Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Babiš: Odmítám povinné rozdělování migrantů z pašeráckých lodí, lodě nesmějí vyplouvat! Doporučený

  • pátek, zář 21 2018
  • Napsal(a)  Petra Doležalová
Lodě s tzv. uprchlíky by se měly vracet odkud přijely Lodě s tzv. uprchlíky by se měly vracet odkud přijely

Předseda vlády Andrej Babiš se 19. a 20. září 2018 zúčastnil neformálního summitu EU v Salcburku. S dalšími lídry členských států jednal o migraci, vnitřní bezpečnosti a vystoupení Velké Británie z EU. Neformální summit byl ve středu večer zahájen večeří, které dominovalo téma migrace. V souvislosti s aktuální situací ve Středozemním moři český premiér odmítl, aby si členské státy rozdělovaly migranty ze zachráněných lodí. „Kvóty se nám podařilo dostat ze stolu už v červnu. Kolegům jsem zdůraznil, že o přijímání lidí na své území si musí každý stát rozhodovat nadále sám. Teď se musíme soustředit na to, aby lodě vůbec nevyplouvaly. Podpořil jsem proto myšlenku na uspořádání summitu s africkými státy,“ uvedl po jednání premiér Andrej Babiš.

 

Český premiér zároveň na evropské partnery apeloval, aby se EU více zaměřila na pomoc státům v severní Africe a budování kapacit, které by sloužily ke zvládání migrace. EU by se podle něj měla více zaměřit také na podporu zemí původu a členských států na jihu Evropy.

Čtvrteční jednání se věnovalo vnitřní bezpečnosti a posilování policejní a justiční spolupráce. Lídři EU debatovali nejen o propojení informačních systémů, ale také o kybernetické bezpečnosti.

Závěr neformálního summitu se konal ve formátu EU27. Hlavním bodem diskuse byl další postup EU ve vyjednávání o brexitu. „Jednání o dohodě míří do finále, ale času máme opravdu málo, klíčový bude měsíc říjen. EU je jednotná, vyjednavač Michel Barnier má naši plnou podporu. Nikdo nechceme, aby Velká Británie odešla v březnu bez dohody, ale pro jistotu musíme být připraveni i na tuto možnost,“ řekl český premiér.

Lídři EU se znovu sejdou již příští měsíc na Evropské radě v Bruselu.

Číst 8679 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na X (Twitteru) i Facebooku

 Twitter (X)     Facebook  Linkedin   iDNES   

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %