Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Kardinál Duka zve občany do Svatováclavské kaple k Modlitbě za národ Doporučený

J. Em. Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český zve k Modlitbě za národ k hrobu sv. Václava a Karla IV. J. Em. Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český zve k Modlitbě za národ k hrobu sv. Václava a Karla IV. snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka OP žehná a povzbuzuje všechny občany, kterým není osud našeho národa lhostejný, aby vytrvali, a zve je ji po čtyři roky každého 28. dne v měsíci v 16.15  hodin do památné Svatováclavské kaple katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha k pravidelné modlitbě za náš národ. Nejbližší modlitba se koná 28. prosince 2017. Vydavatel naší revue Kulturní komise ČR se za tento počin pana kardinála Duky plně staví, a prosí všechny občany, i nevěřící, kterým není osud naší země v této opravdu velmi nebezpečné době lhostejný, aby  ho přišli podpořit v této mimořádné bohulibé službě naší zemi. Prosím, přijďte všichni, kterým není osud naší vlasti lhostejný do památné Svatovítské kaple pronést modlitbu za svou zem! Poslední modlitba v tomto roce bude o to důstojnější, že se budeme moci poklonit našemu císaři  Karlu IV v jeho hrobce.

 

J. Em. Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha

Je krásné, že v době, kdy se na naši zem přihnalo oranžové celoevropské tsunami, které nemá nic jiného na práci než dštít síru na církev svatou a pět ódy na našeho protektora EU takovým způsobem, že člověk by upadl pomalu do beznaděje, že je vše, oč jsme usilovali v roce 1989, ztraceno, se nalezly osobnosti, kterým není osud našeho národa cizí. Kteří chtějí, aby byla zachována jeho tisíciletá křesťanská kultura a varují před vážným nebezpečím islamizace nejen naší země, ale celé Evropy díky nezodpovědné životunebezpečné politice německé kancléřky Merkelové. Je to o to krásnější, že je to právě nejvyšší představitel nejsilnější církve u nás, Jeho Eminence Dominik  kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas český,  který i přes všechny nedůstojné útoky a osočování od pánů Halíků, Putnů, Sobotků, Zaorálků a dalších duchovně nevzdělaných neomarxistických multikulturalistů myslí na náš národ a jeho občany a neustává bojovat za jeho osud. 

 

 
 
 

První Modlitba za národ proběhla již v říjnu 2013 před volbami, které hrozily návratem levice do všech důležitých pozic. Iniciátorkou byla setra Dominika J. Bohušová z Arcibiskupství pražského, která našemu listu sdělila: "Přiznám se, že situace kolem voleb mne nadzvedla. Nechtěla jsem stát bokem a pro náš národ nic nedělat. Pevně věřím, že upřímná modlitba ve Svatováclavské kapli pomáhá. Mně osobně již několikrát při modlitbách v této kapli Bůh vyslyšel.  Nehledě na to, že člověk po modlitbě v ní nabude velkou sílu. Proto jsem se rozhodla uspořádat na tomto posvátném místě modlitbu za národ, abych tuto sílu mohla načerpat  nejen pro sebe, ale i pro ostatní, aby i oni mohli prožít tento povznášející pocit. Zašla jsem za otcem kardinálem s prosbou, zda se můžeme v této památné kapli patrona naší země společně modlit za náš národ. Souhlasil a požádal mne, abych se pokusila vše organizačně zajistit. Že mám jeho plnou podporu, že nám žehná a povzbuzuje nás, abychom vytrvali i nadále a každého 28. dne v měsíci se za národ společně modlili. Podařilo se mi to rozhlásit a lidé, kterým na našem národu záleží, začali chodit do kaple. A nejen pražští, ale rozkřiklo se to již až na Moravu, do Opavska a Slezska."

 

Na dotaz, proč právě datum 28. každého měsíce sestra Dominika odpověděla: "Hned na prvních modlitbách  před volbami byla kaple plná - přišlo 120 věřících. To mne povzbudilo a přemýšlela jsem, jak tyto modlitby pořádat pravidelně, nejen  před volbami. Jde o kapli patrona naší země knížete Václava, který zemřel 28. září 935, a o modlitbu za náš stát, který vznikl 28. října 1918. Rozhodli jsme se proto pro pořádání těchto modliteb každého 28. dne v měsíci. Tak toto datum připomeneme nejen v říjnu, ale každý měsíc. Chtěla bych, aby si lidé uvědomili, že není samozřejmostí mít samostatný národ, že naši předkové se museli v čele s prezidentem Masarykem o jeho samostatnost tvrdě poprat, a aby si připomněli osobnost světce Václava nejen jednou do roka poutí ve Staré Boleslavi, kde byl pro své postoje zavražděn. Proto otec kardinál zve každého 28. dne v měsíci k pravidelným modlitbám do kaple sv. Václava  a to v 16:15 hodin."  

  

Sestra Dominika má ještě osobní důvod pro číslo 28. Dne 28. května zemřela její maminka, která ji naučila lásce a úctě k národu. "Dodnes okamžitě stoupnu i doma do pozoru, když slyším naší hymnu,"  říká sestra Dominika s úsměvem. Modlitby sestavila sestra Dominika tak, že nejdříve proběhne modlitba k Duchu svatému, kterou jí věnoval  zpovědník kardinála Berana biskup Matoušek. Poté zazní modlitba ke Svaté Ludmile. Tuto světici vybrala sestra Dominika proto, že ji chce vysvobodit ze mříží, za nimiž je tak necitelně uzavřena v chrámu sv. Jiří, že se jí nemohou věřící pořádně ani poklonit. Pak následuje hlavní Modlitba za národ, kterou se modlí každoročně ve Staré Boleslavi pan arcibiskup Dominik kardinál Duka. Modlitby v kapli zakončí Svatováclavský chorál a poté, za zpěvu chorálu V zemi věrných Čechů se jmény všech našich světců se všichni přítomní většinou odeberou ke hrobu svaté Ludmily, kde se k ní modlí litánie. Letošní modlitba bude zakončena namísto odchodem ke hrobu sv. Ludmily odchodem ke hrobu Karla IV. ve Svatovítské katedrále. 

Plný text zvacího dopisu z Arcibiskupství pražského:

Vážení a milí, obracím se na některé z Vás opět, na některé poprvé s prosbou o modlitbu za národ. Mnozí jsme jí byli posilněni poprvé před volbami do PS PČR v roce 2013 a zůstala v nás touha v této společné modlitbě pokračovat a neustávat. K tomu nám Otec kardinál Dominik Duka OP žehná a povzbuzuje, abychom vytrvali. Každého 28. dne v měsíci se budeme modlit ve Svatováclavské kapli katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v 16.15 hod.  K této společné modlitbě jste všichni upřímně zváni. Kdo nebude moci přijít do katedrály, prosím, připojte se k nám na svém místě, také v průběhu měsíce podle Vašich možností.  Můžete se také připojit k dobrovolnému půstu 28. dne v měsíci. Prosím, můžete-li také tuto modlitbu rozšířit ve svém okolí, svým známým. Texty k modlitbám jsou ke stažení na: http://tisk.cirkev.cz/ Za ctitele sv. Václava a sv. Ludmily S.M. Dominika J. Bohušová OP, Arcibiskupství pražské 

Prezident Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. se plně staví za tuto akci a děkuje  panu arcibiskupovi i sestře Dominice za její zorganizování. Bůh jim žehnej.

Číst 10850 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %