Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Zpráva Nejvyššího státního zastupitelství slouží mediálnímu zpochybňování důvěryhodnosti Policie ČR a GIBS Doporučený

  • sobota, čec 23 2016
  • Napsal(a)  John Bok předseda spolku Šalamoun

Prorůstání zločinu do struktur policie znemožňuje boj s trestnou činností stojí mj. ve Zprávě o činnosti státního zastupitelství za rok 2015 podepsané nejvyšším státním zástupcem JUDr. Pavlem Zemanem. Spolek Šalamoun se seznámil s jejím obsahem  vydaným 23. června 2016. Na ni navazující články o České justici a v některých denících, podtrhují právě toto sdělení, které je ve Zprávě uvedeno a rozvedeno drobným tiskem v šesti řádcích jako informace s původem od Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. 

Obsah tohoto sdělení je nesmírně závažný.

Pokud by byl pravdivý, znamenalo by to, že došlo k vážnému ohrožení vnitřní bezpečnosti státu, a ve Zprávě bychom pak postrádali vysvětlení, proč státní zastupitelství přichází s informací tak pozdě a zda a jaká opatření byla přijata k nápravě nežádoucího stavu. Neníli zpráva pravdivá, je neodpovědným ostouzením Policie ČR a Generální inspekce bezpečnostních sborů. Její uveřejnění by mohlo vyvolat paniku mezi obyvatelstvem.Zpráva Nejvyššího státního zastupitelství v každém případě posloužila jako základ pro mediální zpochybňování důvěryhodnosti Policie ČR a Generální inspekce bezpečnostních sborů. 

Informace zapadá do linie excesů Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, které se od pověstné „realizace“ na Úřadě vlády v noci 13. června 2013 trvale profiluje jako speciální útvar pro zasahování v případech s politickými souvislostmi, popř. namířených proti vysokým představitelům státní správy, a to na celém území České republiky bez ohledu na jeho vymezenou územní působnost.

Za těchto okolností považujeme podpis nejvyššího státního zástupce pod takto formulovaným sdělením za projev jeho neodpovědnosti a nezpůsobilosti čelit excesům v činnosti státního zastupitelství. Soudíme, že JUDr. Pavel Zeman se po slibných začátcích vyčerpal a nedostává se mu sil na účinné řízení soustavy.

Proto jsme dopisem z 15. července 2016 vyzvali předsedu vlády Mgr. Bohuslava Sobotku k odvolání JUDr. Pavla Zemana z funkce nejvyššího státního zástupce. Nepopíráme tím odborné kvality JUDr. Pavla Zemana a jeho použitelnost na jiném místě. Změna působiště prospěje státu, státnímu zastupitelství i jemu samému. Za spolek Šalamoun: 

John Bok předseda spolku Šalamoun

 

 

Číst 9009 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %