je nutné říct, že premiér Sobotka právě hlasoval proti tomuto zájmu. EU potřebuje reformu, ne stagnaci, která se přetransformovává v stále hlubší nedůvěru vůči EU. Pan Juncker pro budoucnost EU potřebnou změnu nepředstavuje. Pokud bude EU i nadále pokračovat v tom, že bude  zavírat oči před realitou, v budoucnosti se jí to jednoznačně vymstí. To dokazuje i výsledek voleb do EP, v nichž výrazně posílily strany, které si přejí  rozpad EU" uvedl Petr Fiala.

Číst 38852 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 57 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %