Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Děkujeme prezidentu Pavlovi, že vrátil do politické arény profesora ekonomie Klause Doporučený

  • čtvrtek, led 04 2024
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ , šéfredaktorka revue Fragmenty
Na mimořádné tiskové konfrenci svolané  profesorem  ekonomie Václavem Klausem kvůli nebezpečí zavedení cizí měny v době obrovské ekonomické krize vystoupili spolu s ním jeho věrní kolegové z IVK Petr Macinka, Jiří Weigl a Ivo Strejček (zprava) Na mimořádné tiskové konfrenci svolané profesorem ekonomie Václavem Klausem kvůli nebezpečí zavedení cizí měny v době obrovské ekonomické krize vystoupili spolu s ním jeho věrní kolegové z IVK Petr Macinka, Jiří Weigl a Ivo Strejček (zprava) snímek IVANA HASLINGEROVÁ, revue Fragmenty
Ano, děkujeme, a to moc, prezidentu Pavlovi, že jeho novoroční projev vrátil do politicky světově uznávaného MAKROekonoma profesora Václava Klause, prezidenta  ČR v letech 2003-2013. Pavlův novoroční projev ho naštěstí tak rozhněval, šokoval a zděsil, že ho proměnil opět v toho bojovníka, na něhož jme byli zvyklí v dobách budování státu v devadesátých a dalších letech. A to v několika bodech. Zejména ale se na Pavla rozhněval jako MAKROekonom kvůli jeho výzvě na urychlení vstupu ČR do eurozóny. Tento náhle zesílený politický tlak některých našich vysokých ústavních činitelů na urychlení vstupu České republiky do evropské měnové unie a to ještě bez proběhnutí diskuse s občany, o jejichž životy jde, ho rozhořčil víc než kohokoliv z nás. On na rozdíl od nás po deseti letech ve funkci prezidenta totiž ví velmi dobře jaký je rozdíl když o něčem hovoří běžný občan a nebo prezident státu. Pavlovo chování považuje proto za svévolný, nezodpovědný a nebezpečný politický krok.
Svolal proto co nejrychleji 4. ledna 2024 do Zlatého salonku hotelu Esplanade mimořádnou tiskovou konferenci, aby informoval spolu se svými kolegy z IVK novináře o tom, jakou obrovskou ránou by bylo pro naší, už tak ekonomicky zruinovanou zemi fialovou, zelnou a bojechtivou vládou, startování nové měny, které vždy zpočátku přinese v každé zemi značnou inflaci. Nehledě k tomu, že podle všech ekonomik světa je vždy, a to zejména pro ekonomicky slabší země nacházející se v uskupení silnějších, výhodnější plovoucí měnový kurz. Neboli zachování své vlastní centrální banky, která se snaží brzdit dopady na svou zem a její občany.
 
Podrobné důvody a vysvětlení proč je zásadně proti přijetí eura zpracoval prezident Klaus se svými kolegy do memoranda "Stanovisko IVK k nezodpovědné kampani k opustění české koruny a k přijetí eura" a předal je novinářům s přáním, aby s ním seznámili čtenáře.
 
Prezident Klaus doufá, že vláda neudělá tak nesmírně hazardérský krok pro nás občany za našimi zády a že vypíše k takto důležité věci referendum.
 
Podobně jako to udělalo například Švédsko. Dánsko nemuselo, protože si chytře hned při vstupu do EU vyjednalo výjimku ohledně své měny.  Zbývají již jen tři státy Polsko, Maďarsko a ČR (Bulharsko, které chce obě měny a Rumunsko, které by euro bralo, ale má hospodářství pod kritérii Maastrichtu), na něž nyní vyvíjí EU tlak. Poláci euro zatím po projednání s občany nechtějí, Maďaři naprosto ne a tak jsme zatím na řadě my. Znění Klausova memoranda přineseme v plném znění v dalším článku. Po prolistování nadpisů je jasné, že každý odstavec si  zaslouží dlouhý článek a ne jeden. Jde totiž o nesmírně závažnou věc. O věc, kterou si laici vůbec neuvědomují. Proto se vlastenec Václav Klaus tak zděsil:

Prezident Klaus si uvědomil, že tím, že chce prezident Pavel společnou měnu s EU vlastně říká, že se chce do budoucna vzdát ekonomické suverenity naší země. 

Nezbývá než věřit, že si Pavel možná jako politický laik neuvědomil, že snem Německa a některých větších  zemí EU je vytvořit jeden společný stát ze všech zemí EU a zánik jednotlivých států v něm. A že k uskutečnění tohoto snu jim už chybí jen jediná věc. Tou věcí je jednotné ministerstvo financí. 

Aby mohlo vzniknout jednotné ministrerstvo financí EU, je k tomu nutné, aby všechny státy přijaly společnou měnu a byly zrušeny jejich centrální banky. Vše by pak řídila jediná centrální banka EU (fakticky německá). Nejde ani o jazyk ani o politiku, ale každý kdo si všímá okolí ví, jaké daně by to přineslo naší zemi a jak by to opět zahýbalo s cenami. Pro opravdu bohaté a vyspělé země, jakými byly země ES před vznikem EU by to šlo možná takto bezmyšlenkovitě udělat, možná bychom se nakonec z toho vybabrali i my nebýt kovidu a hlavně současného zničení ekonomiky naprosto nezodpovědnými a navíc nejen ekonomicky, ale i politicky naprosto nevzdělanými politiky.

V referendu, které by k takto závažnému problému mělo být vypsáno by se proto měla položit otázka, nikoli zda lidé chtějí euro nebo ne. Na ní každý laik vidící jen že nebude muset chodit do směnárny až pojede k moři a exportér převádějící faktury odpoví, že chce euro. Tito lidé ale pouze myslí na své pohodlí a zisk a dál nevidí a možná ani nechtějí vidět. Profesor Klaus ze své desetileté prezidentské zkušenosti vidí dál a proto varuje:

Nejde jen o to čím platit, ale o to, zda zachovat svůj vlastní stát.

V referendu by mělo stát, zda lidé chtějí žít v naprosté provincii evropského superstátu EU řízeného největšími ekonomikami v něm sdružených států, nebo se chtějí vrátit ke klidnému životu ve své vlastní, sice malé, ale jejich zemi. V zemi, kterou pro ně vybojovali jejich pradědové. 

Je velké nebezpečí, že současní politici se začali snažit o to obětovat naší zem za to, že se dostanou do evropských struktur. Proto prezidenta Klause děsí náhle zesílený politický tlak některých našich vysokých ústavních činitelů na urychlení vstupu České republiky do evropské měnové unie. 

V Klausově memorandu se též dozvíte, že argumenty pro přijetí eura jsou výlučně vnitropolicticky motivované a že to chce zřejmě vláda vykonat za zády nás občanů. Proto tuto zprávu oznámil prezident Pavel o vánocích, kdy nikdo na politiku nemyslí. A na jedné z nových televizí dokonce uvedl ministr Dvořák, že naše koruna je pidikorunou a vyzval mazaně ke vstupu do ERM II, protože ví určitě dobře, že neodborníkovi tato zkratka nic neřekne a takovou zprávu přeslechne aniž si uvědomí, že do dvou let po tomto přijetí jsme v Eurozoně. Je otázkou, zda genál Pavel či ministr Dvořák to sami vědí. Je to totiž podobné jako by např. fyzik začal vysvětlovat laikům něco o krystalové mřížce atomů kovů. Každý by si představil klec na zvířata a myslel si, že ten člověk se zbláznil. 
 Nehledě k tomu, že většina běžných občanů má při násobení nájmů a nekřesťansky rostoucích cen všeho kolem sebe starosti, zda vůbec bude mít kde bydlet a co jíst. Možné je také, že chce vláda pouze odpoutat pozornost od této národní ekonomické tragédie, do níž svou hazardérskou politikou naší zem dostala a tak to chce svádět na chudáka českou korunu a doufá, že lidi, kteří o ekonomice nic nevědí, této lži uvěří. 
 
Na tiskové konferenci proto z několika úst zaznělo, že za krizi, v níž se nachází naše zem nemůže koruna a ani přijetí jiné měny jí nevyřeší.  Přijetí nové měny by ekonomickou krizi pouze prohloubilo.
 
Nejdříve se musí napravit systémové chyby naší ekonomiky přinášející vysokou inflaci a ničící životy lidem. A teprve, pokud ten zázrak někdo dokáže udělat a naše ekonomika se vrátí do stavu alespoň předkovidového, má smysl o přijetí cizí měny vůbec zavést celonárodní klidnou diskusi a referendum.

A pozor!

S tím, že bude lidem jasně vysvětleno, že přijetím eura hrozí nejen ekonomický pokles, ale i zánik jejich státu. 

 
© Kulturní komise ČR, 4.1.2024

 

 

 

 

 

Číst 458 krát
Ohodnotit tuto položku
(49 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 25 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %