Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Německo chce na říjnovém summitu prosadit jednotné evropské daně Doporučený

Budou nám od příštího roku vládnout bruselští úředníci? Budou nám od příštího roku vládnout bruselští úředníci?
Po celou dobu od vypuknutí neznámé infekční nemoci zavlečené do vyspělých zemí dosud neznámým virem Covid 19 se EU o pomoc "svým" zemím nestarala. Nechala každou z nich, ať si poradí jak umí. Nyní si začala uvědomovat, že i největším europeistům dojde, že tím potvrdila letitý názor euroskeptiků, že v případě nebezpečí se  bude muset každý stát starat o sebe a není důvod pro vznik společného superstátu EU. Nyní se to snaží napravit tím, co jediné umí - z peněz vybraných od jednotlivých států, kterým říká evropské neboli její, uvolnit jistou část na pomoc ekonomicky poničeným státům. Svolala proto summit, na němž předložila svůj plán Next Generation EU neboli  fond obnovy EU, z něhož uvolní 750 mld. euro (19 ,500 bilionům Kč), který po čtyřdenním handrkování nakonec Evropská rada (ER) schválila. Rovněž tak ER schválila rozpočet EU na dalších pět let (2021-2027) ve výši 1074 mld. euro (27,924 mld. Kč).
Je jasné, že EU měla při sestavování tohoto rozpočtu díky odchodu jednoho z největších čistých plátců do něj (zhruba pětiny peněz),  Velké Británie, obrovské problémy i bez vypuknutí koronavirové krize. Musela proto nějakou "noblesní formou" přinutit země EU k dalšímu přílivu peněz do něj. Vymyslela to opět  merkelovsky geniálně. Zemím ponechaným na pospas a již tak zadluženým samostatnými boji s koronavirem nabídla pomoc společného zadlužení v rámci programu Next Generation EU. Ano ožebračeným zemím koronavirovou krizí nabídla plán ještě většího dlouhodobého zadlužení, do roku 2027. Těch 750 mld. euro (19 ,500 bilionům Kč) chce od nich dostat z velké většiny zpět a to dlouholetými půjčkami. No uznejte, že to je geniální pomoc. Nejdříve od nich peníze vybrala a pak jim jich část milostivě vrátí formou půjčky.
 
To se samozřejmě přítomným státníkům na summitu nelíbilo a i když nakonec plán obnovy EU schválili, ti rozumnější si stejně řekli, že půjček stejně nevyužijí. Dalo by se uzavřít, že summit skončil tím, že EU se bude muset poohlédnout po jiných zdrojích příjmů do rozpočtu než pomocí plánu Next Generation.

Je jasné, že  pro ekonomicky neschopné politiky je nejjednodušší cestou pro získání peněz do rozpočtu  zvýšení daní. (přesně opačná cesta, než kterou použil ke zdvojnásobení rozpočtu Kalifornie nobelovský ekonom Milton Friedman). A bruselští politici ukázali neznalost ekonomie. Navrhují zvýšit většině států daně. Ovšem ukryté pod pláštíkem prohlubování integrace EU a pro všechny stejné - společné evropské daně. Tedy požadavek za normálních ekonomických podmínek před ožebračením států koronavirovou krizí neakceptovatelný, neboť většina států má daně menší než Německo. Tajemnice pro EU Hrdinková dokonce prozradila, že některé ze společných evropských daní by měly začít platit od počátku příštího roku.

Ale nejde ani tak o výši daní, ale o jinou velice, ale opravdu o velice vážnou věc. Jak známo, nyní předsedá EU Německo a snem jeho kancléřky je vznik společného evropského státu pod taktovkou Německa. Sen, který stále nebyla schopna prosadit, byť se o to snažila dokonce zvaním nebezpečných cizinců vraždících vlastní občany. Vznik jednotného fiskálního systému EU neboli vznik společného ministerstva financí jí ho ale pomůže uskutečnit. Poslední atribut, aby mohla být vyhlášena EU jako společný stát, je právě společné ministerstvo financí. 

Jestliže se Merkelové na říjnovém summitu podaří prosadit společné, neboli podstatně vyšší daně pro všechny státy EU, pak bude opravdu konec se  samostatností všech zemí EU. EU má vlajku, hymnu i ústavu schválenou za minulého německého předsednictví EU pod názvem Lisabonská smlouva. Pouze společné ministerstvo financí a pro něj pracující společná cedulová banka vydávající společnou měnu euro jí chybí. Jakmile státy schválí na říjnovém německy vedeném summitu společné evropské daně, nestojí nic v cestě, že se jednoho dne probudíme jako EUáni s cizí vládou v Bruselu pod taktovkou Německa. 

Jedinou nadějí , že se to Merkelové nepovede, je veto pana Orbána. Pan Babiš se sice snaží  působit jako člen protestující skupinky spolu s Viktorem Orbánem a s Poláky. Získal v ní dokonce  auru velkého bojovníka. Má tím úspěch u našich občanů a také tím, že jako  jediný náš politik získává pro ČR slušné dotace. Bohužel ale schizofrenicky tvrdí, že je pro společnou EU. Již na tomto summitu se v závěru Evropské rady přihlásil premiér Babiš k volání po nových zdrojích příjmů do evropského rozpočtu, tedy vlastně k nákroku k novým společným daním. Vymohl tam za to 182 miliard a asi si říká, že obelstil Merkelovou. Je to ale jen klid před bouří. Tlak a peníze, které Merkelová tentokrát nabídne rebelům za souhlas se společnými daněmi budou obrovské. Obávám se, že tentokrát jim podnikatel Babiš neodolá a naši občané mu po návratu opět zatleskají. Jenže tentokrát jde o zánik našeho státu. Nezbývá než doufat, že si je toho pan Babiš vědom a nebude chtít figurovat v učebnicích dějepisu jako ten, kdo zničil naši státní suverenitu a prodal nás za třicet stříbrných. Po vzniku jednotného superstátu EU si v něm na nás ani na něj jako na premiéra neexistujícího státu nikdo nevzpomene. 

Doufejme, že se nenechá premiér Babiš přemluvit kancléřkou Merkelovou ke schválení společných evropských daní  podobně jako se nechal přemluvit premiér Topolánek k podpisu Lisabonské smlouvy, kterou před večeří s ní nazýval shitem.  Jidáš na obrazu mistra Tiziana by to rozhodně rozmluvil 

Číst 5076 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 52 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %