Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Volby vyhrála nespokojenost Doporučený

  • pátek, říj 12 2018
  • Napsal(a) 
Jan Kopal Jan Kopal Snímek archiv autora

Týden po volbách se nese ve znamení rozdělování funkcí a trafik, uzavírání koalic a očerňování politické konkurence. O pořádnou sebereflexi se ale pokusil jen málokdo. Tragicky nízká neúčast a všeobecná znechucenost politikou a politiky se přechází. Komu vlastně ještě důvěřujeme? Prezidentovi a potom dlouho nic. „Vítězové“, kteří mají reálně 7 a 8 % zisku voličských hlasů si hrají na politické hegemony. Realita je ale jiná. Jde o politické trpaslíky, kteří se vydávají za obry a duševní velikány. Touha po moci rozdrtí vše a boří ideové příkopy a mantinely. 

 

Jako člen volební komise jsem zaznamenal velkou nechuť a nedůvěru ke komunálním politikům i u těch, kteří nakonec do volebních místností dorazili. Mnoho lidí neuplatnilo plnou sílu voličského hlasu (např. ze 65 možných hlasů dali pouhé dva). Nadávky a nelichotivá slova byla nejčastějšími slovy na adresu politiků.

Zažít někoho, kdo s úsměvem na rtu přišel podpořit svého favorita, patřilo k okrajovým jevům. Lidé neuplatňují pozitivní volbu, ale volbu negativní – zpravidla volí proti někomu, jehož politický vzestup nechtějí dopustit.

Ve finále bývají zklamáni všichni. Vítěze voleb obejdou a političtí rivalové, jejichž programy nemají styčné plochy, se vesele objímají a společně pózují. Hlavní je, že mají přístup ke korytu. Touha po moci rozdrtí vše a boří ideové příkopy a mantinely. A voliči, ty na svůj reparát počkej další čtyři roky a pěkně se usmívej, jak jsme tě zase dostali…

Číst 7818 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %