Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Na co se vzmohla naše a evropská politická „elita“? Doporučený

  • neděle, bře 22 2020
  • Napsal(a)  MICHAL BRAND
Hlavně, že se budou evropští politici každý týden "setkávat" na video konferencích. Už se koronavirus třese:-) Hlavně, že se budou evropští politici každý týden "setkávat" na video konferencích. Už se koronavirus třese:-)

Naši politici pořádali tiskové konference a jediné pozitivní, na co se vzmohli, bylo že zavřeli hranice a přijali nouzová opatření k omezení pohybu o něco dříve, než naprosto retardovaní politici naprosto ztracených států EU.  Excelentním případem je Španělsko, kde manželka předsedy vlády šla protestovat na masovou demonstraci proti sexismu poté, co v Evropě propukla epidemie koronaviru. A jak se dalo předpokládat, sama se tam nakazila. Na demonstraci, na níž v době stovek úmrtí lidí na koronavirus v Itálii nesly blbky cedule „sexismus je nebezpečnější než coronavirus“. To je na Darwinovu cenu. Díky tom bude nyní Španělsko druhá Itálie. Demonstrace proto sexismu to zajistila. V Německu zase stačí říci, že jste uprchlík a máte volný vstup do země i přes zavřené hranice a bez testů na koronavirus. Protože testovat „syrské“ inženýry z Nigérie a Afghánistánu na nemoci by porušilo jejich lidská práva. A německá státní televize k tomu odvysílala klip, jak je fajn, že je epidemie koronaviru, protože na ni umře spousta starých lidí, kteří stejnak ničili životní prostředí a tak to bude prima, když jich hodně umře. Německo díky tomu odedněška nepatří mezi slušné země. V Německu vládne zvrácený režim lidí s vymytými mozky. Už zase.

 

Je vidět, že Evropská komise a celý ten spolek EU se ukázal jako banda naprosto neschopných blbů. 

Ale to jsem přehnal. To jsem přehnal ... a urážím blby, protože tak blbí jako lidé ve vedení EU nejsou ani blbové. Poté, co se Itálie viditelně hroutí před očima, oni v EU přijmou zásadní, radikální a rázné rozhodnutí – uspořádají video konferenci, na níž se lídři EU dohodnou, že budou pravidelně, každý týden pořádat další video konference. Proboha! Proti tomuhle vypadalo i Jakešovo vedení jako špičkový tým výkonných a efektivních manažerů.

A co naše vláda?

Když vláda ČR přijala opatření k omezení rizika šíření nákazy, některé obchody měly výjimku a mohly zůstat i nadále otevřené. Mezi klíčové, pro chod státu nezbytné a strategické obchody, které vláda podnikatele Babiše a štramáka Hamáčka nechala otevřené, jsou květinářství. Je jistě jen náhoda, že nadace Agrofert, se kterou předseda vlády Babiš nemá vůbec nic společného, že tedy skupina Agrofert nakoupila v roce 2019 většinový podíl v síti květinářství Flamengo. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-kvetinarstvi-babis-vyjimka-proc-havlicek-pohrby_2003161848_kno

Také je jistě jen náhoda, že Bezpečnostní rada státu rozhodla, že testy na koronavirus smí provádět jen pět vybraných pracovišť. https://tn.nova.cz/clanek/soukrome-laboratore-testuji-na-virus-levneji-ministerstvo-zacina-couvat.html Testy stály tisíce korun. V Ostravě 20 tisíc. V Plzni 8 tisíc. Je to logické – tak to v EU chodí, čím chudší region, tím vyšší ceny. Jako ceny aut nebo elektroniky nebo potravin v Německu a v ČR. Čím nižší příjmy obyvatel, tím vyšší ceny korporace nasadí. Socialisticko-feudální systém „podnikání“.

Ale testy byly podle ministra zdravotnictví drahé po právu. Jak prohlásil – takový test nesmí dělat jen tak nějaké pracoviště, ale pracoviště speciálně certifikované, protože trubičku testu je nutno zasunout hluboko do nosohltanu: "Je nutné udělat mnohem hlubší zásun té tyčinky do nosohltanu tak, aby to bylo prokazatelné. Tyto odběry by měly být prováděny v laboratořích, které mají nějaké posvěcení ze strany Národní referenční laboratoře, a nikoliv v jakékoliv laboratoři soukromé," uvedl Adam Vojtěch na tiskové konferenci.

Pane ministře děláte si ligraci? Vy vyhlásíte stav nouze, ale zasunout trubičku do nosu k vyšetření potenciálního zdroje nákazy může dělat jedině certifikovaný zastrkovač trubiček do nosu? S certifikací od Národní referenční laboratoře, kde jsou zřejmě největší experti na zastrkování trubiček do nosu a proto na to mohou dávat certifikát? Takoví lidé, kdyby organizovali za Protektorátu protinacistický odboj, tak vezmou do partyzánského oddílu jen toho, kdo by si přinesl od místní úřadovny gestapa řádně okolkované a orazítkované potvrzení o protinacistickém smýšlení.Je jistě jen náhoda, že mezi těmi pracovišti, kterým bylo následně povoleno výhradně provádět vysoce odborné zastrčení trubičky do nosu a následné vyšetření vzorku, je zrovínka i firma ze skupiny Agrofert. Dělá (dělala) to vyšetření bratru za 3 000 korun. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testy-na-novy-koronavirus-byly-svereny-i-babisove-laboratori-92835

No a je jistě jen náhoda, že ministr zdravotnictví za ANO veřejně pomlouval a málem kriminalizoval doktorku a odbornici, která vyvinula vlastní systém testování, který stál jen 1 200 korun. Což je tedy o hodně méně než test Agrofertu a je proto naprosto hanebné, že ta doktorka takové levné testy dělala a dopouštěla se tak dumpingu a poškození ekonomických zájmů ANOfertu. A navíc odhalila minimálně jednu nakaženou. Která jinak mohla nakazit desítky dalších. Zejména když onu ženu hledající možnost otestování „povolené“ laboratoře odmítly vyšetřit preventivně.

A Hamáček s Tvrdíkem by mohli dovézt více ještě dražších roušek, kdyby se nákaza šířila rychleji. A ANOfert by mohl dělat ještě více ještě dražších testů. No a nějaká doktorka jim to takhle kazí! Testy, testy. Zase jako „předražené roušky za 32 korun za kus“ ukradené státem a následně státem nakoupené roušky za výhodnou cenu 50 korun za kus. (Roušky domluvil Tvrdík. Snad nekoupil omylem vložky do bot. Ani by mě to nepřekvapilo.)

Dokonce se ministr zdravotnictví za ANOfert dopustil pomluvy a šíření poplašné zprávy, když o doktorce Pekové nepravdivě prohlásil, že je v karanténě Na Bulovce. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/testy-na-novy-koronavirus-byly-svereny-i-babisove-laboratori-92835

V pátek 20.3. jsem v rádiu slyšel informaci, že byla v urychleném řízení povolena výroba dezinfekce proti koronaviru a že několik výrobců už má připravené linky a vše potřebné k výrobě. Bude to prý mít nějaký marketingový super název, schválený marketingovým oddělením ANOfertu na ministerstvu zdravotnictví – něco jako Koronakill nebo jak. No tak sláva. To jsem rád, že firmy Agrofertu už stihly připravit výrobní linky a může se začít vyrábět zcela chybějící a nedostatková dezinfekce. Je zajímavé, že povolení trvalo přesně tak dlouho, jako příprava výrobních linek ANOfertu. A tak můžou firmy ANOfertu začít rovnou vyrábět. A vydělávat, že?

Snad to nebude předražené na dvojnásobek předražených cen, jako ty roušky nakoupené vládou. Ale nějakou dotaci a navíc zaručený odbyt za pevné tvrdíkovské ceny by od státu firmy ANOfertu dostat mohly, ne? Aspoň konečně budou vydělávat na něčem trochu užitečném. Po řepce příjemná změna.  A jistě jen náhodou prý celníci doposud nepouštěli do země žádné dovozy dezinfekce. To by tak hrálo, aby nějaký lump podnikatel dovezl ze zahraničí dezinfekci a pokazil byznys firmám ANOfertu. Navíc by to třeba prodával za ceny poloviční proti cenám ANOfertu, což by od něj byla zlodějna a stát by mu tu dezinfekci stejnak musel zabavit.

Nyní Tvrdík s Hamáčkem objevili další položku, na které mohou vydělat. Nebo na které mohou nechat někoho vydělat a ze sebe a hlavně z nás občanů udělat blbce. Po úspěšném nákupu roušek a respirátorů předražených o zhruba 120% speciální tvrdíkovské přirážky „česko-čínského přátelství“ (Tvrdík je šéfem česko-čínské obchodní komory) nyní chtějí nakoupit také plicní ventilátory. Tvrdík s Hamáčkem nakoupí v Číně ventilátory za 640 tisíc jeden kus, celkem přes 300 milionů korun. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-spousti-v-cine-dalsi-akci-operaci-ventilator-94780l

Hamáček dokonce ukazuje, jak razantní a rozhodný může být: Vicepremiér Hamáček Seznam Zprávám řekl, že na jednáních vlády upozorňuje na chybějící ventilátory už několik dnů. „Poté, co nebyly ochranné pomůcky, jsou dalším rizikem chybějící plicní ventilátory. Už týden na to upozorňuji ve vládě,“ řekl ministr. "Začínám to zařizovat na vlastní pěst, protože mám obavu, že ve standardním systému by to opět nefungovalo. Je to podobný závod s časem, jako když jsme prováděli obří operaci s nákupem ochranných pomůcek v Číně,“ dodal Jan Hamáček. Tak závod s časem to rozhodně je. Co kdyby nějaký lump podnikatel dovezl čínské plicní ventilátory nakoupené za čtvrtinu ceny a nabízel je předražené za cenu poloviční, než za jakou je pro stát seženou Hamáček s Tvrdíkem, že? 

Existují mraky čínských výrobců plicních ventilátorů. Ceny okolo 3 000 až 6 000 USD, ty nejšpičkovější a nejdražší do 10 000 USD. A Hamáček s Tvrdíkem je seženou za 25 tisíc dolarů kus. Zvracel bych

Štramák Hamáček, kterému fandí i publikum na iDnes, jak to všechno bezva zvládá. V partě s Tvrdíkem. Jo, málem bych zapomněl. Hamáček pracuje v Aspen institutu placeného mega-zlodějem Bakalou, který vykradl OKD, a odnesl si tam odtud více než sto miliard korun a následně fakticky poslal vykradenou firmu do bankrotu. Tvrdík, pověstný také z kauzy s čínským podnikatelem, který tu na dluh nakoupil firmy (pivovar Lobkowitz, ŽĎAS a další) a Tvrdík je úspěšně řídil od deseti k pěti. Ostatně jako všechno, na co kdy Tvrdík sáhl a k čemu ho pustili.

A tihle dva budou zase něco zařizovat. To je přímo poplašná zpráva.

Poplašná zpráva je vlastně už to, že krizovou situaci, ve které se naše země ocitla, mají zvládnout lidé jako Babiš a Hamáček, kteří myslí jen na sebe a svoje zájmy, včetně těch nejpřízemnějších zájmů. Na potápějícím se Titaniku by šmejdili po kajutách a hledali  co ukrást. Jak řekl premiér Babiš, za šíření poplašné zprávy je v případě ohrožení státu až osm let odnětí svobody. Takže až zase budou s Hamáčkem ujišťovat, že řídí tuhle zemi v dnešní krizové situaci, tak už jen za tohle prohlášení jim hrozí až osm let vězení. Protože to je přímo učebnicový příklad toho, co je poplašná zpráva. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zene-sirici-po-webu-zpravu-o-karantene-hrozi-osm-let-40317573

Mimochodem: "Je to nesmysl. Nic takového nikdy nebylo na stole. Dneska jsme už popřeli karanténu Prahy, a teď popíráme i tuto šílenou fake news," uvedl dnes Babiš. Tak buď je to zatím vůbec nenapadlo o tom uvažovat, pak jsou hlupáci k pohledání, když neuvažují o možnostech opatření při zhoršení situace, anebo lže, protože pokud o tom jednali, tak to na stole bylo. Jen to nebylo zatím schváleno. Já to říkám pořád – i lhát se musí umět. Andreji, Andreji!

Wooooooow. Moment, moment. Tak btw 12. března Babiš prohlásil, že vláda rozhodně nebude zavírat obchody. https://echo24.cz/a/SyUMn/obchody-nezavreme-a-praha-v-karantene-nebude-vzkazal-babis A 14. března vláda zavřela obchody. https://eurozpravy.cz/domaci/politika/vlada-zavrela-restaurace-a-obchody-vyjimku-ma-par-prodejen.8348055a/ Asi si na 13. března naplánovali s Hamáčkem shopping day a nechtěli se mačkat ve frontách.

Post Scriptum: Žena, která namluvila „fake“ zprávu, že vláda uvalí celostátní zákaz vycházení (a logicky nasadí armádu, tedy to torzo armády, které naše kolonie má), se sama přihlásila policii. Pozn.: Itálie mimochodem přesně k takovým opatřením již přistoupila. A o podobné možnosti hovořil před deseti dny Babiš, který jí ale označil za vyloučenou. Ale zmínil ji sám. https://echo24.cz/a/SyUMn/obchody-nezavreme-a-praha-v-karantene-nebude-vzkazal-babishttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/sama-se-ohlasila-policii-rika-advokatka-zeny-ktera-mluvila-o-uplnem-zakazu-vychazeni-94809Tak snad jí Babiš s Hamáčkem a Tvrdíkem nezařídí stejný osud, jaký potkal toho čínského lékaře, který varoval před epidemií koronaviru na samotném jejím počátku. https://www.nbcnews.com/news/world/doctor-punished-coronavirus-warnings-dies-disease-who-confirms-n1131556

Číst 6211 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v ZDRAVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %