Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

ZPOVĚĎ kardinála Dominika Jaroslava Duky Doporučený

J. Em. Dominik kardinál Duka, OP představí na svátek sv. Mikuláše svoji bilanční knihu ZPOVĚĎ J. Em. Dominik kardinál Duka, OP představí na svátek sv. Mikuláše svoji bilanční knihu ZPOVĚĎ snímek archiv J.Eminence

V Muzeu Karlova mostu v Praze se bude konat na svátek svatého Mikuláše 6.12.2023 od 17 hodin unikátní událost. Ne snad tím, že by nikdo neznal osobnost, která pro morální obrodu našeho komunistickým marasmem tolik poničeného života tolik vykonala, J. Em. Dominika kardinála Duku, OP, arcibiskupa pražského a primase českého v letech 2010-2022, který tam bude osobně přítomen.  Ale tím, že tam v duchu svého celoživotního kréda V DUCHU PRAVDY / IN SPIRITU VERITATIS dovolí nahlédnout svou ZPOVĚDÍ všem do svého nitra, do svých rozhodování i bojů o pravdu a sdílení těžkých i radostných chvil. Jeho kniha  ZPOVĚĎ je jeho bilančním vyznáním. Shrnje v ní svůj život od  kolébky až do dneška. Vzpomíná na rodinu, která mu byla oporou v těžkých dobách 2. sv. války a na poválečné persekuce otce i celé rodiny poválečným zločinným a zavrženíhodným komunistickým režimem. O síle jeho osobnosti svědčí to, že ani tento režim nedokázal zabránit, aby si nenalezl své poslání v životě a přes vážné překážky dospěl až k jeho velice úspěšnému naplnění.

Možná naopak tyto persekuce ještě umocnily v jeho srdci touhu po duchovním povolání a po Bohu. Věřil, že nalezne spolu s Bohem cestu, kterou mu připravil. A jak ukázal jeho další život, skutečně ji nalezl v plné síle a dokázal se postavit zlu a díky tomu byl připraven „až to praskne“ začít obnovovat komunizmem zdevastovanou naší katolickou církev a tím i celou naší  společnost pro život ve svobodě. Nejdříve s Boží pomocí s dominikánským heslem PRAVDA/ VERITAS  v královéhradecké diecézi s katedrálou Svatého Ducha s heslem V DUCHU PRAVDY / IN SPIRITU VERITATIS,  posléze  s týmž heslem v pražské arcidiecézi při katedrále sv. Víta, Václava, Vojtěcha a Panny Marie.

Člověk si říká, jak tohle mohl dokázat člověk, kterému stálo v cestě tolik překážek. Odpověď na to přináší věta, kterou kdysi on sám vyslovil v jednom ze svých kázání v pražské katedrále: NALEZNEME-LI V NAŠEM NITRU PEVNOU KOTVU, OPÍRAJÍCÍ SE O VÍRU, NADĚJI A LÁSKU, PŘEKONÁME VŠECHNY PŘEKÁŽKY. Pan kardinál v knize  popisuje, co se mu v rámci celé České republiky podařilo, i to, co bylo velmi obtížné uskutečnit podle jeho představ v rámci možného, a pak i to, co předává k dokončení v naději svého dominikánského i biskupského hesla s výhledem do budoucna.  

Celá kniha je poděkováním pana kardinála za dar života a povolání a za všechny lidi, které cestou potkal a s nimiž spolupracoval na stavbě Božího království.

To, že se odhodlal k napsání takové knihy a dovolil nám všem nahlédnout do svého nitra, rozhodování i bojů o pravdu a sdílení těžkých i radostných chvil svědčí o jeho velikosti a nebojácnosti. Jeho kniha ZPOVĚĎ má podtitul Životní pouť a vyznání. Ano v knize se dočteme o životní pouti člověka, kterému jeho víra v Boha pomohla zdolat počáteční velmi tvrdé překážky k cestě za naplněním jeho snu a životního poslání. Jak tyto řádky píši, napadl mne další možný název knihy "Nikdy to nevzdávej". Protože ukazuje, že nemáme nikdy klesnout na mysli tak, abychom se nepokusili opět vstát a nalezli smysl života a cestu k jeho naplnění. A také to, jak velkou pomocí při tom je víra v Boha. Vzpomínám na odpověď otce kardinála na otázku jak řešil samotu ve vězení na Borech (parafrázuji). "Sám? Ale já nikdy nejsem sám, ani ve vězení. Kdo má v srdci Boha není nikdy sám. A není ani nesvobodný, protože Bůh v srdci je svoboda"  

Kdo je zvědavý na životní pouť a vyznání kardinála Dominika Jaroslava Duky, je zván do Muzea Karlova mostu o svátku sv. Mikuláše 6. prosince 2023 v 17 hodin, kde knihu uvede pan kardinál Dominik a budou z ní čteny úryvky. Bude tam též příležitost k zakoupení knihy. Případné objednávky v Nakladatelství Deus, informace na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 283 090 333. Knihu pak bude možno zakoupit i v distribuční síti Euromedia Group. 

© Kulturní komise ČR, 1.12.2023

Číst 846 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 35 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %