Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Náš stát nehorázně selhal v záchraně českých dětí v Norsku Doporučený

  • úterý, lis 11 2014
  • Napsal(a)  Kateřina Kašparová
Předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach Předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Europoslanci Petr Mach (Svobodní) a Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se aktivně zapojili do pomoci na záchranu českých dětí neoprávněně zadržovaných v Norsku. Každý už přispěl 13 tis. Kč na transparentní účet, kde probíhá finanční sbírka pro matku odebraných dětí. Účet byl založen v pátek 7. 11. 2014 a bude využit na soudní a potřebné výlohy v této kauze, zejména na platby za (drahé) norské advokáty.

Náš stát v této věci nehorázně selhal. Snažíme se teď paní Michalákové pomoci dostat její děti zpět. Norské úřady musí vidět, že nám není osud malých českých občanů lhostejný a že nemůžou jen tak brát děti od rodin,“ zdůraznil dnes Petr Mach.

Co se stalo

Rodině Michalákových byly odebráni synové Denis a David norskými úřady komunitní péče o děti v březnu 2011, a to pro (zřejmě účelově smyšlené) podezření, které bylo následně jednoznačně vyvráceno. Děti jsou však stále odděleně umístěné do pěstounské péče (matce je v podstatě znemožněno se s nimi vídat) a úřady je odmítají vydat jejich rodičům, ani jiným jejich blízkým příbuzným, kteří se o ně mohou starat v ČR. Obě děti přitom mají stále české občanství i české pasy!

Více o celé kauze zde: www.kdejemojedite.cz

Transparentní účet naleznete na  https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2100689721

„Děkujeme všem, kteří přispějí jakoukoliv částkou na pomoc pro české děti,“ dodává Petr Mach, který ještě hodlá společně s kolegou Tomášem Zdechovským obejít další europoslance a požádat je o finanční i politickou podporu v této věci.

Výzva české vládě

Pomoc českým občanům v zahraničí je základní funkcí státu, zejména pokud je třeba aktivní snahy o jejich repatriaci, pokud je bezdůvodně zadržují cizí státní orgány. Diplomatický sbor České republiky nesmí spoléhat pouze na pomoc EU a musí vykonávat suverénní zahraniční politiku.

Strana svobodných občanů proto už před týdnem důrazně vyzvala českou vládu, aby podnikla veškeré kroky nutné pro repatriaci v Norsku zadržovaných českých občanů Denise a Davida Michalákových. „Věříme, že vláda neupřednostní peníze z Norských fondů před pomocí v cizině bezdůvodně zadržovaným občanům ČR,“ uvedli Svobodní ve své výzvě dne 5. 11.

 

 

 

Číst 8238 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 27 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %