Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Letec RAF generál Milan Píka byl konečně rehabilitován i soudně Doporučený

Milan Pícha  (uprostřed) byl Ivanem Gašparovičem před pěti lety jmenován generálem Milan Pícha (uprostřed) byl Ivanem Gašparovičem před pěti lety jmenován generálem

Dne 6.1.2021 byl konečně pražským městským soudem rehabilitován letec RAF, syn  generála Heliodora Píky, generál Milan Píka. Zločinnému komunistickému režimu nestačilo, že mu zavraždil otce, ale po skončení války a komunistickém převratu byl Milan Píka v roce 1948 zatčen a vzat do vazby kvůli údajné přípravě únosu svého otce do zahraničí, aby ho zachránil před zavražděním. Byl obžalován státním prokurátorem  Janem Vaňkem z přípravy trestného činu, že chtěl svého otce osvobodit z vězení tím, že podle obžaloby měl sjednat dva boxery, kteří měli zneškodnit vězeňskou stráž, a tím pomoci otci k osvobození. Ve skutečnosti šlo o fantasmagorickou obžalobu, ale u soudu na ní prokurátor, který ji přednesl, Karel Vaš, plně setrval. Je to týž Vaš, který vedl výslech, sepsal obžalobu a navrhl trest smrti pro jeho otce. O rok později byl nakonec pro nedostatek důkazů a na základě zásahu tehdejšího generálního tajemníka ÚV KSČ Klementa Gottwalda  Milan Píka propuštěn na svobodu, přišel však o vojenskou hodnost a nemohl studovat.

Když si člověk uvědomí, jak muselo tehdy Milanu Píkovi být, když byl ve vězení a nemohl nic podnikat pro osvobození otce čekajícího na popravu... Navíc i přesto, že byl v roce 1949 propuštěn, byl degradován a odsouzen k živoření. Nemohl dále pokračovat v započatém studiu práv na Univerzitě Karlově, byl degradován na vojína, dostal umístěnku do jáchymovských dolů a ve stejném roce byl ještě ke všemu ve vykonstruovaném procesu zavražděn jeho otec... To nejde prostě odškodnit. Na to by nestačil ani celý rozpočet státu, protože důstojný život jako letce hrdiny ani otce mu již nikdy nevrátí. I když je samozřejmě dobře, že se tak stalo.

Smutné je, že musela žádost o jeho soudní rehabilitaci podat jeho dcera Dagmar Sedláčková. Takové lidi by měl rehabilitovat stát v jím podaném procesu. Konec konců i kdyby se chtěl pokusit pan Milan Píka o osvobození otce ze žaláře, je to reakce naprosto pochopitelná a nikoho přitom nezabil.

V každém případě je ale dobré, že soud proběhl a připomněl jak zločinně a nespravedlivě se choval komunistický režim nejen vůči vůči nevinným lidem a dokonce válečným hrdinům. A také kolika lidem přitom ublížil, byť zůstali naživu. A to nejen z rodin pozůstalých. K soudu přišla i dcera komunistického prokurátora Karla Vaše, Galina Vašová, která se omluvila se za chování otce a přivítala verdikt soudu. Za což jí patří úcta. Zřejmě i ona měla poničený život tím, co prokurátor Vaš konal. Podobně jako syn Heydricha, který o tom před lety poutavě hovořil. Jak se ukázalo, komunističtí i nacističtí funkcionáři ubližovali nejen svým nepřátelům, ale ničili, aniž si to uvědomovali, životy i svým nejbližším. Neumím si představit, kdybych žila s vědomím, že jsem dcerou člověka, na jehož rukou je krev nevinných lidí. 

Zatímco paní Vašová se za otce přišla omluvit, generál Milan Píka se snažil jméno otce očistit a v roce 1968 byl na základě obnoveného procesu starý rozsudek zrušen a Heliodoru Píkovi byly posmrtně vráceny všechny hodnosti a vyznamenání. Kompletní očištění jména svého otce se Milanu Píkovi podařilo až po roce 1989. Pana Milana Píku před pěti lety  prezidenti Ivan Gašparovič a Miloš Zeman povýšili na brigádního generála, čímž se stal generálem nejen české, ale i slovenské armády. I přes takto poničený život se generál Milan Píka dožil 96ti let. Zemřel loni v Bratislavě. Čest jeho památce.

Číst 4061 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %