Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Podnikatelé vítají snížení spotřební daně na minerální oleje, tj. na paliva Doporučený

  • středa, čec 30 2014
  • Napsal(a)  Radomíra Harantová (Kotlárová)

Unie malých a středních podniků CR vítá rozhodnutí o snížení spotřební daně, nebot již více jak dva roky usiluje o snížení spotřební daně na minerální oleje, tj. na paliva.Snížení spotřební daně z paliv je jediným plošným prorůstovým opatřením spravedlivým pro všechny. Česká republika je významnou tranzitní oblastí v Evropě. Projíždějící kamiony ale v posledních letech čerpají naftu pokud možno před vstupem, anebo až po opuštění našeho území.

 

A to hned z několika důvodů.Snížení spotřební daně z paliv je jediným plošným prorůstovým opatřením spravedlivým pro všechny. Navíc dojde ke zlepšení postavení našich dopravců na evropském trhu“, říká předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich a dodává: "Je důležité, aby majitelé čerpacích stanic promítli snížení spotřební daně do ceny paliva. Zvedli by tím spotřebu paliva zvláště u dopravců. Česká republika je významnou tranzitní oblastí v Evropě. Projíždějící kamiony ale v posledních letech čerpají naftu pokud možno před vstupem, anebo až po opuštění našeho území.“ 

 Dalším problémem vysoké spotřební daně jsou daňové úniky, které představují pro státní rozpočet v oblasti obchodu s pohonnými hmotami (PHM) neúnosný náklad odhadovaný na 8 miliard Kč ročně.

Výhody snížení spotřební daně pro státní rozpočet potvrdily i studie od autorů Ševčík-Rod z Národohospodářské fakulty VŠE v Praze, které byly prezentovány již v roce 2012 při diskusi o spotřební dani na pohonné hmoty pořádané Unií malých a středních podniků ČR. „Snížení daně veřejným rozpočtům pomůže, rozhodně je neohrozí. Důvodem je mj. vysoce konkurenční prostředí s velkým počtem vlastníků čerpacích stanic. Konečně i tvrdá data potvrzují, že spotřebitelské ceny PHM kopírují ceny ropy i velkoobchodní ceny paliv. Tvrzení, že snížení spotřební daně v koncových cenách neprojeví, je pro mě nepodložená spekulace,“ uvádí Aleš Rod, spoluautor studie z Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.

Číst 15132 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 23 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %