Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Kvóty nejsou řešení, jen ukazují bezradnost EK Doporučený

profesor Petr Fiala profesor Petr Fiala snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Poté, co členské státy zamítly návrh Evropské komise (EK) na povinné přerozdělení šedesáti tisíc uprchlíků, přichází její předseda Jean-Claude Juncker s požadavkem na nové kvóty. Tentokrát má ovšem jít o 160 000 běženců. (a posléze půjde o stovky milionů- pozn. redakce)

 S povinnými kvótami ODS nikdy nesouhlasila, na tom se nic nemění. To, že na nich Evropská komise stále trvá, jen dokazuje její bezradnost a aroganci vůči národním státům i samotným lidem na útěku, které tím Komise nutí být tam, kde nechtějí. Na druhou stranu řadu návrhů - jako jsou posílení kapacit ochrany vnějších hranic a navýšení prostředků na humanitární a rozvojovou pomoc, jakkoliv jsou vágní, vítám.

Podle prvního místopředsedy občanských demokratů Jana Zahradila je jedním z efektivních nástrojů zvládání krize rozvojová pomoc. V této oblasti ale bohužel vláda zcela selhává a ani zdaleka neplní náš závazek v rámci EU přispívat na rozvojovou pomoc částkou ve výši 0,33 % HDP.

Nikdo nemůže suverénním státům přikazovat, komu na svém území udělí mezinárodní ochranu a určité sociální benefity, stejně jako nelze násilím nutit uprchlíky, aby se uchylovali někam, kam nechtějí. V první řadě se musíme soustředit na dodržování platných pravidel a ochranu vnějších hranic. Jean-Claude Juncker dnes žádné dlouhodobé strategické řešení nepředstavil.

Číst 10968 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 80 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %