Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Václav Klaus uvítal ve svém Institutu předsedu Celosvětové organizace konzervativců Viktora Orbána Doporučený

  • úterý, úno 27 2024
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ, šéfredaktorka revue Fragmenty
Nerozluční bojovníci za zachování normálního a šťastného života bez válek a nesmyslných příkazů a zákazů jak máme žít Nerozluční bojovníci za zachování normálního a šťastného života bez válek a nesmyslných příkazů a zákazů jak máme žít

Dnes, 27. února 2024, vítal prezident Václav Klaus  ve svém Institutu vzácného hosta a přítele, zakladatele  Celosvětové organizace konzervativců - Conservative Political Action Conference (CPAC) a jediného v současné době výkoného evropského státníka, který se ustrašeně nehrbí před bruselskými úředníky, maďarského prezidenta Viktora Orbána. 

Uplynulo jen pět měsíců ode dne 21.9.2023 kdy Václav Klaus uváděl v Budapešti Třetí geopolitický summit Orbánovy Conservative Political Action Conference (CPAC), který pořádala The Danube Institute a The Heritage Founndation. Vystoupil na něm s úvodním projevem k tématu Geoeconomics a večer byl Orbánem  pozván na večeři. (viz článek v revue Fragmenty: VÁCLAV KLAUS UVÁDĚL TŘETÍ GEOPOLITICKÝ SUMMIT O GEOEKONOMICE V BUDAPEŠTI) 

 
Vzpomínám rovněž na dobu před třemi lety, jak jsme v redakci záviděli Maďarům premiéra Orbána, který hned po založení CPAC, poprvé v historii od vzniku Americké konzervativní unie před téměř padesáti lety, uvítal v Budapešti kongres konzervativní Republikánské strany USA. Kongres, který propojil tvrdé jádro amerických konzervativců s jejich evropskými sympatizanty. Bylo to poprvé, co se toto výroční shromáždění přesunulo do Evropy. A především jak jsme byli hrdí na to, že Orbánovým velikým spolupracovníkem byl při této nelehké práci náš prezident Václav Klaus. 

Prezident Václav Klaus se tímto postojem zapsal do učebnic naší historie, ale přiznámvám, že jsme se obávali, že taková neuvěřitelná věc se pro intenzivní celosvětový odpor levicových neoliberálů neudrží dlouho při životě. Proto je  velice povzbudivou správou, že jsou oba tito státníci stále přáteli a že Václav Klaus vítá Viktora Orbána na svém zámku v Šárce.

Jsou to jediní současní evropští státníci, které většina amerických konzervativců a příznivců Donalda Trumpa  vnímá jako svůj idol. 

Věřme, že po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách se myšlenky pravice začnou opět šířit do politického a mediálního mainstreamu nejen v USA, ale i v neoliberálních zemích EU. A především věřme, že i v našem europeistickém a neoliberálním mainstreamu  bude mít  stejně zasloužené místo náš bývalý prezident Václav Klaus jako má v Maďarsku Viktor Orbán.

Těšíme se na slíbený velký seminář IVK k této návštěvě a slibujeme o tom přinést zprávy. A oběma evropským Státníkům přejeme aby jim v jejich obtížném boji za naší svobodu pomáhal Bůh. 

© Kulturní komise ČR, 27.2.2024

Číst 1639 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v EU

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 50 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %