Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

GENERÁLNÍ STÁVKA za normální život 12.9.2023 od 13 hodin

  • neděle, zář 10 2023
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Stávka za návrat do kapitalismu 90 let Stávka za návrat do kapitalismu 90 let stávkový výbor

Po přečtení výzvy ke generální stávce 12.9.2023 mi okamžitě vyvstalo v mysli slova Déjà vu. Neboli „již viděno". Měla jsem okamžitě intenzivní pocit prožité generání stávky v roce 1989. Jak jsme tehdy vyšli všichni vědci ze svých pracoven před Ústav fyzikální chemie a elektrochemie J. Heyrovského ČSAV s nadějí v lepší časy bez komunistické nadvlády. I když jsme nedoufali, že se tak opravdu stane. Ale netrvalo dlouho a komunistická vláda padla. Nikdo, kdo nezažil tehdejší nadšení, které následovalo v devadeátých letech po převratu, neumí pochopit moje zklamání, že za cca 30 let od té doby nás současní neschopní vládci dovedou do stejně zoufalé situace jako tehdy komunisté. Po ekononomické stránce dokonce ještě hoší. Zadlužení státu 300 miliard Kč nezbylo ani po nich. Vzpomínám, že po nich zbyly v Konsolidační agentuře nevymahatelné dluhy "pouhých" 160 miliard Kč. 

S tehdejším zadlužením se ale Čalfova vláda se skvělým ministrem financí Václavem Klausem vypořádala se ctí a pouze zrušení komunisty používané záporné daně z obratu vedlo ke chvilkové inflaci kolem 15 %. Okamžitě ale nejohroženější skupiny dostaly kompenzace a netrvalo ani rok, dokonce spíše méně a bylo vše vyřešeno a již tehdy navrhoval Václav Klaus prosadit zákon o vyrovnaném státním rozpočtu. Přeloženo do neekonomické mluvy - místo dluhu 300 miliard Kč by tam nyní již stálo 0 Kč. Pak to tehdejší parlament odložil, ale to je na jiný článek. Zde můžeme pouze konstatovat že nikdy v dosavadních dějinách naší země (kromě války a i to si nejsem jista) jsme takový stav jaký nastolila vláda Petra Fialy nezažili. 

A nejde to svádět na kovidovou krizi vypuknuvší před 4 lety. Bylo by to stejné jako by vláda Václava Klause nastopuivší po vládě Čalfově sváděla své vyslledky na komunisty vládnoucími před 4 lety. Naopak tehdy vzrostl státní rozpočet no 6,4 % což tehdejší ministr Vladimír Dlouhý nazval zlatou dobou naší země. A to prosím byl bývalým komunistou a nikoliv členem ODS, jak si mnozí nyní řekli.

Text k fotu: Proti diktátorskému chování premiéra Fialy demonstrují nejen běžní občané, ale i politici. Snímek je z demonstrace pořádané Trikolórou a SPD na Malostranském náměstí v Praze proti schválení smlouvy o obsazení naší země americkým vojskem, kterou prosadil bez schválení parlamentních výborů premiér při uzavření ulic vedoucích k budově Parlamentu, aby tam nemohli přijít protestující občané. Snímek Michala Haslingera zachycuje místopředsedu Trikolóry Petra Štěpánka při příjezdu na demonstraci (první vpravo) 

Smlouvu navíc vláda presentuje jako obrannou, ale obranu za nás řeší smlouva s NATO. Američané to dobře vědí, proto také obrana stojí jen v jejím zavádějícím názvu. O obraně v ní není ani zmínka. Jde o výhradně dvoustrannou smouvu pojednávající za jakých podmínek u nás mohou pracovat američtí vojáci. A to velice podrobně. Smlouva o protektorátu byla napsána na 3 stránkách, smlouva se Sověty z roku 1968 měla 4 stránky a tato má 32 stran.  Podrobně je vše popsáno v článku: Vláda pohrdá nejen občany, ale dokonce parlamentem

Zažila jsem jako poválečné dítě chudá a morálně děsivá padesátá léta. Pamatuji jak kolem našeho domku chodily plačící ženy tzv. kulaků, jak komunističtí vůdcové dávali vraždit své přátele. Ale nevzpomínám si, že by nebylo na nejzákladnější potraviny jako chleba, mléko, housky atd. Nyní jsem již na demonstracích hovořila s lidmi a dokonce i invalidy na vozíčcích o tom, že opravdu s penzí nevyjdou díky obřímu a zbytečnému mnohatisícovému zdražení elektřiny a nekoordinovaným nárůstům cen bytů a plynu.

Text k fotu: Na demonstraci nebyli nějací křiklouni, ale lidé obávající se o své životy a o to, z čeho budou žít, když vláda na ně vůbec nemyslí a nemá již ani na valorizaci důchodů, které jsou již nyní na úrovni žebračenek.   *   Snímek: Michal Haslinger, Fragmenty

A pozor, týká se to nejen chudých důchodců. I bohatí občané, kteří dosud platili za luxusní byt několik desítek ticíc měsíčně na toto divoké skupování celých činžovních domů v lukrativních lokalitách bohatými naftovými miliardáři doplácejí. Aby se zbavili nájemníků, tak jim tito zvýší nájmy na několika násobky a soudy stojí slepě většinou na straně těch mocnějších. Ono také bohužel nemohou stát proti zákonům. Nikdy jsem neslyšela, že by se parlament podobnou situací alespoň zabýval, když už neumí, či spíše nesmí, pozměnit zákon ve prospěch domácíh občanů a takovým excesům zabránit. 

Na demonstraci proti pořítomnosti cizích vojsk na našem území nechyběli ani zástupci uskupení Akce D.O.S.T. zvaní dosťáci

Na demonstraci proti pořítomnosti cizích vojsk na našem území nechyběli ani zástupci uskupení Akce D.O.S.T. zvaní dosťáci

Ale vraťme se k Déjà vu.

V úterý 12.9.2023 ve 13 hodin GENERÁLNÍ STÁVKA za normální život v Klausismu devadesátých let

Nezbývá než doufat, že se stávky zúčastní hodně podniků a lidí a že po genegální stávce pocítím další Déjà vu a tato pyšná a naprosto asociální vláda padne jako tehdejší komunistická. Ale stejně jako tehdy tomu zatím nevěřím. Kéž bych se jako tehdy mýlila. 

ZEMĚ ČESKÁ DOMOV MŮJ, ZEMĚ ČESKÁ DOMOV MŮJ...

© Kulturní komise ČR, z.s. 10.9.2023

Číst 587 krát
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %