Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Investoři pozor na lákavé podvodné praktiky falešných společností Doporučený

  • pátek, srp 04 2023
  • Napsal(a)  MARIE MÜHLHOFEROVÁ

Burza cenných papírů Praha (BCPP) by ráda upozornila veřejnost na rostoucí počet podvodných praktik zaměřených na lákání peněz od investorů prostřednictvím falešných společností, které se vydávají za zástupce BCPP. Tento alarmující trend vyžaduje zvýšenou opatrnost a obezřetnost od potenciálních investorů. Podvodné společnosti se snaží nalákat občany a investory na nabídku fiktivních investičních příležitostí. Podvodníci prostřednictvím sociální sítí, emailů, sms či WhatsApp lákají investory k převodu finančních prostředků a slibují zisky a vysoké výnosy. Tyto podvodné praktiky představují vážné finanční riziko.

Tato forma podvodů je extrémně znepokojující, neboť se tito podvodníci vydávají za zástupce BCPP (resp. trhu PX Start) a zneužívají důvěryhodnosti a reputace naší společnosti. Burza je pouze organizátorem trhu, obchody konečným klientům přímo nezprostředkovává a nikdy nikoho nekontaktuje. Obchodování na BCPP probíhá pouze prostřednictvím tzv. členů burzy, jimiž jsou zejména velké banky a obchodníci s cennými papíry – podrobnosti najdete na webu burzy: Průvodce investora | Prague Stock Exchange (pse.cz). Na této stránce je také uveden seznam členů burzy.

BCPP vyzývá veřejnost, aby projevovala zvýšenou opatrnost a dodržovala následující opatření:

1. Důkladně prověřujte společnosti: Ověřte si, zda jde o licencovaného obchodníka s cennými papíry. Ujistěte, že společnost disponuje potřebnými oprávněními a licencemi k provozování investičních služeb. Komunikujte pouze se subjekty, které jsou regulovány a registrovány u České národní banky. Jejich seznam naleznete na stránkách ČNB zde: Úvodní stránka aplikace (cnb.cz)

2. Ostražitost při komunikaci: Podvodníci často využívají nevyžádaných e-mailů, telefonních hovorů nebo sociálních médií ke kontaktování potenciálních obětí.

3. Finanční rady od profesionálů: Pokud se rozhodnete investovat, vyhledejte kvalifikovaného finančního poradce, který vám poskytne odbornou a nezávislou radu.

4. Nahlášení podezřelých aktivit: Pokud narazíte na podezřelou činnost, podejte oznámení na regulátora kapitálového trhu (Česká národní banka), abyste pomohli předcházet podvodům a chránili ostatní investory.

Burza cenných papírů Praha

Burza cenných papírů Praha, a.s. (BCPP), je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v České republice. Spolu se svými dceřinými společnostmi tvoří skupinu PX, jejíž nejvýznamnější společností je vedle burzy Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (CDCP). Se skupinou PX dále úzce spolupracuje společnost POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. (PXE), z jedné třetiny vlastněná Burzou cenných papírů Praha. Burza cenných papírů Praha je z 99,54 % dceřinou společností Burzy cenných papírů Vídeň.

Číst 295 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 39 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %