Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Papež František potvrdil důležitost kontinuity v české církvi Doporučený

  • pondělí, kvě 16 2022
  • Napsal(a)  MILOŠ ZEMAN, prezident republiky
Po dvanácti letech očekává arcibiskupský palác v Praze nového arcibiskupa pražského. Věřme, že bude pro církev tolik zdevastovanou komunistickou zvůlí pracovat stejně skvěle jako jeho předchůdce. Po dvanácti letech očekává arcibiskupský palác v Praze nového arcibiskupa pražského. Věřme, že bude pro církev tolik zdevastovanou komunistickou zvůlí pracovat stejně skvěle jako jeho předchůdce. snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Dne 13.5.2022 jmenoval papež František J. Exc. Jana Graubnera arcibiskupem pražským a primasem českým. Prezident republiky Miloš Zeman, stejně jako všichni autentičtí katolíci věří, že tímto výběrem dal papež najevo, že si přeje kontinuitu tradiční katolické církve u nás jak ji nastolil předchůdce J. Exc. Jana Graubnera J. Em.Dominik kardinál Duka. Alespoň tak to vyznívá v blahopřejném dopise pana prezidenta, který uvádíme v plném znění:

Vážený otče arcibiskupe,

blahopřeji Vám ke jmenování pražským arcibiskupem. Papež František svým rozhodnutím podle mého názoru potvrzuje důležitost kontinuity v české církvi, kdy tradice je pevnou kotvou v čase velkých světových krizí.

Svatovojtěšský stolec je vysoce odpovědným údělem, službou a závazkem, proto Vám přeji mnoho sil, trpělivost a otevřenost k dialogu. Naše vlast čelí dopadům války, narůstající ekonomické a také společenské krize. Církev může být díky zvěsti, kterou hlásá, zdrojnicí povzbuzení pro občany České republiky. I v tomto směru Vám přeji úspěch.

Budu velmi rád, pokud i nadále bude mezi Pražským hradem a Arcibiskupským palácem fungovat dobré sousedství spojené se vzájemným respektem a porozuměním. Dne 13. května . Velmi rád se s Vámi proto při nejbližší příležitosti setkám.

Ještě jednou Vám gratuluji, vše dobré přeji.

S úctou

Miloš Zeman
prezident republiky

 

Číst 552 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 40 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %