Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Politicky nekorektní poznámky k brexitu. Zaměňovat EU za Evropu je novodobá osvětimská lež. Doporučený

Petr Štěpánek, autor článku Petr Štěpánek, autor článku snimek archiv autora

Dějí se úžasné věci. Přestože nastal brexit, ráno úplně normálně vyšlo slunce. Jak je to možné? Jsem zmatený a stále marně čekám před obrazovkou ČT24 na vysvětlení.

Zaměňovat Evropskou unii za Evropu je zločin století. Říkat, že ten, kdo je pro EU, je proevropský, a ten, kdo je proti EU, je protievropský, je novodobá osvětimská lež. Jestliže veřejnoprávní Česká televize – a nejenom ona – tuhle rétoriku používá, dopouští se neodpustitelného zločinu. 

Rád bych našim mediálním vymývačům mozků, kteří aktuálně vytrubují do světa, kterak mladá generace ve jménu zářných evropských zítřků nehlasovala pro brexit, připomněl, že to vždy byli právě mladí, vesměs nezkušení a životními zkušenostmi nepolíbení lidé, kteří ať už v Hitlerjugend, Komsomolu, případně na stavbách mládeže či jinde pomáhali na svět nejrůznějším totalitním ideologiím. O něco později pak mnohé z nich jejich vlastní soudruzi, kteří si přivlastnili vydobytou moc, obvykle vystrčili na okraj společnosti, to v lepším případě, v tom horším přímo do kriminálů. Historie se nikdy neopakuje stejně, nýbrž ve spirále, takže ta podobnost nepochybně není náhodná.

Už dlouho jsem neviděl něco tak strašného, jako byly páteční novácké "brexitové" Televizní noviny. Ještě horší propaganda než tradiční Česká televize. A to je opravdu co říct. ČT naopak tentokrát ze své obvyklé demagogie trochu ubrala. Ti nováčtí novináři jsou buď dokonalí idioti, nebo prodejné děvky. Nevím, co je horší.

Britové sice ve čtvrtek v referendu odhlasovali brexit, což je nepochybně světodějná událost, nicméně faktický právní stav je nadále takový, že Velká Británie je členskou zemí EU. Skutečná změna nastane až v okamžiku, kdy britská vláda oficiálně požádá o vyvázání z eurounijních struktur. A pak navíc započne poměrně dlouhé období vyjednávání, jakým způsobem a v jakých krocích se odchod Británie odehraje. Výsledek britského referenda není právně závazný, ale nemyslím si, že by se v britském parlamentu našel takový sebevrah, který by vůli lidu ignoroval. To ovšem neznamená, že takové pokusy nenastanou. Už se to děje. Ostatně je to klasický eurounijní scénář.

Zajímavá je jiná věc, pro Evropskou unii, její orgány, její vůdčí politiky a její skutečnou podstatu přímo definiční. Jak výše řečeno, žádná faktická právní změna ještě nenastala. Přesto už Německo svolalo do Berlína schůzku pouze šestice zakládajících zemí. Co z toho plyne? Nic menšího, než že některé země EU jsou si v oné odpudivé orwellovské tradici rovnější než země jiné. K čemu je nám u takového stolu naše židlička, když je prázdná? A evropský prezident Tusk pro změnu na středu svolal summit zemí EU bez Británie, jež stále ještě je a nějaký čas bude členskou zemí EU. To vše za situace, kdy by naopak EU měla s Británií komunikovat zvýšeným způsobem.

Pokud eurounijním lídrum skutečně leží osud EU na srdci, jednu záslužnou věc udělat mohou. A nepochybuji, že evropská veřejnost, jejíž obrovské procento začalo unii v této podobě nenávidět, to nepochybně ocení. Mohou se odebrat do politického záhrobí. Zbabrali totiž úplně všechno. Na dlouhá léta dopředu.

Česko-britský spisovatel Benjamin Kuras označil v Událostech komentářích na ČT24 Evropskou unii za totalitní strukturu. Moderátorovi u toho málem spadla brada, kterak byl vyveden z míry. Ano, bývá to pro některé lidi opravdu šok, když pravda zazní na plná ústa.

 

 

 

Číst 12914 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 53 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %