Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Divný 9. květen, nejdražší plyn a naivní ochrana protikorupčního "práskačství" Doporučený

  • středa, kvě 11 2022
  • Napsal(a)  JIŘÍ WEIGL, Institut Václava Klause
Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl v Obecním domě v Praze na konferenci o Výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl v Obecním domě v Praze na konferenci o snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty
Divný 9. květen na Rudém náměstí v čase divné války, tak lze charakterizovat oslavy státního svátku v Moskvě, od nichž si světová veřejnost slibovala nějaký významný, či dokonce zásadní posun situace.  Nestalo se však nic zvláštního. Všichni rozebírají, že se přehlídky nezúčastnilo letectvo a že chyběl náčelník generálního štábu Gerasimov. To jsou nepodstatné věci.  Prezident Putin nic překvapivého ve svém projevu nesdělil, zopakoval pouze pochybná ruská zdůvodnění útoku na sousední zemi. Nic převratného se před svátkem ani v jeho průběhu neodehrálo ani na frontě. Zdá se, že ruská strana sází na rutinu, všednost, zamrznutí konfliktu. K tomu pravděpodobně situace směřuje. Stojí za to, tuto alternativu brát vážně.

Média dnes přinesla radostnou zprávu, že české plynojemy se plní nejrychleji v EU a dnes jsme už v zaplněnosti zásobníků na pátém místě. Plynový lockdown nám prý bezprostředně nehrozí. Už nám s tím ovšem neříkají, že enormní cenu plynu, za kterou dnes, v době nejvyšší paniky, obchodníci na pokyn státu nakupují, bude muset někdo zaplatit. A to budou naši občané, buď v podobě trvale vysokých cen plynu, nebo v daních státu, který bude obchodníkům ztráty kompenzovat.

Stát prý chystá ochranu pro „práskače“, píší dnes Lidové noviny s odkazem na připravované zavedení další evropské „protikorupční“ směrnice do českého právního řádu. Nesmyslná představa, že lze korupci odstranit dalšími a dalšími vyhláškami, zákony a byrokratickými opatřeními, je zřejmě nevymýtitelná. Nehledá příčiny, ale marně se snaží bojovat s důsledky. Příčinou korupce jsou hlavně všemožné regulace, příkazy, zákazy a byrokracie. Pamětníci si vzpomenou na totalitní režimy s jejich drakonickými tresty proti korupci a nelegální ekonomice a jejich chronickou, nevymýtitelnou prohnilost a zkorumpovanost. Zdá se, že směřujeme do velmi podobných vod.

Jiří Weigl, 10.5.2022

Číst 804 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %