Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Krádež za bílého dne - trvale okradení důchodci, čtvrtina bude žebrat

  • pátek, srp 04 2023
  • Napsal(a)  JAN NOVÁČEK
Takto zářné zítřky čekají čtvrtinu těch, kteří pro své děti bojovali v devadesátých letech za lepší život. Takto zářné zítřky čekají čtvrtinu těch, kteří pro své děti bojovali v devadesátých letech za lepší život.

Soubor opatření, které vláda vznosně nazývá důchodovou reformou, schválili poslanci dne 26.7.2023 po týdenním jednání. Změny povedou k destrukci důchodového systému. Během deseti let čtvrtina důchodců spadne pod hranici chudoby.Předseda Sociální demokracie Michal Šmarda k tomu řekl: „Vláda se rozhodla nadřadit zájmy finančních skupin a velkých firem nad zájmy občanů. Dál vyplácí nesmyslné dotace a bere peníze nejslabším. To vše za přihlížení opozice, která není schopna vládním návrhům čelit." 

 

(Ono nadpoloviční většině Velké pětky čelit nejde. Pan Okamura sice bojuje jako lev, ale 20 poslanců je proti pětce prostě nic. Navíc když má pod palcem televizi a další média. pozn. redakce revue Fragmenty)

Přitom vláda mohla vycházet z už připraveného návrhu Sociální demokracie, který by znamenal stabilní a dlouhodobě udržitelný důchodový systém. „Vláda se mohla zastat občanů, kteří si ji zvolili. Místo toho se rozhodla obětovat stávající i budoucí důchodce a rozbít systém, který jsme roky těžce budovali,“ dodává místopředsedkyně SOCDEM Daniela Ostrá. 

Hlavní pilíře toho, co vláda 26.7.2023 schválila, tvrdě dopadnou na důchodce.

Navrhované nahrazení mimořádné valorizace dočasným příspěvkem ve výsledku znamená, že se nebude dorovnávat ztráta skutečné hodnoty důchodu způsobená inflací. Dosavadní valorizační mechanismus byl vytvořen tak, aby reálnou míru inflace dorovnával. „S  vládou pravice se vrátil zvyk nevalorizovat na důchodech, který jsme za vlády Bohuslava Sobotky změnili,“ připomíná Michal Šmarda.

(Fialova vláda přeci nemá s pravicí nic společného. Strana Pirátů je nejlevicovější stranou od listoppadu 89 a ostatní jsou bez myšlenek. ODS pana Fialy nemá s Klausovou pravicovou ODS nic společného než ukradený název. pozn. redakce revue Fragmenty)

Návrh spravedlivé důchodové reformy, který připravila Sociální demokracie, by znamenal stabilní a dlouhodobě udržitelný důchodový systém. „Je nutné provázat důchodovou reformu s daňovými změnami. Část důchodového systému musí být financovaná z jiných zdrojů než z důchodového pojištění. Podobně je to běžné ve většině zemí západní Evropy. V těchto zemích se dává na důchody přes 12 procent HDP, u nás je to podstatně méně,“ upřesňuje Michal Šmarda.

(Pokud má ČSSD tak skvělý návrh jak tvrdí, napadá čtenáře otázka, proč ho nazavedla, když byla u moci. Dokonce měla i prezidenta na své straně. pozn. redakce revue Fragmenty)

Dnes schválené vládní změny místo narovnání nespravedlnosti v důchodovém systému nebo zajištění příjmů jen okrádají nejvíc zranitelnou část obyvatel, která se nemá jak bránit.

(S tím musí souhlasit každý čestný občan od prava do leva. (pozn. red.Fragmenty)

©Kulturní komise ČR, 4.8.2023

Číst 364 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %