Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Všechno dělá vláda špatně - chová se naprosto amatérsky aktivisticky Doporučený

  • pondělí, lis 13 2023
  • Napsal(a)  PETR HANNIG, předseda ROZUMNÝCH
Petr Hannig, předseda pol. str. Rozumní, člena Aliance za nezávislost ČR Petr Hannig, předseda pol. str. Rozumní, člena Aliance za nezávislost ČR snímek: archiv autora

S velikou pompou bylo oznámeno, že premiér Petr Fiala se vydává na cestu do Afriky, což bude pro náš stát a jeho hospodářství velká příležitost navázat obchodní styky a možnost pro export našeho zboží. Jenže, největší africká země a navíc šestý největší světový producent ropy, Nigérie, na poslední moment zcela nevybíravě návštěvu českého premiéra odřekla, že by prý nemohla zaručit odpovídající partnery pro rozhovory, nebo že by nemohla dodržet harmonogram. To všechno se ukázalo jako záminka, protože všechno bylo připravené a nebyly známky toho, že by účastníci obchodních rozhovorů odříkávali. Celý problém zřejmě spočíval v tom, že třetina obyvatel tohoto více jak 200milionového afrického obra je muslimského vyznání. Česká vláda, na rozdíl od jiných, profesionálně se chovajících vlád, USA, Maďarska atd., které také odmítly rezoluci OSN vyzývající Izrael k humanitárnímu příměří s Palestinou, se chová naprosto hloupě aktivisticky.

Zahalování se do vlajek, tak jak to učinil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, pózující na fotce, zahalený do izraelské vlajky, navíc ještě se senátorkou Mirkou Němcovou, která měla na klopě obráceně připnutou českou vlajku s červenou barvou nahoře, což vzbudilo náležitý mediální rozruch (také jsem o tom psal v článku »Bere desítky let peníze ze státního rozpočtu a neví, jak vypadá česká vlajka?«, který vyšel na blogu iDnes) se hrubě nevyplácí. Saudská Arábie, kterou potřebujeme jako obchodního partnera jako sůl kvůli ropě, když jsme tak hloupě, na rozdíl od Maďarska, přerušili veškeré kontakty s Ruskem, ze dne na den zrušila jeho dlouho plánovanou návštěvu.

Myslím si, že vládní činitelé, včetně premiéra, mají jiné úkoly, než se ukazovat na demonstracích, či na nich hovořit. Navíc, pozvat vládu, aby proti něčemu protestovala, je přinejmenším netaktické. Zvláště v době, kdy má vláda tak hanebně nízkou popularitu.

Podle mne Federace židovských obcí, která demonstraci pořádala, měla pozvat jako hlavního řečníka bývalého prezidenta Miloše Zemana, který je dlouhodobě znám svou naprosto upřímnou podporou Izraele. Určitě by přišla demonstraci podpořit spousta opozičních poslanců, jako např. místopředseda poslaneckého klubu hnutí ANO Patrik Nacher, či zahraniční expert tohoto hnutí Bžoch, a dokonce by mohli přijít i významní mimoparlamentní politici jako Jindřich Rajchl s Petrem Vackem z PRO 2022. A nejenom oni. Ovšem stát na jednom pódiu s vládou by bylo pro tyto osobnosti hrubě kontraproduktivní.

Staroměstské náměstí by při takovém složení řečníků praskalo ve švech a bylo by to skutečně autentické vyjádření podpory. Vždyť spoustu lidí šokovalo, jak bestiálně byly vražděny oběti teroristickými oddíly Hamásu a dalších islamistických skupin, které prolomily bezpečnostní zábrany na hranicích mezi Izraelem a pásmem Gazy. Zahynulo tehdy 1400 Izraelců, včetně dětí, mladých lidí a seniorů.

Nyní už je situace poněkud jiná, protože mezi obyčejnými lidmi i u nás převažují negativní dojmy z bombardování Gazy Izraelem a následné pozemní vojenské operace. Zahynulo už více jak 10 tisíc lidí, včetně dětí.

Vláda a její jednotliví ministři se mají profesionálně starat o potřeby občanů České republiky a ne amatérsky vystupovat na demonstracích.

Aktivismus vlády se projevuje zcela prakticky v neprospěch nás všech. A já bych dodal, nejenom aktivismus, ale i amatérismus. Dokážu pochopit zhrození bývalých profesionálně zdatných (na rozdíl od toho současného) ministrů zahraničí Cyrila Svobody a Lubomíra Zaorálka nad tím, že dvě významné země na poslední moment zrušily dlouho plánované státní návštěvy. To by se za jejich éry absolutně stát nemohlo. 

Škoda, že vláda disponuje 108+1 poslanci. Jinak by už při normálně paritním obsazení Poslanecké sněmovny, jako v konci vlád Václava Klause, či Mirka Topolánka, dávno padla.

© Kulturní komise ČR, z.s. 13.11.2023

Číst 585 krát
Ohodnotit tuto položku
(287 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %