Revui Fragmenty naleznete rovněž  na    Twitteru  a    Facebooku

  Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU  

  Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 721

Trh práce v ČR je po Německu druhým nejlépe fungujícím v EU Doporučený

  • čtvrtek, říj 29 2015
  • Napsal(a) 
Trh práce v ČR je po Německu druhým nejlépe fungujícím v EU ilustrační snímek: Sme

Dnešní analýza českého pracovního trhu v rámci Evropské unie ukázala, že trh práce v této zemi patří k těm nejlépe fungujícím v rámci EU. Nicméně zároveň upozornila na značné rezervy v některých klíčových oblastech. Za jednoznačně dobrou zprávu považuji fakt, že zaměstnanost mužů ve věku 20–64 let je v Česku nejvyšší ze všech zemí EU a dramaticky předstihuje cíle, které si Evropa vytyčila do roku 2020. Nicméně čísla za obě pohlaví už tak optimistická nejsou.

Sedmou nejvyšší zaměstnaností v dané věkové skupině předstihujeme evropský průměr. Bohužel ale máme jeden z největších rozdílů mezi zaměstnaností mužů a žen. Příčiny tohoto stavu vidím v nevhodném nastavení některých zákonů na trhu práce. Po léta zde nebylo sladění rodinného a pracovního života významným tématem, které by se promítlo i do legislativy. Nedostatek školek, problematika zkrácených pracovních úvazků a řada dalších věcí, to jsou příčiny současného stavu.

Jsem rád, že se ministryni práce Michaele Marksové podařilo prosadit například zákon o dětské skupině, který by měl rodičům pomoci sladit pracovní a rodinný život.

Věřím, že další opatření, která se v této oblasti chystají, pomohou Českou republiku nejen udržet na současné velmi dobré pozici, ale že se nám podaří snížit i propastný rozdíl mezi muži a ženami na trhu práce. Také doufám, že bude pokračovat příznivý ekonomický vývoj, který zajišťuje dostatek pracovních míst a díky němuž máme ve druhém čtvrtletí letošního roku druhou nejnižší nezaměstnanost v EU hned po sousedním Německu.

Číst 18618 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 56 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %