Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Pomníková válka Doporučený

General_Wlassow_mit_Soldaten_der_ROA.jpg General_Wlassow_mit_Soldaten_der_ROA.jpg převzato z Wikipedie

Myslím si, že o pomník Vlasovců Pavlovi Novotnému vůbec nejde. Slovy Jiřího Paroubka bych to charakterizoval: Kdo na to má, aby vystupoval v hodinovém pořadu jedné z hlavních televizí v Rusku. Starosta Řeporyjí je členem ODS. Zbytky konzervativních voličů této strany už ze židlí zvedl nápad její místopředsedkyně, odpustit daně mladým do 26 let a zaplacení měsíční cesty 18ti letým prvovoličům po Evropě. Paní místopředsedkyně ODS se vyjádřila, že by tam v cizině našli mladí snad i svou lásku. Ovšem, jak tady v blogu někdo trefně napsal, byl by to odsun mladých dívek do manželství ve státech, kde jsou výdělky nepoměrně vyšší. A naši mladíci by zůstali na ocet. Možná ale, že by to ani nad obrazovkami svých chytrých mobilů nepoznali.

 

Však jsme si zachovali konkurenceschopnost našich výrobků držením mezd na třetinové úrovni vyspělých západních států. A tak neustále doháníme západ tak, jako pes dohání svůj ohon. Jsem zvědav, jak nám tato konkurenceschopnost v době klimatického alarmismu EU bude co platná, až zahraniční majitelé např. automobilek, výroby pneumatik atd., tyto závody u nás uzavřou. Co budeme dělat s těmi statisíci pracovníků z východu v Mladé Boleslavi, či jinde?.

Ostatně si nemyslím, že by tyto„geniální“ nápady jakkoliv přilákaly ty, kteří jsou jimi korumpováni. Prostě pro mladé jsou „cool“ jiné strany. Zatím Piráti a v dohlednu to, k čemu se přilne Milion chvilek. Někdo mne v diskuzi na fb nařkl, jak jsem si mohl dovolit v Politickém spektru České televize vyslovit domněnku, že to bude Česko sobě. Dovolím si prostřednictvím tohoto blogu oponovat tím, že stejnou domněnku o den později vyslovil v debatě ČRo Plus redaktor Hospodářských novin, které jsou součástí Bakalova vydavatelství Economia, Honzejk. A tomu rozhodně nikdo nemůže vyčítat, že by chtěl jakkoliv Chvilky poškodit.

Nehledě na to, že obrat o 180 stupňů od ODSácké modré planety k planetě zelené, také u některých konzervativních voličů způsobil nazdvihnutí obočí, řečeno slovy zakladatele této strany (à propos vyloučení jeho syna, to byl také „geniální tah“ který jí „přinese“ nárůst voličů). Zdá se, že jak Novotný, tak Udženija se snaží vyhnat konzervativní pravicové voliče ODS k Trikolóře.

Ale nechme těch úvah, které se nás netýkají, to se týká dvou současných ODS.

Nás se týkají jiné věci. Hrozivá ekonomická předpověď, která dolehne na náš exportně orientovaný průmysl vlivem zelené politiky nové Evropské komise (dnes jsem ji slyšel z úst mladého renomovaného ekonoma na ČRo Dvojka v pořadu Jak to vidím). Dále pak neúměrně vysoké ceny nemovitostí vlivem nižší kupní síly našich občanů v porovnání s kupní silou občanů západních zemí (opět důsledek politiky konkurenceschopnosti našeho průmyslu a zemědělství). Neúměrný růst nájmů v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Plzni a dalších velkých městech ČR. V Praze hlavně kvůli tzv. investičním bytům, opět většinou s majiteli v zahraničí. Někde jsem četl, že čtvrtina bytů v centru Prahy už je pouze v registru airbnb. Problémem je také, že tyto krátkodobě pronajímané byty jsou v domech, kde žijí ještě normální dlouhodobí nájemníci, kteří trpí hlukem a nepořádkem způsobenými zvláště mladým turisty ze západu, využívajícími hojnou měrou nízké ceny alkoholu u nás.

Vraťme se k pomníkové válce.

Pokud Novotnému obyvatelé městské části stavbu pomníku schválí a přiklepnou na to peníze, a domnívají-li se, že už vše potřebné v obci mají a peněz mají nazbyt na sochy, tak to je jejich věc. Protest ruského velvyslanectví proti stavbě sochy, je zase věc Ruska, pro které je Vlasov a jeho adorace něco takového, jako kdyby chtěl někdo v zahraničí stavět sochu zrádci našeho národa Emanuelovi Moravcovi. Co Novotnému vyčítám je příjezd multikárou k ruskému velvyslanectví za náležité asistence médií, a hlavně charakter jeho vystoupení ve sledované ruské televizi, kde nahrál k růstu protičeských nálad nejenom politiků typu Žirinovskij, ale i velké části ruských občanů, kteří zatím k ČR měli kladný vztah. Myslím, že to neprospěje ke snaze udržovat pomníky padlých československých legionářů, která i tak naráží na neochotu tamních úřadů. Akce Novotného právě tak jako záměr zbourat pomník maršála Koněva v Dejvicích starostou za TOP09 Koláře jsou zbytečnosti, které pomáhají k růstu nenávisti na obou stranách.

A já si myslím, že nenávisti už bylo dost. Mluvím o tom v Politickém spektru ČT.

Diskutovali jsme tam tři předsedové stran, každý z odlišného úhlu vnímaní daného tématu. Zelení, Svobodní, Rozumní. Slyšel jsem od mnohých známých (i z naprosto odlišného názorového spektra), že to byla diskuze, ze které by si měli vzít příklad poslanci v Parlamentu. Nikdo nikoho nenapadal a přesto každý zastával jinou politickou pozici. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10116287760-politicke-spektrum/219411058200034/

Vážení čtenáři mých článků. Zřejmě do Vánoc už nic psát nebudu. Nač také jitřit emoce. Na závěr vám jako symbolický vánoční dárek posílám dvě písničky, které zpívá můj úplně první pěvecký objev, tehdejší spolužačka z konzervatoře Petra Černocká (teď oslavila v plné kráse 70) a hraje můj první orchestr Pastýři, složený z konzervatoristů, kteří se později stali významnými sólisty jak hudby vážné tak popu. Mimochodem na baskytaru hrál tehdy v mé kapele spolužák Karel Vágner, kterého jsem prý byl prvním kapelníkem.

Nejdříve je to Ovečka, kterou si Petra složila sama. Je z roku 1967 https://www.youtube.com/watch?v=GILOllEtdKU

a druhou písní je úplně první Petřina nahrávka. Vánoční koleda, jejíž hudbu i text jsem napsal já, Poslouchejte všichni lidé z roku 1966.

https://www.youtube.com/watch?v=HHJxtLax_Jg Petře Černocké bylo tehdy16 let a mě 20. Kritik Jiří Černý nazval mé aranžování a styl Pastýřů ve své populární rozhlasové Houpačce, kde Ovečka bodovala, „Něžným beatem“. Snad jsem zde ty odkazy na písně uvedl tak, jak je nutné. Kdyby to nešlo s youtube,com propojit, tak mě, prosím, omluvte. Jsem stále internetový Pat a Mat.

Pokud někdo uvažuje nad tím, proč Pastýři, tak odpovídám, pastýř kráčí mimo stádo. A o tom je i mé politické působení. Snažím se naslouchat druhým a nemám pocit, že vždy mám pravdu jenom já.

Přeji všem krásné prožití svátků vánočních. Kdysi byl rosničkou v televizi Ján Zákopčaník, který vždy na závěr každé předpovědi říkal: „Mějte slunce v duši“. Což vám přeji i já. Mějte v srdci lásku. Je to rozhodně zdravější, než mít v srdci nenávist. Pozitivní myšlenky léčí.

Mgr. Petr Hannig, předseda strany ROZUMNÍ – za spravedlnost a životní jistoty, bývalý a snad i budoucí prezidentský kandidát

 
Číst 7908 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 37 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %