Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

jakl

 Z médií již od října neslyšíme nic zajímavého o činnosti vlády kromě toho zda vznikne vláda ANO s podporou KSČM a ČSSD, nebo s podporou KSČM a SPD. Změna občas problikne pouze ve sdělení, že si  ta která strana rozmyslela jít či nejít do vlády, že zjistila, že má najednou velký průnik s ANO nebo ho naopak náhle nemá. Stále nás nevzdělané smrtelníky páni redaktoři seznamují s počtem křesel pro či proti ANO, jako by to nebylo jasné již od říjnových voleb. Zřejmě předpokládají, že si tak složitá čísla nedokáže nikdo sečíst. Aby nám ale sdělili jaké myšlenky bude hájit ta která strana, co pokládá za nepodstatné a co si o tom myslí pan premiér, to je ani nenapadne. Proč také. Je přece v módě Havlova vysněná nepolitická politika. Tak koho by zajímaly programy a nějaké ideje stran.
Čestnou výjimku tvoří SPD a také za to dostává ze všech stran nakládačku! Dokonce se kvůli SPD stal politickým aktivistou i předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Novinářka Petra Procházková prohlásila již naplno neohroženě co si myslí o běžných občanech kdž žekla, že nechce, aby o našem členství v EU „rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky...“
 

 

Prezident Zeman  Jiřího Peheho označil za nejhloupějšího českého novináře. Takzvané pražské kavárně pak Zeman vzkázal „shut up“, ti, kdo křičeli na kardinála Duku, jsou „pisklouni“. jeho kritika namístě

„Pokud Česko podlehne blouznivcům prosazujícím Czexit, bude to ekonomická a civilizační katastrofa,“ říká komentátor Petr Honzejk Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý předpokládá po Czexitu krach firem, propouštění, a to možná i na desetiletí. Už samotný začátek debaty na toto téma podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara vyděsil japonské investory, kterým musel údajně vysvětlovat aktuální politickou situaci...Byli jsme před Rakouskem, byli jsme i po něm. Byli jsme před RVHP, jsme i po ní. Byli jsme před nedemokratickou centralistickou a svobodu i prosperitu ohrožující Evropskou unií, budeme i po ní. Členství v EU je jako koule na noze. Bez koule se nám bude běhat svobodněji a rychleji. A aspoň budeme trochu chráněnější, až se sama EU začne ve velké křeči rozpadat.

 Tak to měla zasáhnout při referendu o našem vstupu v roce 2003. Nějak jsem ji tehdy neslyšel.

lidé byli v roce 2003 oklamánipropaganda o bruselském ráji. Jenže teď už vědí, že to ráj není. Navíc se už tehdy špatný projekt Evropské unie od té doby ještě více zhoršil a zdegeneroval. V roce 2003 nám ještě nikdo nevyhrožoval sankcemi, nikdo nám nenutil Araby a černochy, neexistovala Lisabonská smlouva, která umožňuje přehlasovat nás ve věcech našich důležitých zájmů, neexistovala krize eura a řecká krize, neprobíhalo tak otevřené postihování kritických názorů. Dnes jsou naši lidé naopak mnohem poučenější než v době referenda o vstupu před 15 lety.

 Jsme slabí vůči zahraničním partnerům, protože u nás zvítězila protektorátní mentalita lízání ruky, která nás bije. Na počátku byla ale i zcela chybná ekonomická doktrína investičních pobídek a pod slibem různých výhod lákání cizího kapitálu. Za to nese odpovědnost i dnešní prezident Zeman, který se se slovem „investice“ úplně mazlil. Ne, my jsme nepotřebovali a teď už vůbec nepotřebujeme cizí investice, cizí kapitál. Potřebujme světové trhy. A na ty nám naši údajní spojenci brání vstupovat. Pryč od takových spojenců. Hajme své zájmy, ne jejich.

Nejen o krizi liberální demokracie hovořil profesor Tomáš Halík v Otázkách Václava Moravce. Populismus nabízí podle něj nový politický model, který zpochybňuje model liberální demokracie a právního státu a přichází s modelem přímé demokracie, „která znamenala likvidaci právního státu a kultury, která tu vznikala od osvícenství“. To vše má souvislosti i se sociálními sítěmi, kde si lidé „hýčkají svůj tekutý hněv“ a právě toho populisté využívají. Změnit by se podle něj měla i média. „Nejde o to, aby byly zastoupeny všechny názory, ale aby tam byli lidi, kteří mají co říct,“ konstatoval.Černokněžníci patří do pohádek, a ne do vážných společenských diskusí. Jestli ten pán mluvil v nějaké televizi, doufám, že to bylo po desáté hodině večer, jinak mohl vystrašit malé děti.

Je tu kulaté výročí „Vítězného února“. Co demokracii ohrožuje a jak tomu zabránit? Jak reagovat na tvrzení, že je demokracie ohrožena i útoky na veřejnoprávní média? Jakub Janda varuje, že po útoku na Český rozhlas přijde útok na Českou televizi, pak na neziskovky a kohokoliv, kdo nebude chtít držet ústa. Šéfredaktor Forum 24 Pavel Šafr vybízí čtenáře, aby přispívali jeho serveru, protože je potřeba chránit nezávislá média. Je to skutečně tak špatné? Na druhou stranu se tu hovoří o cenzuře „dezinformačních“ serverů či Facebooku…

Diktatura už tady je. A ozývá se právě ústy těch, kterým vadí odlišné názory. Dřív vadily samizdaty. Dnes jim vadí jakýkoli odlišný názor. Jsou zuřiví, že nemají úplný monopol na šíření názorů. A chtěli by ho mít. My jim ho ale nedáme.

Kancléřka Angela Merkelová ve videovzkazu účastníkům neformálního summitu EU připomněla, že některé státy z rozpočtu EU čerpají víc, než do něj přispívají, aby podpořily svůj hospodářký rozvoj. Přitom nechtějí uprchlíky. Vyzvala opět k projevení solidarity. Jak na tyto apely reagovat? Nenecháme se zkorumpovat nějakými německými drobnými, které Němci navíc vymáčkli od nás. Cizí nepotřebujeme, svoje si chraňme. 

Michael Žantovský upozornil na slova předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera na mnichovské bezpečnostní konferenci. Tam Juncker přišel s požadavkem rozšířit princip většinového hlasování v Evropské radě na otázky evropské zahraniční, bezpečnostní a obranné politiky. „Podle Junckera Evropská unie nemůže vystupovat na mezinárodní scéně jako náležitě silný partner, pokud nebude vystupovat jednotně, a to i za cenu uplatnění názoru většiny proti nesouhlasícím členským zemím,“ poznamenal Žantovský a všímá si Junckerových slov, že takovýto posun je možný i bez změny Smlouvy o Evropské unii. Podle Žantovského je to tak zásadní věc, že by si zasloužila referendum…

Žádné takové referendum už nebude. Bruselská elita to nepřipustí. Zkoušela to před deseti lety s Evropskou ústavou. Ta v referendech neprošla. Tak ji přejmenovali na Lisabonskou smlouvu a tu už protlačili bez referend. Ano, budou pokusy o utažení eurošroubů. Ale slyšíte o nich od lidí, jejichž doba skončila, jen oni to ještě nevědí. Jejich moc se hroutí. Ano, v agónii ještě natropí hodně zla, ale bude to už jen agónie.

Uplynuly čtyři roky od horké fáze Majdanu. Jak hodnotit to, jak ukrajinská revoluce změnila svět? K čemu vývoj směřuje?

To je příliš velké téma na jednu otázku. Ale krátce: Evropská unie Ukrajinu podvedla. Vyjednala s tehdejším prezidentem Janukovyčem a radikálními vzbouřenci smír. A hned druhý den dovolila, aby byl porušen převratem, po kterém Ukrajina dramaticky chudne ještě víc. A Bruselu je to jedno. Klidně nechá zdevastovat jednu velkou zem, aby mohl pěstovat obraz Ruska jako nepřítele. Ruska, nebo příště kohokoli jiného. Diktatury potřebují obraz nepřítele, aby měly záminku pro utužování domácích poměrů. A přesně to se děje. Chudáci Ukrajinci jsou cenou za to, že Brusel může ještě víc utiskovat své poddané.

Lukáš Petřík, publikováno na serveru Parlamentnilisty.cz dne 23. února 2018.

Číst 979 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %