Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Pracovní návštěva Václava Klause v Olomouci Doporučený

prezident Václav Klaus prezident Václav Klaus snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty
Prezident Václav Klaus, na pozvání Okresní hospodářské komory, vykonal dne 25. června 2020 pracovní návštěvu Olomouce. V první části programu se v budově Moravské vysoké školy setkal s řediteli základních, středních a vysokých škol města Olomouce. Devadesátiminutová, nesmírně zajímavá a živá diskuse, se dotkla, mimo jiné, následujících témat: nepřijatelné snižování úrovně vzdělávání; nadměrná a stále narůstající byrokratizace ve školství; rigidita rozhodování ministerstva školství; krize učňovského školství; diskuse o obsahu a úrovni maturitních zkoušek v ČR (včetně všeobecné podpory maturitě z matematiky). Odpolední program začal setkáním a diskusí s vedením Fakultní nemocnice v Olomouci. Kromě aktuální debaty o medicínském zvládnutí koronavirové epidemie, vysvětlil ředitel nemocnice Roman Havlík i způsoby, kterými se jeho nemocnici daří nabízet vysokou kvalitu nemocniční a medicínské péče a současně racionálně hospodařit s přidělenými finančními prostředky.

Témata publikovaná v nejnovější knize Václava Klause a IVK – „Karanténa“ – byla obsahem půlhodinového rozhovoru, který exprezident poskytl Českému rozhlasu Olomouc (bude vysílán v pondělí 29. 6. 2020). Poté se Václav Klaus setkal a diskutoval s vedením a členy olomoucké krajské organizace Hnutí Trikolóra a její předsedkyní – poslankyní Zuzanou Majerovou-Zahradníkovou.

Velkému zájmu se těšilo podvečerní setkání prezidenta Klause a neformální diskuse s olomouckou veřejností ve zcela zaplněném sále Divadla na Šantovce. Následovala autogramiáda zmiňované nejnovější knihy Václava Klause a IVK „Karanténa“.

Pracovní den v Olomouci byl zakončen zajímavou a mimořádně kvalitní debatou s podnikateli z regionu na témata aktuální a budoucí hospodářské politiky v České republice.

Ranní čas před odjezdem zpět do Prahy vyplnil Václav Klaus snídaní a přátelským setkáním s arcibiskupem Mons. Janem Graubnerem v prostorách olomouckého Arcibiskupství.

Ivo Strejček, 29. června 2020

Číst 5810 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %