Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Je smutné, že jediná SPD vystoupila proti ožebračení nejchudších občanů bezcitnou vládou Doporučený

  • pátek, bře 10 2023
  • Napsal(a)  HASLINGEROVÁ IVANA
O čem asi přemýšlí důchodci, kteří před 30 lety bojovali za lepší životy nejen svoje, ale především těch co s nimi jednají jako s lidským odpadem O čem asi přemýšlí důchodci, kteří před 30 lety bojovali za lepší životy nejen svoje, ale především těch co s nimi jednají jako s lidským odpadem ilustrační foto: Pyxabay.com

"Vyzýváme prezidenta Pavla aby hájil zájmy 2 800 000 důchodců vetováním protiústavního zákona na jejich okrádání" stojí v prohlášení SPD v reakci na to, že vláda Petra Fialy protiústavně prosadila v Poslanecké sněmovně zákon na okradení důchodců o povinnou valorizaci penzí plynoucí jim z ústavy. SPD proto vyzvala prezidenta Petra Pavla, aby  nedůstojný zákon vyrobený sněmovnou vetoval, a rovněž vyzvala  hnutí ANO, aby se přidalo k návrhu SPD na zrušení tohoto zákona u Ústavního soudu. Je opravdu nedůstojné a troufám si říci, že dokonce naprosto nemorální, aby vláda řešila chybějící peníze v rozpočtu ožebračováním těch nejchudších a bezmocných se bránit - starobníh důchodců, vdov, sirotků a dokonce i invalidních důchodců. To zde od převratu v roce 1989 neudělala žádná vláda a troufám si říci, že to neudělala ani žádná vláda premiérem Fialou tolik opěvané EU. Výmluvy, že je to kvůli válce, v níž nejsme a ani jako členové NATO býti nemůžeme pokud ji ono nevyhlásí, je lživá  - viz ústava ČR.

A pokud nás po roce vládnutí zavedla skutečně vláda pana Fialy na takové dno, že nemá ani na výplaty těch nejubožejších občanů, pak by měla jít příkladem, sáhnout si na své platy jako první a nezvyšovat si je o desítky tisíc měsíčně, o odměnách vyšších než nejvyšší důchody nemluvě. To je již nejen nemorální, ale přímo výsměchem vlády občanům.

Ano tatáž vláda která okradla důchodce o 1000 Kč měsíčně se zdůvodněním, že na z ústavy plynoucí valorizaci jejich penzí  díky růstu inflace, které způsobila svým ročním nevládnutím, na ně prostě nemá,  zvýšila platy poslanců a senátorů měsíčně o 11 600 Kč,  předsedů a místopředsedů obou komor parlamentu o 31 000 Kč a 22 100 Kč a prezidenta o 38 500. V důsledku toho budou díky této vládě poslanci a senátoři měsíčně brát 102 400 Kč, prezident 341 200 Kč, předsedové obou komor parlamentu 274 800 Kč, místopředsedové  a ministři 195 300 Kč Kč. A to není ještě vše: Odměna místopředsedy vlády vzroste o 26 600 Kč tedy na 236 000 korun a předsedů parlamentních výborů, komisí a delegací o 16 300 Kč tedy  na 144 100 korun. Místopředsedové senátních a sněmovních výborů a předsedové podvýborů si polepší o 13 900 korun na 123 200 Kč. A k tomu musíme připočíst že náhrady pro všechny typy funkcionářů, rovněž skokově vyšší. Cekem tedy na platy ústavních činitelů počítá státní rozpočet s 6,47 miliardami korun, tedy asi o 730 milionů korun víc než letos.

Ano lze namítnout, že je těchto lidí málo a rozpočet to tak nezatíží jako přispění na inflaci tisícikorunou 2.8 milionům důchodců. Jde však o to, že by vláda měla jít příkladem a také si o 5,14 % snížit příjmy (což činí ubrání 1000 Kč z 19 440 Kč průměrného důchodu). 

Je smutné, že pouze hnutí SPD dělalo maximum pro to, aby návrh okrádající důchodce nebyl přijat. Pětikoalice po 97 hodinách jednání nakonec ožebračení  důchodců Sněmovnou protlačila, za dalšího zneužití ústavy, že je prý je  legislativní nouze a jednat v rozporu se zákonem o jednacím řádu Sněmovny. SPD pokládá za nepřijatelné nejen projednávání tohoto zákona ve stavu legislativní nouze, ale také jeho retroaktivitu. Pětikoalice se dokonce v rozporu se zákonem o jednacím řádu Poslanecké sněmovny neštítila  omezit práva poslanců s přednostním právem vystupovat k projednávané problematice. Tento způsob řízení jednání ze strany vedení Sněmovny byl v novodobé historii neslýchaný, a proto SPD požaduje odvolání předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z funkce předsedkyně Sněmovny.

I když výsledek jednání Sněmovny byl smutný, přineslo to jedno pozitivum. A to, že snad již konečně nebudou občané pokládat ty, kteří volí již po několikáté Okamurovce,  za fašisty, neonacisty, populisty, atd. ale začnou se zajímat po třiceti letech zase o politiku, protože se může stát, že nezodpovědní vládci jim nejen vezmou peníze, ale posléze zničí nebo znárodní firmy, k nimž se upnuli tak, že přestali sledovat dění kolem sebe. a nejen to, dokonce je mohou vtáhnout do války a zničit tím kromě jejich životů i životy jejich dětí  a vnuků. 

Nezbývá než děkovat Bohu, že po desítkách let vyrostl v naší zemi takový státník, jako je Tomio Okamura. Státník, který stojí za tím, co hlásá již několik volebních období bez ohledu na to, že dobře ví, že tím přichází o hlasy voličů. Státník, který dobře ví, že od těch nejchudších a bezbranných lidiček nic nezíská a poštve si proti sobě naopak všechny politiky a boháče je podporující. Přesto za ně bojuje doslova dnem i nocí. Jeho sedmihodinový projev v Parlamentu proti osekání důchodů je hoden zapsání do Guinnessovy knihy rekordů.

© Kulturní komise ČR, z.s. 15.3.2023  

Číst 395 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %