A co víc, pan kardinál si dovolil zastat se obětí islámského teroru a nehledat omluvy pro jejich vrahy:  „Chci v této chvíli vyzvat všechny lidi dobré vůle, aby se spíše modlili za oběti teroru a méně hledali omluvy a výmluvy pro teroristy. Namísto dialogu, poctivého hledání pravdy, nálepkujeme protivníky jako blázny, vylučujeme je ze společenství slušných lidí a útočíme na jejich čest prostřednictvím pomluv."

To, že tyto názory uvedou do varu Tomáše Halíka, který obviní pana kardinála z neznalosti islámu a přítulnosti k moci a bude poskytovat novinám rozhovory o tom, že pan kardinál dělá ostudu katolické církvi. To se ostatně dalo od tohoto chorobně žárlivého člověka čekat. Že ale článek arcibiskupa pražského a primase českého odmítne přijmout Katolický týdeník, který je navíc majetkem České biskupské konference, jíž kardinál Duka předsedá, nad tím zůstává rozum stát. 

Jak může nad zavražděním katolického kněze v kostele, což je pro věřící katolíky svatokrádeží, říci šéfredaktorka Kateřina Koubková, že nepřijetí článku hlavy naší katolické církve o této tragédii je bouře nad sklenicí vody vyvolávající navíc různé spekulace, a ještě se vymlouvat, že jde o nedorozumění v komunikaci s odborem vnějších vztahů Arcibiskupství pražského!  Chce snad zpochybnit a znevěrohodnit slova pana kardinála, který si pověsil odmítnutý článek na svůj blog se sdělením, že  „Text byl původně napsán se záměrem uveřejnění v Katolickém týdeníku. Žel se do nadcházejícího ani do žádného z plánovaných čísel nevešel.“ 

Ostudu katolické církvi nedělá rozhodně pan kardinál Duka, ale lidé typu Halíka a  jejich obdivovatelů z řad levicových publicistů v čele s redaktorkou Koubkovou.