Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Ministr vnitra: V případě ohrožení by zbraň neměla zůstat ve vitríně Doporučený

Ministr vnitra Milan Chovanec vysvětluje jaké obtíže musí ČR překonávat v boji proti terorismu Ministr vnitra Milan Chovanec vysvětluje jaké obtíže musí ČR překonávat v boji proti terorismu snímek Ivana Haslingerová

Ministr vnitra Milan Chovanec chce prosadit ústavní zákon, který by umožnil se slušným občanům bránit legálně drženými zbraněmi proti teroristům. Vedlo ho k tomu to, že v případě bestiálních útoků jako např v Nice či Berlíně jsou možnosti našich státních orgánů účinně a rychle zabránit ztrátám na životech a dalším škodám omezené, a proto chce umožnit provést obranný zásah i majitelům legálně držených střelných zbraní. V Česku je možné držet střelnou zbraň podle zákona o zbraních a střelivu. K loňskému 1. prosinci bylo podle ministerstva vnitra v Česku 300 115 držitelů zbrojních průkazů. Z toho téměř 241 tisíc mělo průkaz skupiny E k ochraně života, zdraví nebo majetku. Registrováno bylo 798 424 zbraní všech kategorií, z toho 357 338 samonabíjecích pistolí, pušek nebo revolverů. tyto zbraně jsou ale většinou majitelům k ničemu. Držitel zbrojního průkazu smí z legálně držené zbraně střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud nejde o použití zbraně k ochraně života, zdraví či majetku. A to chce v současné nebezpečné situaci pan ministr změnit.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se kloní naopak k návrhu  Evropské komise na omezení zbraní  a poukazuje na řadu tragédií, které se staly kvůli tomu, že při sporu měli jeho aktéři u sebe zbraň. Při předložení ústavního zákona ministrem vnitra Milanem Chovancem si prý „připadal jak na Divokém západě v 19. století“. 

Ministr vnitra Chovanec na to reaguje slovy:"Kolega Pelikán zřejmě málo maká a nečte podklady z vnitra. Na rozdíl od něj si nemyslím, že by legálně držená zbraň měla zůstat ve vitríně a občan by se na ni při svém ohrožení měl jen smutně dívat. Já preferuji sebevědomý stát, jenž věří svým občanům.  Policie musí zůstat první bezpečnostní instancí, ale ve výjimečných situacích není důvod bránit prověřeným a proškoleným lidem, aby se zapojili. To právo ostatně existuje již nyní, já ho navrhuji posílit a jasně to deklarovat".

K tomuto lze jen dodat, že si pan ministr Pelikán zřejmě nevšiml, že jsme díky bestiálním muslimským teroristům na tom mnohem hůř než na Divokém západě v 19. století. Tam se stříleli osadníci při obraně majetku či pro ženy, ale zde jsou naprosto nevinní lidé vraždění po desítkách jen proto, že zfanatizovaní muslimští mladíci poslouchají svého Alláha. Je to návrat ne do 19. století, ale do 7. století, pane Pelikáne. A jestli si Bruselští altruističtí ochránci hromadných vrahů myslí, že bude méně mrtvých, když zabrání nosit napadeným lidem zbraně, tak je to naprosto šílený nápad. A naši občané mají děkovat Bohu za to, že zatím naše vláda zejména díky ministru Chovancovi dokázala těmto úředníkům odolat a nepřijala jejich šílené požadavky vpouštět sem teroristy ve velkém. Ono opravdu není jednoduché postavit se 700hlavé aréně. To kdysi dokázal pouze neohrožený prezident Václav Klaus. 

A to nehovořím o slibování skvělých míst když jim vyjdou vstříc a změní názor. Vzpomeňme jen, že Mirek Topolánek odjížděl na večeři s kancléřkou Merkelovou s deklarací, že Lisabonská smlouva je shit a po návratu ji přesto prosadil pod pohrůžkou, že padne vláda. Vláda nakonec sice padla i tak pro jeho neschopnost, ale jeho současné Eurounijní postavení po jejím pádu bych panečku chtěla mít. 

Číst 11412 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %