Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Kalousek se zlobí, což slouží ke cti Ing. Haně Lipovské Doporučený

Vystoupení Ing. Hany Lipovské na seminářích Institutu Václava Klause jsou vždy zajímavé a přínosné jejím opravdu podrobným zpracováním Vystoupení Ing. Hany Lipovské na seminářích Institutu Václava Klause jsou vždy zajímavé a přínosné jejím opravdu podrobným zpracováním snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Dlouholetý matador naší politiky ještě z dob komunismu Miroslav Kalousek se zlobí, ba přímo zuří. Což o to. On se zlobí a kritizuje pořád někoho či něco. Tentokrát mne ale jeho rozhořčení opravdu upřímně rozesmálo. Vyčerpal již asi všechny slušné politiky a pustil se do primase českého, Jeho Eminence Dominika kardinála Duky a to z důvodu, že si Česká biskupská konference, které donedávna otec kardinál předsedal, dovolila navrhnout do Rady České televize excelentní friedmanovskou ekonomku Hanu Lipovskou. Vadí prý mu, že je napojena na oba Václavy Klause, které on pro jejich pravicové názory prostě nesnáší doslova jako mor. Kdyby si přišel poslechnout přednášky paní Lipovské, zjistil by, že jejich témata má propracovaná podle svých vlastních studií a jak sama říká, podle svého morálního kompasu. A pokud je stejně jako profesor Klaus a jeho syn přívržencem nobelovských ekonomů Rakušana Hayeka či Američana Friedmana, neboli zastáncem volného trhu a kapitalismu, a nechce, aby naše zem směřovala ke komunismu s lidskou tváří jak si přeje pan Kalousek, pak je jí to jen ke cti. 

A ke cti otce kardinála Duky slouží, že po vzoru svého otce, odvážného pilota RAF Františka Duky vězněného za komunistického marazmu na Mírově, kde ho šéf rozvědky Bedřich Reicin přivítal slovy, že z Mírova živý nevyleze, a kam za ním jako malý klouček s maminkou dvakrát za rok směl zajít, nezahořkl, nenadával, ale dával po celý život za pomoci Boha své síly církvi a boji za to, aby se podobná zvěrská doba již nevrátila. A není se čemu divit, že si váží myšlenek a názorů lidí, kteří se snaží i přes odpor Kalouskovských kariéristů prosazovat v naší zemi svobodu a prosperitu. Jiná cesta než ta, kterou prosazuje paní Lipovská stejně jako páni Klausové by nás podle nobelovského rakouského ekonoma uvrhla všechny do otroctví. 

A pokud vadí panu Kalouskovi, že po zvolení paní Lipovské do RČT otec kardinál Dominik Duka řekl: „Gratuluji nominantce ČBK Haně Lipovské k úspěšné kandidatuře. Oceňuji její statečnost a pokoru, s jakou po několik měsíců dokázala čelit vyloženě nenávistné a naprosto nepochopitelné kampani některých zájmových skupin. Podobný dík patří i poslancům, že těmto křiklounům nepodlehli,“ pak je jasné, kam se tato mladičká ekonomka řadí.

Slova  superkariéristy Kalouska, který se povaluje v Parlamentu od dob komunistických: „Otče kardinále, Vámi nominovaná osoba se vyjádřila, že nerozumí smyslu veřejnoprávních médií. Ideální kvalifikace pro radní ČT. Díky Vám jsem byl desítky let hrdý na to, že jsem katolík. Kvůli Vám dnes přemýšlím o tom, že z katolické církve vystoupím,“  charakterizují jeho nedůvěryhodnost naprosto jasně. Je možné, že politici změní své strany, když  tyto po nástupu nového šéfa mění názorovou orientaci, ale vystoupení z církve kvůli politice je věc jiná. To znamená zřeknutí se Boha. Takovému člověku věřit již nikdy nelze. 

Nehledě k tomu, že pan kardinál se nikdy ani slovem nezpronevěřil katolické církvi a to jsem za těch deset let navštívila mnoho jeho mší a akcí. Pro katolíky znamená vzor a pro církev samotnou, tolik zdevastovanou komunisty, udělal doslova neuvěřitelné. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha dostala skvělé osvětlení, vytápěné lavice, nádherné varhany snů, mnoho dalších chrámů kostelů a kapliček bylo vysvěceno, dostaly nové zvony. A pozor - na všechny tyto věci sehnal pan kardinál peníze od věřících, ne z toho milodaru za ukradené majetky církve. Ano milodarů, protože jen na platy knězů ještě za komunismu šlo 1,6 miliardy Kč a nyní dostává církev 2 miliardy ročně, byť je to presentováno v tisku jako 59 miliard a nikde se to nevydělí 50 lety. Věřící ale cítí ve svém srdci upřímnost a snahu pana kardinála pomoci katolické církvi a pomáhají z lásky k němu a Bohu. Což nikdy pohané nepochopí. 

Pamatuji, jak na svěcení nových zvonů do katedrály vedle mne seděl starší spolužák z Matematicko-fyzikální fakulty, který dal na jeden z nich milion korun a kterému tekly z očí slzy štěstí, když mi říkal, že na zvonu jednou jeho vnuci  uvidí jeho jméno. To matador Kalousek a další pohani nemohou nikdy pochopit. Rovněž na jedné tiskové konferenci v arcibiskupském paláci se přihlásili tři významní architekti  z pražské  fakulty architektury, že otci kardinálovi vypracují zdarma ve volném čase statiku pro zabudování varhan do katedrály, když si povzdechl, že ho straší statici, že tak nádherné obrovské varhany nad vchodem katedrála neunese. A mohla bych pokračovat v mnoha podobných věcech, které pan kardinál pro církev udělal a dělá stále. Všechny svědčí o tom, s jakým nadšení a nadějí ho katolíci přivítali, jak taková osobnost jako on byla po liknavosti předchůdce Vlka s nadšením přijata.

A pokud jde o infarktogenní chování politických nul jako Kaousek, na jeho slova není spoleh´. To ostatně bylo jasné již v roce 2006, kdy dal přes noc přednost  před spoluprací s ODS spolupráci s komunisty, za což ho KDU tehdy vyloučila ze svých řad, a on si pak založil podivnou straničku TOP 09, kterou k podivení všech nazýval tou jedinou pravicí. Už tehdy,  když zahájil jednání o vytvoření menšinové vlády s Paroubkem a podporou KSČM měl pan Kalousek vystoupit z katolické církve. ( Pro připomínku uvádím: Volby tehdy  vyhrála Topolánkova ODS s 35 % , Paroubkova ČSSD získala 32 % voličů a spolu s Filipovou KSČM získaly tyto levicové strany 100 mandátů, ODS, lidovci a zelení rovněž 100 mandátů.  Kalousek s Paroubkem se dohodli na vytvoření menšinové vlády tolerované KSČM. Lidovci Kalouska vyloučili. Pak se Topolánkovi podařilo sehnat dva přeběhlíky z ČSSD a sestavit vládu ODS, lidovců a zelených. Topolánkova vláda však padla díky jeho furiantství během předsednictví Česka EU v roce 2010. Handrkování Topolánka, Kalouska a Paroubka  využili během vládnutí s Topolánkem zelení  k napáchání nevratných škod v našich lesích a v přírodě vůbec, ale to je na jiný článek.) 

Pokud by pan Kalousek vystoupil z katolické církve, bude to sloužit k její cti a jistě nikdo opravdu věřící neuroní ani slzičku.

Co je pro mne ale opravdu neuvěřitelné, že se nyní po jeho bok po všem, jak se tehdy choval a nadále chová, přidala v boji proti největším postavám polistopadové doby - kardinálu Dukovi a prezidentu Klausovi a jejich mladých následovníků poslankyně Miroslava Němcová, které kdysi kolegové přezdívali Klaus v sukni. Chápu, že se jí třeba osobně mohlo něco o čem nikdo neví dotknout v jejich chování vůči ní, ale změnit své postoje pravicové političky a  přidat se na stranu levicového bezcharakterního kariéristy kvůli osobním sympatiím, to je pro mne nepochopitelné a neodpustitelné vůči národu. 

A ke gratulaci paní Haně Lipovské, že ustála tu sprostou a nedůstojnou štvanici Kalousků a jim nakloněných médií se připojuji s radostí. Náš vydavatel prezident Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc. jí rovněž ze srdce blahopřeje a obdivuje její statečnost a sílu charakteru. Zřejmě jí v tom pomáhá Bůh, kterého má  jako každý věřící katolík ve svém srdci. 

Číst 5227 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %