Revui Fragmenty naleznete rovněž  na    Twitteru  a    Facebooku

  Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU  

  Institut Václava Klause

Plk. Eduard Stehlík: "Svoboda se brání! O svobodě se nediskutuje" Doporučený

Kandidát do Senátu plk. Eduard Stehlík s poslancem Pavlem Žáčkem na pietní děkovné vzpomínce  na hrdiny druhé světové války - československé letce RAF Kandidát do Senátu plk. Eduard Stehlík s poslancem Pavlem Žáčkem na pietní děkovné vzpomínce na hrdiny druhé světové války - československé letce RAF snímek archiv ODS

Dne 13. srpna roku 1945 přiletěla do naší vlasti největší československá skupina letců Royal Air Force (RAF).  Tito odvážní příslušníci československého letectva v jednotkách RAF hráli během druhé světové války velmi důležitou roli v boji proti německému nacismu. Po 75 letech, v týž den, uctil spolu se svými přáteli na pražském Klárově památku těchto hrdinných vlastenců vojenský historik zaměřující se především na období 1914–1956 plk. gšt v záloze, PhDr.Eduard Stehlík, Ph.D., MBA a společný kandidát do Senátu ODS a KDU-ČSL v obvodu č. 24 – Praha 9. Širší veřejnost si jistě pamatuje pana plukovníka zejména z funkce odvážného ředitele a posléze předsedy rady Ústavu pro studium totalitních režimůVe svém projevu vyzdvihl prvořadě zapojení českých letců do zuřící bitvu o Británii, na jejímž vítězství nad nacistickou Luftwaffe měli podíl a i jim proto platila slova britského premiéra Winstona Churchilla, jenž na adresu pilotů RAF prohlásil: ‚Ještě nikdy v dějinách lidských konfliktů nevděčilo tolik lidí za tak mnoho, takové hrstce.' 

Podle pana plukovníka je proto neodpustitelným zločinem, že od jejich vlasti, v níž se v únoru 1948 dostali k moci komunisté, se našim letcům dostalo ‚odměny‘ v podobě vyhození z armády, věznění, zařazení do táborů nucených prací a šikanování. A to jak jich samotných, tak i jejich rodin. Je dobře, že pan plukovník zmínil i jejich blízké. Vžijme se jen do mysli nejen jejich matek a manželek ale především jejich dětí tehdy ve věku kolem 10 let, když čekaly na tátu hrdinu a místo toho ho zavřou jako zločince a ještě perzekvují jejich maminku mnohými stěhováními do menších a menších bytů, ztrátou dobrého zaměstnání a je samotné nemožností studia... 

Pan plukovník Stehlík dále připomněl snad ještě větší stupeň tohoto bestiálního komunistického zločinu tentokrát pro celý národ. Vymazání těchto statečných mužů z našich národních dějin. A to bohužel tak důkladné, že se škody tím způsobené dodnes nepodařilo napravit.

"Je proto naší povinností o nich hovořit, připomínat jejich mnohdy nesmírně tragické osudy a ukázat zejména nejmladší generaci, že Češi měli své hrdiny a nikdy nebyli národem zbabělců. Proto je jedním z hesel mé senátní kampaně ve volebním obvodu č. 24 ‚Aby se historie neopakovala‘,“ uvedl kandidát do Senátu Eduard Stehlík.

Má bohužel pravdu. Snahy o přepisování historie se v poslední době objevují intenzivněji než dříve a to ruku v ruce s tím, jak nás pomalu ale jistě vzhledem k neúprosnosti času opouštějí očití svědkové významných historických událostí minulého století." Tím že nás opouštějí pamětníci, kteří tyto věci viděli na vlastní oči a prožili je doslova na vlastní kůži, se některým silám nabízí příležitost relativizovat význam některých historických událostí, posouvat, či zcela převracet jejich význam, anebo je dokonce z dějin zcela vymazat. Tím se za pomocí lží, dezinformací i šíření nejrůznějších spikleneckých teorií snaží o ovlivňování naší budoucnosti. Protože ten, kdo ovládá minulost, skutečně ovládá i budoucnost. Je nutné s tím bojovat a bránit se tomu. Jde totiž o věc nesmírně nebezpečnou, kterou nesmíme podceňovat. Jde totiž o naši svobodu. Proto je dalším z hesel mé senátní kampaně ve volebním obvodu č. 24 ‚Svoboda se brání! O svobodě se nediskutuje‘.“

 Slova pana plukovníka Stehlíka doplnil první ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, poslanec ODS Pavel Žáček tímže je nutné také zmínit současný diskurs o osvobození Československa, kdy jsme z ruské strany někdy až tlačeni přijmout stalinský pohled na konec II. světové války. Přitom všichni víme, jaké důsledky pro střední a východní Evropu mělo postupné nastolení totalitních režimů sovětského typu.

Článek o slavnostním předání tehdejším ministrem Ivanem Langrem ÚSTRu panu Pavlu Žáčkovi naleznete kliknutím na Langer uzavřel Otevřenou minulost. Zde pouze jedna ukázka pro osvěžení paměti:

"K tomu, abychom byli schopni vyrovnat se s minulostí, musíme ji nejprve poznat, pochopit a tím pádem se s ní i vyrovnat," uvedl ministr vnitra Ivan Langer a pokračoval: "Nyní tedy zabalíme virtuálně  projekt "Otevřená minulost" vyhlášený před rokem 14.2.2007 hezky do mašličky a dáme jej do vínku Ústavu pro studium totalitních režimů," uvedl Ivan Langer a hned pohotově předal panu řediteli Pavlu Žáčkovi  listiny s úkoly jeho ústavu, aby s ním mohl se svým týmem dále pracovat. Sobě si nadělil listinu  s nápisem "Projekt Otevřená minulost - Splněno". "Je to pro nás velké zadostiučinění.  Existuje totiž řada vizí a řada projektů, ale ne všechny se podaří dotáhnout do konce. Jsem proto velice rád, že mohu za Ministerstvo vnitra říci: „Ano, máme splněno!“ Podařilo se nám plošně odtajnit dokumenty, které souvisejí s činností bývalé StB a otevřít historii StB veřejnosti." 

Diví se snad ještě někdo po přečtení tohoto jeho sdělení, že ho všichni levičáci nejen nenávidějí, ale udělali vše pro to, aby nenáviděné Íčko vyštvali z úřadu a zničili jím vybudovaný ÚSTR? O začátku pádu ÚSTRu pojednává náš článek  Osud Ústavu totalitních režimů v ohrožení. O tom co se dělo dál snad všichni pamatujeme. ÚSTR side fyzicky stojí, ale už to není ten, který vybudoval pan Langer a který vedl pan Žáček.

Ale pokračujme dál co řekl pan poslanec Žáček: 

"Pro nás jsou ovšem bojovníky za obnovu svobodného Československa právě především naši letci, kteří do bojů proti nacistické mašinérii vstoupili již po napadení Polska v září 1939, následně během podivné války a za napadení Francie a nakonec během bitvy o Anglii. Stručně a jasně řečeno: bojovali již v době, kdy spojencem nacistického Německa byl stalinský Sovětský svaz, dodávající Luftwaffe letecké palivo a německému průmyslu další strategické suroviny pro vedení války v západní Evropě. Politická realita vzniklá v květnu 1945 na dlouhá léta znemožnila říct v plné šíři pravdu o realitě II. světové války, působení našich vojenských sil na Západě i na Východě, i o neúspěšné snaze o obnovu svobodného a demokratického Československa v předmnichovské podobě,“ sdělil poslanec. 

Číst 4354 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

   

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %