Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Novela zákona o ochraně přírody a krajiny je katastrofou Doporučený

  • úterý, bře 07 2017
  • Napsal(a)  JAN ZAHRADNÍK, expert ODS pro životní prostřed
„Za dvě hodiny naší přednášky o Šumavě zahynulo na ní 600 nádherných stromů díky totálně nezodpovědným akcím našich ekologistů," varuje prezident Václav Klaus „Za dvě hodiny naší přednášky o Šumavě zahynulo na ní 600 nádherných stromů díky totálně nezodpovědným akcím našich ekologistů," varuje prezident Václav Klaus snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Novela zákona o ochraně přírody a krajiny destabilizuje nejenom ochranu životního prostředí, ale také základy demokracie v naší zemi. Občanští demokraté proto nadále podporují obyvatele Šumavy a jejich obce. Návrh novely zákona doprovázely od samého počátku jevy, které nemají v rámci legislativního procesu v naší zemi obdoby. Novela byla připravena bez řádné komplexní odborné, sociální a ekonomické analýzy, způsob projednávání ve Sněmovně byl nezvyklý a jeho závěr pak doprovázela nezvykle agresivní, nátlaková a demagogická kampaň. Společným heslem této kampaně, podporované některými politiky, státními úředníky a veřejnoprávními sdělovacími prostředky, byl údajný boj občanské společnosti proti developerům.

Záminkou k rozpoutání této pečlivě připravované kampaně byly návrhy senátorů k novele. Návrhy senátorů ale nesnižovaly ochranu přírody v národních parcích a zachovaly jako hlavní účel národních parků ochranu dynamického vývoje přírodních procesů. Senát pouze upozornil, že i národní parky jsou součástí veřejného prostoru a musí v nich být zachovány jak základní demokratické principy, tak i jiné, přesně definované veřejné zájmy. A to jak veřejný zájem na udržitelném rozvoji obcí, pokud jsou jejich obydlené části součástí národních parků a veřejný zájem na ochraně zdraví a života návštěvníků národních parků a na ochraně státních majetků. Ve skutečnosti tedy šlo o střet ekologické fundamentalistické ideologie podporované současnou vládou se základními demokratickými principy, na jejichž absenci v novele poukázal svými návrhy Senát.

 

Péče a starost o naše životní prostředí, o přírodu a krajinu v národních parcích nevyjímaje, musí být základem životního stylu každého rozumně uvažujícího občana. Nesmí být novým náboženstvím, novou ideologií, která ohrožuje svobodu lidí, likviduje základní principy demokracie, morálky a svým fundamentalismem likviduje i samotné základy ochrany přírody, jak jsme toho svědky u novely zákona o ochraně přírody a krajiny

Poznámka redakce: Při čtení článku jsem si vzpomněla na dobu, kdy vládl ministerstvu životního prostředí Martin Bursík, který vybudoval pro kůrovce v jím chráněných tzv. bezzásahových zónách šumavský Manhattan. Na Šumavě bylo díky tomu zničeno 4 milionů stromů, zatímco v celé ČR bylo během všech kalamit vytěženo „pouhých“ 7 milionů. Škoda způsobená jeho nekompetentním šíleným zákonem v žalobách se pohybovala minimálně 200 mil. Kč. Takový smrtonosný zásah člověka v celé své tisícileté historii nezažily nejen šumavské lesy, ale troufám si říci, že ani lesy v celém republice. je to tu zase. Pánům poslancům nestačí. Kolik stromů chtějí jeho pokračovatelé novelizací zákona ještě  zničit. Vždyť nejkrásnější části šumavských lesů jsou již zničeny takřka stoprocentně. Broučci neumějí číst a budou se šířit i za hranice bezzásahových zón. Výstižně činnost těchto ničitelů přírody vystihl pana Paulčinský: "Jsou to blázni, hoďte na ně síť"

Podrobnosti o tragédii, která se na Šumavě udála naleznete např. v našich článcích:

 

 

Václav Klaus: "Pane ministře, vykašlete se na patafyzické instituce!"

Budovat Národní parky v hospodářských lesích střední Evropy je nesmysl

Jsou to blázni. Hoďte na ně síť!

Ministerstvo zelené ideologie jsem chtěl změnit na standardní ekonomický úřad

Zabij bobra, zachráníš strom

 

 

 

Číst 9795 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %