Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Václav Klaus: Zhoubná ideologie klimatického alarmismu přivedla svět do stavu, kdy legrace již opravdu končí Doporučený

  • neděle, zář 04 2022
  • Napsal(a)  Václav Klaus, prezident v letech ČR 2003-2013
Kdyby si pyšný premiér  přečetl světový bestceller Václava Klause Modrá, nikoliv zelená planeta, nikdy by ho nemohly okouzlit nesmyslné názory pomatené školačky Kdyby si pyšný premiér přečetl světový bestceller Václava Klause Modrá, nikoliv zelená planeta, nikdy by ho nemohly okouzlit nesmyslné názory pomatené školačky Snímek Jiřího Pancíře ze křtu této knihy v kavárně Slávie na Národní třídě v Praze kde pod okny protestovali ekologisté zfanatizovaní zelenou politikou Angely Merkelové
Někteří z nás už léta bojují se zhoubnou ideologií klimatického alarmismu. Přinášíme spousty protiargumentů, píšeme o tom knihy, přednášíme o tom na konferencích, ale ti, kteří rozhodují, resp. by rozhodovat měli, neposlouchají. Zeleným ideologům se podařilo ovládnout politiku a poplést hlavy i jinak rozumným lidem. Údajná záchrana klimatu byla postavena nad jakoukoli věcnou diskusi. Nasloucháno bylo u nás Bursíkovi, ve světě Grétě. Nasloucháno nebylo seriózním vědcům. A normálně myslícím lidem. Obětí tohoto ideologického, zcela nevědeckého útoku na normální fungování lidské společnosti se stala hlavně energetika, která byla v moderní době – protože nemůže nebýt – založena na využívání fosilních paliv, na uhlí, ropě a plynu. Blouznění ekologických fanatiků si v nich našlo svého nepřítele. Ten se ale neumí bránit a nemá své zastoupení v parlamentu. Zaměřili se proto na boj s CO2, s kysličníkem uhličitým, resp. s lidmi vytvářenými emisemi CO2.

Díky postojům těchto lidí nastal nemilosrdný boj s uhlím a ropou (nakonec i s plynem) a současně s tím i se zcela bezemisními jadernými elektrárnami. Přesto se chce lidstvo i nadále rozvíjet a žít, a proto energie spotřebovávat musí. Boj s výrobou energie, ale současně nesmírná chuť k její spotřebě, je zcela dětinským chováním současného západního světa a jeho hlasitých aktivistů.

Zatím tento boj vyhrává Gréta.

I zcela nepozorní a k věcem veřejným neteční lidé si však všimli, že něco není v pořádku – všimli si, že energie buď nejsou, nebo jsou strašně drahé. Část (pokryteckých a zbabělých - pozn. redakce Fragmenty) politiků to dětinsky svádí na Putina. Část si už sice svou chybnou podporu boje s emisemi CO2 začíná uvědomovat, ale i nadále raději mlčí.

Nejhorší jsou ti, kteří se teprve teď probudili a v úsilí o svou vlastní záchranu předvádějí horečnou aktivitu: navrhují sektorové (či dokonce válečné) daně, chtějí znárodňovat energetické firmy (jako kdyby zapomněli, jak za komunismu fungovaly národní podniky), napadlo je tzv. zastropovat ceny, protože si asi myslí, že tím nerovnováha na trhu zmizí.

Ceny energií stále rostou, vládu neposlouchají, a jejich výše začíná být likvidační.

Aby tyto ceny nerostly, je třeba buď zvýšit nabídku energií (jejich produkci doma, případně jejich dovoz) nebo snížit poptávku po energiích. Zelení všech zemí světa poslechli jeden a půl století starou Marxovu výzvu a spojili se. Tím nesmírně posílili. Prosazují zvyšování cen energií jako způsob, jak docílit snižování spotřeby energií návratem lidské společnosti o fázi zpět. Nejsou altruističtí, chtějí to od nás ostatních, nikoli od sebe sama.

Žijeme ve chvíli radikálních debat o zastropování cen. Neví naše vláda, že zastropování cen neřeší ani nabídku energií, ani jejich poptávku a že si tím jenom vytváří další neřešitelný problém? Nezapomíná, že se zastropování cen musí řadě výrobců a dovozců kompenzovat? A že na to nemá peníze? Že na to nemá žádné rozpočtové rezervy?

Vláda se už dnes potýká s obrovským deficitem svého rozpočtu a nejrychleji v EU zvětšuje svůj, přesněji náš státní dluh. Ten budou v budoucnu splácet občané naší země, bohužel i naše děti a vnuci, nikoli ministři naší dnešní pětikoaliční vlády.

Václav Klaus, Frekvence 1, 3. září 2022

Audiozáznam komentáře naleznete na stránkách rádia Frekvence 1 zde: https://www.frekvence1.cz/zpravy/vlada-musi-rade-vyrobcu-a-dovozcu-kompenzovat-pripadne-zastropovani-cen-energii-upozornuje-vaclav-klaus.shtml

© Kulturní komise České republiky, z.s., 2022

Číst 544 krát
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %