Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 745
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Zrychlení přípravy čerpání evropských peněz musí být podle premiéra ČR zásadní prioritou všech ministrů Doporučený

  • pátek, kvě 13 2016
  • Napsal(a) 
Premiér Bohuslav Sobotka Premiér Bohuslav Sobotka snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

 

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se rozhodl svolat mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF). Premiér není spokojený s dosavadním postupem prací a přípravou jednotlivých resortů na čerpání evropských peněz v novém programovém období 2014–2020.

 

„Nechci, abychom v čerpání evropských prostředků opakovali chyby minulých vlád, kdy docházelo ke značnému zpožďování čerpání a také ohrožení evropských peněz. V současné chvíli nejsem spokojený s tempem prací a postupem jednotlivých resortů v této oblasti.

Rozhodl jsem se proto svolat mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy na ministerské úrovni, abychom si u každého z odpovědných resortů jasně definovali konkrétní kroky, které povedou k výraznému zrychlení přípravy na čerpání peněz z fondů EU.

Důležité úkoly musí splnit zejména Ministerstvo financí. Jedná se především o předložení novely rozpočtových pravidel, která bude definovat podmínky pro žadatele, jež budou neúspěšní s žádostmi o dotace. Dalším úkolem ministerstva je rychlé dokončení auditu designace u jednotlivých operačních programů, aby nám mohl Brusel začít proplácet v rámci čerpání v novém období první peníze, dosud je vše předfinancováno ze státního rozpočtu. A třetí věc a úkol Ministerstva financí je definice investičních instrumentů, potřebujeme jasná pravidla pro finanční nástroje v rámci čerpání evropských peněz.

V programovém období 2014–2020 je pro ČR připraveno k čerpání téměř šest set padesát miliard korun. Jsem přesvědčen, že zrychlení přípravy čerpání evropských peněz musí být klíčovou prioritou každého odpovědného člena vlády,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Číst 17123 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 49 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %