Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

ČR spouští program na podporu českých soukromých investic v Africe Doporučený

Premiér Babiš na Fóru Afrika–Evropa ve Vídni Premiér Babiš na Fóru Afrika–Evropa ve Vídni snímek archiv vlády

Premiér Andrej Babiš se v úterý 18. prosince 2018 zúčastnil Fóra Afrika–Evropa ve Vídni. Fórum uspořádal rakouský kancléř Sebastian Kurz v rámci předsednictví své země Radě EU společně s prezidentem Rwandy Paulem Kagamem, který v současné době předsedá Africké unii. Lídři evropských a afrických zemí jednali o prohlubování partnerství mezi Evropou a Afrikou, hospodářské spolupráci v oblasti digitalizace a inovací či o volném obchodu. Jednání ve Vídni se kromě zástupců evropských a afrických vlád zúčastnilo také kolem 1000 představitelů globálních společností, inovativních firem a start-upů. Hlavním tématem diskuzí na Fóru Afrika–Evropa byly především inovace a digitalizace, které mají velký potenciál pro zlepšení kvality života, ekonomický rozvoj či naplňování cílů udržitelného rozvoje. 

 

Podle českého premiéra bylo fórum potvrzením trendu nastavování nové kvality vztahů mezi Evropskou unií a Afrikou. Ocenil i důležitost soukromého sektoru v rozvoji inovací a vyjádřil podporu prohlubování vzájemných vztahů mezi Evropou a Afrikou. Předseda vlády Andrej Babiš vyzdvihl klíčovou roli pomoci Africe s rozvojem obchodu a průmyslu s vysokou přidanou hodnotou, jehož základem jsou obchod a služby. „Vidím velký obchodní potenciál mezi Českou republikou a africkými státy. Nejen v automobilovém průmyslu ale i v letectví a textilním průmyslu,“ řekl předseda vlády.

Premiér Babiš rovněž připomněl, že Česká republika od roku 2019 spouští nový program, zaměřený na podporu českých soukromých investic v Africe. „Věřím tomu, že Evropská unie a Afrika musí spolupracovat. Afrika potřebuje pomoc s rozvojem průmyslu s vysokou přidanou hodnotou. Mezi Českou republikou a africkými státy vidím velký obchodní potenciál nejen v automobilovém průmyslu, ale například i v textilním průmyslu či v letectví,“ prohlásil.

Při psaní článku se mi vybavial vzpomínka na konferenci asi před deseti lety, ještě za vlád socialistů, kdy si podnikatelé stěžovali, že náš stát si nechává ujet vlak v možnostech investic v Africe. Jako příklad uváděli zejména Čínu, která v Africe již tehdy budovala především infrastrukturu - silnice a železnice a velké stavby zatímco ČR tam nejvýš postavila za pomoci Lidí v nouzi nejvýš maličkou školu. Doufám, že po výše uvedeném rozhodnutí pana premiéra Babiše nebudou novináři pozváni na podobnou konferenci, ale v opačném duchu. I když bych se tomu v našem Kocourkově moc nedivila. Pan Stanjura či Kalousek již si možná chystají projev. Kéž by bývali tak kritičtí k premiéru Topolánkovi jako nyní k premiéru Babišovi a zabránili tím nevratné znemožnění pravice u nás.

V rámci Fóra Andrej Babiš okamžitě jednal s prezidentem Rwandy Paulem Kagamem. Věřme, že domluvil rozumný obchod.

Důležitým tématem vídeňského Fóra byla i ilegální migrace:

Poslouchal jsem tady projevy mých předřečníků, třeba zástupce Egypta, a musím s nimi souhlasit. Musíme bojovat proti ilegální migraci, proti pašerákům společně. Není možné, aby to byli oni, kdo nám budu diktovat, co máme dělat a jak se máme chovat,“ uvedl předseda vlády Babiš.

 

Číst 13955 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 26 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %