Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Řešení uprchlické krize Evropskou unií je morální kýč Doporučený

  • čtvrtek, zář 03 2015
  • Napsal(a)  Jana Havelková, tisková mluvčí ODS
Profesor Petr Fiala, předseda ODS Profesor Petr Fiala, předseda ODS snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Odmítáme všechny laciné populistické výzvy, nespravedlivé nálepkování a morální kýč v diskusi o řešení uprchlické krize. Nic z toho Evropě ani uprchlíkům nepomůže. Vyzýváme ke střízlivému úsudku a racionálnímu postupu. Odmítáme verbální útoky a pokusy o vydírání ze strany evropských politiků  a navrhujeme tyto nové konkrétní kroky k řešení uprchlické krize:

ODS navrhuje urychlené zvýšení trestů za převaděčstvínavýšení humanitární pomoci ČR přímo do krizových oblastí na 0,33 % HDP, což představuje zvýšení z dnešních 4 mld. na 13 mld. Kč. Tím splníme, k čemu jsme se zavázali.

ODS dlouhodobě prosazuje v řešení uprchlické krize důslednou ochranu vnějších hranic Unie. Vláda ČR musí vyvinout co nejsilnější tlak na orgány Evropské unie k okamžitému zavedení efektivních opatření k vnější ochraně hranic.  Reformu přebujelého evropského sociálního systému včetně omezení sociálních výhod azylantů. Zpřísnění podmínek pro imigraci a zvýšení tlaku na integraci imigrantů. Důsledné potírání organizovaného zločinu, pašeráctví a obchodu s lidmi. Rozvinutí pomoci přímo v konfliktních oblastech včetně spuštění účinné informační kampaně o nebezpečích spojených s migrací.  Reformu návratové politiky.

Odmítáme verbální útoky a pokusy o vydírání ze strany evropských politiků v souvislosti s uprchlickou krizí. Jejich prohlášení postrádají základní respekt k názorům jiných členských států. Přitom kritický rozum a poctivá reflexe jasně ukazují, že dosavadní většinový evropský postoj není schopen předcházet vzniku uprchlických ghett a rostoucímu přílivu uprchlíků.

 

 

Číst 9281 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 72 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %