Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Dvouletá propagace tzv. kvalitních potravin je 298 milionů korun vyhozených oknem Doporučený

  • středa, dub 08 2015
  • Napsal(a)  Republikové předsednictvo Svobodných
Předseda Svobodných europoslanec Petr Mach Předseda Svobodných europoslanec Petr Mach snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Statní zemědělský intervenční fond vypsal dvouletou zakázku na propagaci kvalitních potravin za 298 miliónů korun.  Svobodní soudí, že jde o: křivení trhu – podpoří se jedni výrobci, na úkor druhých; plýtvání veřejnými prostředky – minulé reklamní kampaně neměly měřitelný efekt a jde o zakázku s korupčním potenciálem, o čemž svědčí komplikace při výběrovém řízení. Stát nemá žádný rozumný důvod ovlivňovat nákupní chování obyvatel. Lidé mají vlastní rozum a umí podpořit české výrobky, chtějí-li. Také výrobci potravin se mohou sami dobrovolně na takovou propagační kampaň složit.

Třešničkou na dortu je, že značka Klasa propaguje konzumaci tvrdých alkoholických nápojů (vodka, slivovice). Stát tak na jedné straně alkohol doporučuje a na druhé straně financuje programy za jeho nižší konzumaci.

Svobodní vyzývají vládu, aby místo ukázkového plýtvání peněz zakázku zrušila, snížila tím deficit státního rozpočtu a neopakovala chyby vlád minulých, které prostředky na značku Klasa vyplýtvaly.

Číst 14548 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 114 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %