Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Václav Klaus jede urovnat poškození česko-slovenských vztahů pemiérem Fialou Doporučený

  • pátek, bře 08 2024
  • Napsal(a)  IVANA HASLINGEROVÁ , šéfredaktorka revue Fragmenty
Vácĺav Klaus, prezident ČR v letech 2003-2013 Vácĺav Klaus, prezident ČR v letech 2003-2013 snímek Ivana Haslingerová, šéfredaktorka revue Fragmenty
V pondělí 11.3.2024 bude bývalý prezident ČR Václav Klaus, na dlouhodobě chystaném setkání s premiérem Slovenské republiky Robertem Ficem. Díky unáhleným, nepromyšleným a prudkým výrokům našeho premiéra Petra Fialy vůči našim nejbližším sousedům dostává toto setkání nový a mnohem závažnější význam. Dobré česko-slovenské vztahy zůstaly i po osamostatnění se Slovenska dosud na velmi dobré úrovni a byly základem naší i slovenské zahraniční politiky. A měly by nadále tak zůstat i po skončení konfliktu na Ukrajině.
Proto by se měl náš premiér Fiala oprostit od moralizování a poučování slovenského kolegy Fica z Prahy. Vzpomeňme jak právě na to byli při rozpadu Československa Slováci citliví. 
Je proto štástnou náhodou, že zhledem k těmto historickým okolnostem jede prezident Václav Klaus na setkání s pemiérem Ficem a přátelké vztahy obou zemí zachrání. Vím jak se o to snažil při rozpadu Českolovenska s premiérem Mečiarem. Věřme, že i tento naprosto nečekaný a nedomyšlený konflikt s premiérem Ficem profesor Klaus urovná a po jeho návratu vyslechneme samé dobré zprávy. A že si premiér Fiala uvědomí, že dobré vtahy se dají lehce poničit, ale velmi obtížně obnovit. 
 
© Kulturní komise ČR, 8.3.2024
 
Číst 288 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SVĚT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 53 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %