Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Kam se schovala EU? Doporučený

  • pátek, bře 13 2020
  • Napsal(a)  PŘEMYSL VOTAVA
Prezident Klaus marně varoval, že první vážný problém bude pro ni stejně nebezpečný jako ledovec pro Titanik Prezident Klaus marně varoval, že první vážný problém bude pro ni stejně nebezpečný jako ledovec pro Titanik

Evropská unie (EU) nám byla od samého počátku našeho vstupu do EU představována jako, záruka naší bezpečnosti, jak politické, tak i ekonomické. Dnes po 16letech členství přišla první větší krizová zkouška. Právě krizové situace jsou tím věrohodným měřítkem k objektivnímu hodnocení a to nevychází pro EU příliš dobře. EU při první, opravdu vážné zkoušce totiž zcela selhala. Utekla před problémem, před svou odpovědností. Tak říkajíc : „Strčila hlavu do písku“. A tak epidemie zastihla státy EU zcela nepřipravené, v mnohých dnes kolabuje zdravotnictví, ekonomika i politická stabilita. Umírají lidé. Příkladem se stal přístup EU k České republice právě v době, kdy ČR  aktivně vstupovala do boje proti viru COVID-19. EU téměř demonstrativně proháněla Českou republiku za možné porušení dotačních pravidel. Toto tažení podpořil i příjezd příslušné delegace EU do Prahy, v doprovodu našich dvou europoslanců. Tolik propíraný Agrofert se stal dokonce vlajkovou lodí problémů, které měla EU na zasedání EP řešit. ČR měla jít na kobereček. Již tento příklad ukazuje, že EU měla zcela jiné starosti, přitom v té době Evropa hlásila již první oběti. Po tápání, nečinnosti, teprve nyní se EU začíná probouzet. EU ale zaspala drahocenný čas.

Ještě před měsícem EU řešila zcela zástupné, nicotné problémy. V té době  vrcholila v Číně epidemie koronaviru, odborně označovaná jako COVID-19. Pro EU byla Čína příliš daleko, její starosti si bruselští úředníci nepřipouštěli. Před měsícem přitom televizní štáby s rouškami, či s respirátory na obličeji, dávali událostem v Číně patřičný důraz. Místo poučení, se na Čínu spíše valila kritika, dnes je lhostejné, zda byla oprávněná, nebo jen tak ze zvyku. Bruselská administrativa se z epidemie v Číně nepoučila, naopak místo koordinovaného postupu, v Bruselu vládla pasivita. Desetitisíce úředníků, europoslanců,  eurokomisařů,  „trápili jiné problémy…“ !

Dnes jsou v Evropě miliony občanů v izolaci, v řadě států včetně ČR je vyhlášen nouzový stav. Místo bezpečných domovů vládne strach a někde i panika. Jsou uzavřené hranice, školy, obchody, sportoviště… Situace v Evropě se vyhrocuje každým dnem. Denně zasedají bezpečnostní štáby všech států Evropy. Bojují, nevzdávají to... Je pro nás ctí, že Česká vláda zvedla prapor, jako jedna z prvních. Dnes nemusí před občany klopit oči. Nemusí se stydět.

EU se teprve nyní začíná probouzet, … Média hlásí další stovky obětí v Evropě! 

Číst 6552 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 33 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %