Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Dopis kardinála Duky primátoru Hřibovi ohledně Mariánského sloupu Doporučený

J. Em. Dominik kardinál Duka J. Em. Dominik kardinál Duka snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

V reakci na nehorázná slova pražského primátora Zdeňka Hřiba ,kterými srovnává úsilí o obnovení historické barokní památky Mariánského sloupu s  úsilím komunistické strany o znovupostavení Stalinova pomníku na Letné,  zaslal kardinál Dominik Duka 20. června 2019 panu Hřibovi dopis s žádostí o vysvětlení tohoto barbarského příměru. Uvádíme dopis v plném znění:

 Vážený pane primátore,

nerad, ale musím reagovat na Vaše slova. Věřím, že jste tato slova pronesl v rozčilení, aniž byste uvážil souvislosti, co znamenala komunistická diktatura, jejíž výsledky posuzuje zákon č. 198/1993 Sb. o zločinech protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu a rovněž co symbolizuje postava J. V. Stalina.

Činím tak nejenom jako pražský arcibiskup a primas český, ale jako bývalý politický vězeň jménem jak katolíků, tak dalších věřících, kteří si uvědomují roli Panny Marie jako matky Ježíše Krista na vznik a růst naší křesťanské, resp. západní civilizace.

Píši tyto řádky také jménem všech, které musí urážet rozhodnutí zastupitelstva pražského magistrátu, které bylo vyprovokováno a pokouší se zvrátit stavební povolení lidmi, kterým kraluje bývalá paní poslankyně soudružka Semelová. Odpusťte, ale jak mám chápat takovýto políček? Netrpím přecitlivělostí, ale pouhá čest mi velí pozvednout hlas.

Laskavě Vás žádám, abyste tato slova napravil potřebnou odpovědí s omluvou, jinak bych musel tento list považovat za veřejný.

Praha dne 20. června 2019

S pozdravem, 

Dominik kardinál Duka, OP 
arcibiskup pražský

 

Číst 6818 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %