Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 755

Římská církev to myslí vážně se svojí přeměnou na neomarxistickou organizaci. Doporučený

Snímek papeže Františka s Raulem Castrem svědčí jasně o jeho neomarxistických postojích Snímek papeže Františka s Raulem Castrem svědčí jasně o jeho neomarxistických postojích

Dnes ráno 23.8.2019 jsem dostala od skvělého ekonoma Pavla Kohouta (@KohoutPavel) zprávu uvedenou v názvu tohoto článku. Když jsem si ji přečetla dále, zjistila jsem, že nejde jen o kritiku současného chování papeže souznějícího s neomarxistickým hnutím Focoláre, které se od Druhého Vatikánského koncilu rozrůstá jako zhoubný nádor katolickou církví, ale o obrovskou tragédii pro katolickou církev u nás. Vatikán totiž dnes oznámil oficiálně jmenování rektora pražského kostela Nejsvětějšího Salvátora a duchovního správce akademické farnosti  Mons. Tomáše Halíka do úřadu arcibiskupa-koadjutora pražské arcidiecéze. To znamená, že po odchodu současného hluboce věřícího konzervativního katolíka, pražského arcibiskupa a primase českého J. Em. Dominika kardinála Duky, OP nastoupí na jeho post zapřísáhlý neomarxistický focolarista Halík. Je to obrovská tragédie pro naší katolickou církev, fakticky znamenající její zánik. Přemění se na modernistické neomarxistické Hnutí Focolare. Zanikne tím poslední bašta pravice u nás, pominu-li IVK Václava Klause. Bůh ochraňuj naší zemi!

Každý opravdu věřící katolík reaguje na tuto zprávu podobně jako na sdělení o zhoubné nemoci - nechce ji zpočátku uvěřit a vzít ji na vědomí. Bohužel je to pravda a po šoku by měla nastoupit druhá fáze - vzít zhoubnou nemoc na vědomí a bojovat s ní jak jen to půjde. 

Fakta, která tedy musíme vzít na vědomí jsou následující:

V dopisu, který papež zaslal jak Mons. Halíkovi, tak  i J. Em. Dominiku kardinálu Dukovi sice stojí, že v případě současného arcibiskupa kardinála Duky se nic nemění a zůstává v úřadu „dokud nebude stanoveno jinak.“  Papež v dopise ale zdůrazňuje zejména kánon 407 církevního práva, který stanoví povinnost všech biskupů v diecézi společně se radit při řešení závažnějších věcí. A jak známo, modernistické neomarxistické názory typu Focolare  otec kardinál Duka s knězem Halíkem nesdílí. On je vlastně ani sdílet jako opravdový katolík nemůže. Pan kardinál se k tomu vyjádřil, že sice nepopírá, že s bratrem Tomášem nemá na vše stejný názor ale věří, že budou dobře spolupracovat stejně jako spolupracuje dobře se všemi biskupy. A dodal: "To jmenování k tomu nabádá nejen tím, že přichází v jubilejním roce republiky, ale také ve výročí událostí roku 1618, které se neblaze podepsaly na našich dějinách a jsou pobídkou ke svornosti.“ 

Je sice jen malá naděje, že nástupcem otce kardinála se nestane pan Halík, ale malé světýlko pro záchranu katolické církve vnáší názor církevního právníka Jana Rozeka, podle něhož se může teoreticky stát, že koadjutor Halík do úřadu diecézního biskupa vůbec nenastoupí, protože i na něj se vztahuje povinnost nabídnout rezignaci při dosažení 75 let a pokud ji papež přijme a současně předchozí otec arcibiskup ještě bude v úřadu, nástupnictví se neuskuteční. Halík bude muset dále naplnit  požadavky kánonu 410, který biskupům zapovídá vzdalovat se na delší dobu ze své diecéze, což bude znamenat velkou změnu v jeho životě. (Jak známo mnoho času tráví v USA.) Rovněž kánon 378 stanovící, aby kandidát na biskupa „vynikal pevnou vírou, dobrými mravy, zbožností, horlivostí o duše, moudrostí, obezřetností a lidskými ctnostmi a také aby měl dobrou pověst" bude v jeho případě složité dokázat. 

Aby mi bylo dobře rozuměno. Jako profesor na fakultě přednášející o nejrůznějších náboženstvích a o svých názorech na ně mi pan Halík nevadí. Některé jsem dokonce absolvovala jako posluchač. Ale jako věřící katolík jsem jasně cítila, že některé věci by nikdy nemohl katolický kněz vypustit z úst. Můj názor mi potvrdila informace, že je spolu s bývalým arcibiskupem Vlkem zastáncem velice nebezpečné moderní sekty uvnitř katolické církve - neomarxistickému modernizačnímu hnutí v katolické církvi Opus dei či Focolare. Podrobně je toto rozebráno např. v mém článku z roku 1917 TOMÁŠ HALÍK JE NEBEZPEČNÝM HLASATELEM IDEJÍ NEOMARXISTICKÉHO HNUTÍ FOCOLARE V KATOLICKÉ CÍRKVI.

¨Svatý otec Benedikt XVI., kterého focolríni mediální štvanicí přinutili k abdikaci
Svatý otec Benedikt XVI., kterého focolaríni mediální štvanicí přinutili k abdikaci, neboť se stavěl proti jejich neomarxistickému modernizačnímu hnutí v katolické církvi Opus dei či Focolare
 
Představitelé neomarxistických modernizačních hnutí v katolické církvi Opus dei či Focolare postupem času zcela ovládli Druhý Vatikánský koncil (1962-65) a snažili se prosazovat šokující „modernizační“ změny v katolické církvi, které se jim tehdy podařilo na koncilu prosadit do jeho závěrů. V průběhu koncilu v roce 1964 schválil Pavel VI. stanovy tohoto nejnebezpečnějšího a nejvíce se prosazujícího neomarxistického hnutí v církvi, čímž mu zajistil velkou sílu a začalo se velice rychle rozšiřovat. Kdo by také mohl protestovat proti hnutí s tak krásným názvem, jako Focolare znamenajícím italsky rodinný krb, ohniště?  A což teprve jeho druhý název znějící ještě víc působivě a krásně Opera di Maria - Dílo Mariino.  Jeho členy jsou mnozí vysoce postavení církevní činitelé. Hned v roce 1965 vyrostlo v italském Loppianu první focolarínské městečko s domy, školami a podniky s 800 obyvateli ze 70 národů a v současné době je podobných městeček dvacet na všech kontinentech. Stala se z něj jakási sekta uvnitř katolické církve.  U nás v něm například se zápalem působil Miroslav Vlk a členem hnutí je moravský arcibiskup Jan Graubner. 

I přes krásná slova má ve skutečnosti Focolare sloužit prosazování ekumenismu, neboli snaze postavit katolickou církev na stejnou úroveň s jinými církvemi. V Evropě má spojit především katolickou církev s evangelickou a s luterány.   V čele tohoto ničivého procesu stáli na koncilu zejména němečtí biskupové a díky nim v Německu ve focolarínských městečkách již žijí katoličtí focolaríni společně s luterány!!! Pod vlivem focolarínů drastickými zásahy do liturgie a dokonce i Písma svatého vznikly již nové překlady Bible pro konzervativní protestanty a západní kalendář v pravoslavných církvích.

Negativní postoj Benedikta XVI. proti jejich temnému hnutí Opus dei pokládali focolaríni za zradu a začali ho vláčet médii za nejrůznější nesmyslné skandály. Díky mediální nedůstojné štvanici se nakonec stal tento intelektuál a nepochybně Bohu hluboce oddaný papež novodobým mučedníkem, jako mnoho jeho předchůdců v čele se svatým Petrem. Po jeho vynucené abdikaci na jeho místo zvolili biskupové poslušného, evropské politiky neznalého a především hnutí Focolare a Opus Dei až patologicky nakloněného papeže Františka, kterého média řízená idejemi focolariánů vynášejí do nebe. Věřme, že nebude papežem posledním, jak vyplývá ze třetího proroctví Fatimy. Tím se stal závěr II. Vatikánského koncilu pro katolickou církev zdrcující. 

I když je ve Focolare sdružen pouze zlomek představitelů katolické církve, média jim dávala a dodnes dávají výsadní právo reprezentovat katolickou církev a na nezasvěcené atheisty působí tito lidé jako její výhradní moudří představitelé. U nás to vidíme na případu Tomáše Halíka dnes a denně. Namísto aby se obracela média na preláta českého, Dominika kardinála Duku, na vše se táží kněze Tomáše Halíka, který zastává všechny postoje fokolarínské sekty. Na člověka, který tímto postojem naší katolické církvi ubližuje ze všech občanů nejvíc. Protože v komunisty ateismem zdevastovaném národě občané neznající Bibli ani Korán, nedokáží rozpoznat pravdu od lži a lidé jako Halík s nimi díky tomu dokáží manipulovat přesně podle svých nebezpečných představ.

© Kulturní komise ČR

Číst 7264 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 76 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %