Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Kdy dostanou majitelé chat a vil ubytovací kvóty na běžence Doporučený

  • čtvrtek, srp 27 2015
  • Napsal(a)  Břetislav Olšer
Kdy dostanou majitelé chat a vil ubytovací kvóty na běžence obrázek - archiv autora

Chatařství je proslulou českou výsadou, něco jako nadstandard, přepych spodních deseti tisíc, ale pozor; vypadá to, že v Bruselu už nebudou jen porady o kvótách pro příjem běženců do jednotlivých zemí EU, ale brzy možná dojde i na kvóty, jež budou nařizovat, kdo a kolik prostoru obytných ploch v těchto chatách, ve vilách a haciendách má být vyhrazeno pro nebohé uprchlíky. Věřím, že jako první se přihlásí s touto humanitou pánové Piňos, Petráček, Halík, Hermann a další, co všem radí: “Nezavírejme brány, ani srdce”....Nastal čas absurdit; kdypak dostanou čeští chataři, majitelé vilových obydlí a haciend povinné kvóty, kolik mají u sebe ve svých nadstandardních kapacitách ubytovat běženců...?

 Denně připlouvají z Afriky a po souši se blíží z Blízkého východu statisíce běženců, nejblíže Česku je Rakousko a Maďarsko, odkud hlásí rekord – srbsko-maďarské hranice, plot neplot, překročilo 23. srpna 2015 za den 2093 migrantů. Evropa je ve smrtelných kleštích, nedaří se jí uprchlíky zadržet navzdory bezpočtu nových hraničních a rafinovaných zábran v podobě vysokých, dlouhých a ostnatých plotů a zdí.

Nic se nemění k lepšímu, spíš naopak; Co s tím? Pozdě bycha honit, takže jsou řešeny děsivé důsledky, místo pátrání po zatraceně nestoudných příčinách. V první řadě je třeba rozlišovat běžence, jejich motivaci k odchodu z vlastní země. Jedni prchají před válkami, jiní z politických důvodů a většina z nich z ekonomických důvodů, jimž by azyl neměl náležet. Kdyby se vlády dnes silácky hovořících zemí postaraly o to, aby místo rozdmýchávání válečných ohnisek byl v afrických státech mír a klid, nebylo by největší světové stěhování národů, resp. promyšlená invaze běženců do Evropy pod komandem Islámského státu.

EU se oddala islámu; chová se jako zrádce křesťanské Evropy

Dejme tomu, že s válkou si nešlo poradit a proto lze takovým běžencům udělovat azyl, ovšem nic by to nezměnilo na astronomických miliardových výdajích, jež by musela EU vynaložit na přijímací procedury; od lékařských a bezpečnostních prohlídek, až po zajištění ubytování, stravy a v neposlední řadě i práce. A to vše je běh na převelikou vzdálenost, přičemž není jistý efekt, ani sebejistá "piňosovská" plácnutí do vody v podobě zvolání: "Za běžence poděkujme", natož pochybná iniciativa českých vysokých škol a univerzit, které chtějí vybraným uprchlíkům nabídnout bezplatné školství, jak tvrdí pan Petráček pro "naše blaho". Tento redaktor je z Lidových novin a ne tuším z Literárních novin, jak jsem jednou napsal a odkud mě již několikrát (7x) nabádali k opravě. Prostudoval jsem si obojí LN, aniž bych shledal v jejich obsahu zásadní rozdíl, tedy ani důvod, proč by měly být jedny z nich uraženy, že by měli mít redaktorem pana Petráčka...? Jedny za osmnáct, druhé bez dvou za dvacet...

Spasit Schengen je jako věřit v muslimský ráj s dvaasedmdesáti černookými pannami, řekami plnými mléka, medu a vína…

Avšak přejděme k podstatnějším kauzám

Afričanů neustále přibývá, proto stojí za připomenutí, že situace s Evropou a jejím křesťanských naturelem je totiž nadmíru zlá. Nechápu mentalitu běženců - když utíkám před ohrožením svého života, proč se neusadil v první bezpečné zemi, abych měl vytoužený klid? Proč se hrnou dál, jak zřejmě vědí, že nejlepší je to do Německa, Švédska, Norska či Finska, kde lítají největší pečení holubi přímo do huby? Také, že je v nich hodně muslimů, jelikož drtivá většina běženců jsou muslimové, kteří se mají díky tamní severské bezkonkurenční sociální politice nejlépe.

Izraelská bezpečnostní zeď na hranici Palestinské autonomie zabránila spoustě sebevražedných atentátů... Snímek Břetislav Olšer

Takže, nejde jim o ohrožení života, ale o to, aby měli dobře za "málo muziky". Odkud to vědí? Jak to, že se dokáží dorozumět mezi sebou, jak o sobě vědí, kdo jim dává napít  a najíst, když putují tisíce kilometrů? Není tady nějaký prostředník, třeba pašeráci, jimž jsou tito chudáci schopni dát za cestu do ráje až tisíce dolarů? Odkud je vzali? Prý se na ně složily celá rodiny...? Ne každý uprchlík ze severní Afriky má 11.000 eur v hotovosti. Nikdo se nezajímá, odkud ty peníze pochází... Holt,  poprvé v moderní historii je nabíledni, že každý z nás bude žít ve světě plném jinakosti a nejistot... říká sociolog Zygmunt Bauman...

Jak to, že když nějaký domácí výtržník z Česka, Srbska, Maďarska, Německa či Francie a dalších cílových destinací běženců zničí třeba plot, který rozstříhá,  zdevastuje, aby se přes něj dostal, je tvrdě potrestán, ale naši potenciální noví spoluobčané ani ťuk, naopak se vojáci, kteří mají hlídat bezpečnost své země, otočí na patě, klidně odejdou, aniž by řádění zastavili. Zvláštní pravidla, diskriminace domácích obyvatel na úkor běženců? Neznáme už něco podobného v souvislosti s romskou otázkou? Nebudeme nakonec brzy s láskou vzpomínat na cikánské excesy, jenž se nám  začnou jevit jako prkotina, procházka růžovou zahradou. Zatímco píši, dostal jsem čerstvou zprávu, že běžence už zadrželi i ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem, potažmo do Hamburku... Ano, už jsme zkrátka v tom, ani nevíme proč a za co...?

Dávat někomu něco za nic je amorální…

Jak říkal chlapík, co padal z 12. patra a lidé, co ho slyšeli, když letěl kolem nich potvrdili, že si brumlal: "Ještě je to dobré..."

 Hodně napoví povídání s kamerunskou novinářkou Patty Bebe.

Půvabná žena navíc žije v Česku, kde v Českých Budějovicích vydává časopis Mbo@ttitude Magazin. Vystudovala Université Lumiére v Lyonu, poté práva na pařížské Sorbonně. Dnes mluví hlavně o exodu afrických běženců do Evropy. Důvod, proč jich přitom tisíce umírají ve Středozemním moři? Nynější tsunami uprchlíků má mnoho příčin, hlavní je situace v Libyi, ke které velkou měrou přispěly i západní mocnosti a EU.

Západ nechal zlynčovat Kaddáfího a zavinil zběsilý a krvelačný exodus běženců přes Libyi do Itálie

article_photo

Vše je to proti logice, zdravému myšlení; na jedné straně EU burcuje muslimy, aby jich bylo v Evropě  kvůli porodnosti co nejdřív přes 80 milionů, na druhé straně však jejich migrace v podobě uprchlíků nutí Brusel členům EU povinně kvóty, kolik jich má kdo přijmout. Ví vůbec EU, co vlastně chce? Jasně že ve své chamtivosti ví; chce miliardy eur na úkor africké chudoby a bídy. Jako za dob, kdy západní svět zajímali jen černošští otroci. Patty Bebe má jednoznačnou odpověď:

"Většina uprchlíků z Afriky dnes přechází přes Libyi, kde je chaos, hranice jsou prakticky otevřené. To za Muammara Kaddáfího nebylo. Libye byla stabilním státem. Tím, že velmoci včetně EU podpořily povstání proti Kaddáfímu, nesou i svůj díl odpovědnosti za to, že dnes tato země slouží k transferu uprchlíků, kteří se pak pokoušení překonat Středozemní moře. To je velký problém..." Byl Kaddáfí diktátor, který dlouhodobě podporoval terorismus, byť jeho přerod ze sponzora terorismu v mírumilovného politika zpečetila ve své době americká ministryně zahraničí Condoleezza Riceová návštěvou Libye; potvrdila tím, že Kaddáfí se napravil, navzdory stovkám mrtvých v letadle nad Lockerbie. Libyjci a USA spolu nemluvili přes padesát let, poslední americký šéf diplomacie byl v Tripolisu v roce 1953.
 
Války USA jsou jen byznys; Libye - nejúspěšnější africká země je dnes jen stát na papíře?
 
article_photo
 
 
 
article_photo

Patty Bebe chválila Kaddáfího a rozhodně ho nepovažuje za hlavní příčinu vlny uprchlíků.

Říká: "Z pohledu mnoha Afričanů měli obyvatelé Libye za Kaddáfího bezplatné školství a zdravotnictví, studovali v zahraničí, těšili se i řadě jiných sociálních výhod. O tom se obyvatelům mnoha dalších afrických zemí může jen zdát. Ano, Kaddáfí protěžoval svůj klan, byl diktátor, ale podle mého názoru dělal pro své lidi víc než jakýkoliv jiný diktátor na světě. Za Kaddáfího měla Libye nejméně uprchlíků z celé Afriky. Pokud se dopouštěl zločinů, proč ho velmoci neodstranily dříve? Podle mého názoru se velmocem opravdu znelíbil až v době, kdy začal prosazovat větší ekonomickou nezávislost Afriky, snažil se, aby z afrického bohatství profitovali víc samotní Afričané, a nikoliv cizinci..." Kaddáfí…

Proč Patty Bebe na jedné straně kritizuje velmoci, že podporují diktátory na úkor běžných obyvatel, ale na straně druhé hájí politiku Kaddáfího, jenž byl též diktátorem...? Faktem totiž zůstává, že běženci nejvíc postižená Itálie opakovaně žádala Evropskou unii o pomoc s tímto problémem, sama na něj podle svého premiéra nestačí. Na severoafrických březích se nachází statisíce lidí uprchlých hlavně z Libye. Z té Libye, která si žila nejlíp z půl sta afrických zemí. EU proto zavádí kvóty, která země kolik těchto běženců přijme, zatímco Spojené státy, jež přivedly tuto zemi a další v rámci jimi iniciovaných tzv. arabských revolucí do chaosu a bídy, dělají mrtvého brouka a nasazují si svatozář globálního ochránce lidských práv.

article_photo

Závěrem ještě slova Patty Bebe: "V Evropě se stále píše o tom, kolik která africká země dostala humanitární pomoci, jak Evropané podporují v Africe smysluplné projekty. Ale kontroluje, co se s těmito penězi děje? Přece když dám peníze třeba na výstavbu studní, pak bych se měl přesvědčit, zda ty studně byly skutečně postaveny? Místo toho ale Evropané předají dar nějaké vládě a už se nestarají, jak s ním naloží... Ovšem z čistě pragmatického důvodu je lepší sponzorovat vládu, která vám pak jde na ruku třeba při smlouvách na těžbu nerostných surovin, při uzavírání důležitých smluv... Konkrétně? Například v Kamerunu mi připadá, že my vlastníme jen trávu a stromy, a všechno, co je pod zemí, patří francouzským firmám, které navíc neplatí daně. Ty dary ve skutečnosti nejsou žádnými dary. Jsou to půjčky, které musí někdo splatit. A vláda by měla říct lidem pravdu... Kdyby vládní činitel mysleli více na vlastní lidi a méně na zájmy různých zahraničních koncernu, pomohlo by to Africe a nikoliv těm koncernům. Naše vláda v Kamerunu ale spíš působí jako akcionář zahraničních firem..."

 

A exodus pokračuje; Makedonie je otevřela naplno; minulý týden zablokovala hranici s Řeckem, aby zabránila nekontrolovanému proudění běženců z Řecka, kam od počátku roku dorazilo více než 160 000 běženců. Pak si to rozmyslela a blokádu o víkendu ukončila. Do země tak jen během včera vstoupily po malých skupinách stovky uprchlíků. V táboře u města Gevgelija na jihu Makedonie v neděli asi tisícovka migrantů čekala na vlak, aby je odvezl k hranicím se Srbskem; dalších 450 zamířilo stejným směrem autobusy... Podobné bezvládí panuje po celé Evropě a běženci se dál rojí směrem k zemím zaslíbeným, kde je za málo práce moc muziky. Prý se na ně už chystají seznamy... Ty Cibulkovy...?

Spokojený běženec ve Vyšních Lhotách; zítra ho propustí pro život v Česku.... Snímek Břetislav Olšer

Myšlenky Václava Klause: ...“Bez nedomyšlené Bushovy invaze do Iráku by nevznikl dnešní Islámský stát a tím dnešní emigrace ze Sýrie. Bez destabilizace arabských států severu Afriky spoluorganizováním a podporou tamních „arabských jar“, by se tak snadno migranti z hloubi Afriky do Evropy nedostávali. ...Nejsou to uprchlíci, neboť oni před ničím neutíkají, oni utíkají za něčím... Neutíkají kvůli hladu. Kvůli hladu v Africe umírají jiní, ale ti nemají dostatek prostředků na zaplacení velké sumy převaděčům za transport přes Středozemní moře. Masově neutíkají ani ti, kteří jsou bezprostředně ohroženi na životě, ti utíkat nemohou...“

Inu, vzdychněme si v této osudové chvíli s klasikem, že svět se řítí, do ďáblovy řiti; do tohoto dne bylo v Maďarsku zadrženo přes 142 tisíce imigrantů od začátku tohoto roku. Za dva prázdninové měsíce jich tak skončilo v rukách policistů skoro 67 tisíc; tedy o sto procent ví, než loni... God Save The Europe...

PS: Winston Churchill o Islámu: Jak strašné prokletí, jež mohamedánství vložilo na své uctívače! Kromě fanatického šílenství, které je stejně nebezpečné u člověka jako vzteklina u psa, ještě ustrašená fatalistická apatie. Důsledky jsou v mnoha zemích zjevné. Nepromyšlené chování, zaostalé zemědělství, nepružné obchodní metody a absence ochrany majetku, existují všude tam, kde vládnou nebo žijí Prorokovi následovníci. Degradovaný sex připravuje život o jeho krásu a kouzlo, stejně tak jako o jeho důstojnost a posvátnost. Skutečnost, že podle mohamedánských zákonů musí každá žena patřit nějakému muži jako jeho výlučný majetek, ať již jako jeho dítě, manželka nebo konkubína, musí vést nutně ke zpoždění vymizení otroctví až do doby, kdy Islám přestane mít nad lidmi takovou velkou moc. Jednotliví muslimové mohou vykazovat vynikající vlastnosti, ale vliv tohoto náboženství paralyzuje společenský vývoj těch, kdo ho následují. Na světě neexistuje úpadkovější síla. Zdaleka ne na vymření, mohamedánství je militantním, stále se šířícím náboženstvím. Již se rozšířilo střední Afrikou, na každém kroku vychovává bojovníky neznající strach, a kdyby nebylo křesťanství zaštítěného silnými pažemi vědy, proti které marně bojovalo, civilizace moderní Evropy by mohla zaniknout, stejně jako civilizace starého Říma.
Sir Winston Spencer Churchill
(The River War, first edition, Vol. II, pages 248-50 (London: Longmans, Green & Co., 1899)

Milí vědátoři a vědátorky, chcete miliardy na vědu a výzkum? Zapomeňte, shrábnou je vaši běženečtí chráněnci; peníze jsou přece nic proti lidství…

Forum Romanum v Ostravě, Římané nám krutě závidějí…

Buďme rádi za naše Cikány, řekl spisovatel Olšer. A pak hovořil o podřezávání krků, znásilňování Evropanek gangy přistěhovalců a přílivu 56 milionů muslimů do EU

Přirozenou součástí kapitalismu už nejsou jen krize, ale teď i vysoké zdi, ploty z ostnatých drátů a železné opony…

Číst 21877 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %