Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

V ČT nastala exhibice neomarxistických bojovníků minulé studené války Doporučený

Panelisté Hovorů na pravici pořádaných  Akcí D.O.S.T. Panelisté Hovorů na pravici pořádaných Akcí D.O.S.T. snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Tradiční Hovory na pravici Akce D.O.S.T. byly tentokrát věnovány tématu, které je často přetřásáno v hospodách i doma, ale jemuž se politici vyhýbají snad ještě víc než čerti kříži. A to otázce zrušení ČT, která za 7 miliard, které jí platíme v poplatcích, vysílá zmanipulované nesmysly, z nichž občané nabývají dojmu, že je Miroslav Kalousek více vlastníkem ČT než Andrej Babiš svých vlastních médií. Na večeru na Novotného lávce v Praze vystoupilly mediální osobnosti, které dění v ČT opravdu znají ze svých zkušeností. Autor Černé knihy ČT a bývalý člen Rady ČT Petr Žantovský, hudebník, publicista a někdejší člen Rady ČT Petr Štěpánek, bývalá šéfka zpravodajství ČT známá z bojů televizní krize Jana Bobošíková a sociolog a vysokoškolský pedagog Petr Sak.  Večer moderoval předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník. Dozvěděli jsme se mj., že mediální prezentace pracuje v ČT na principech mafie, která chce mít nadstandardní politický vliv. Nastala v ní politická privatizace zvaním stejných hostů do diskusních pořadů. Investigativnost zaměnila ČT za brutální nátlak na hosty. Provádí jejich selekci. Každý pracovník si v ní zprivatizuje svůj záhumenek. Jinak hrozí, že začne stávka. Mimo Jana Šnajdra je ČT zahraničním hostům uzavřena. Doma má vstup volný Mitrofanov, Romancov a hazardní hráč Horáček. Z politiků je v ní proti ostatním mnohonásobně Kalousek. Prezidenta ČT cenzuruje a vyrábí pořady na jeho dehonestaci. Díky tomu je Kalousek více vlastníkem ČT než Babiš svých vlastních médií. ČT se stala extrémistickou organizací. 

 Mediální štvanice vůči radní jihočeského kraje připomínala počátky nacismu v Německu. Volební kampaň Trumpa připomínala v noci maškarní ples, na němž o půlnoci jdou masky dolu. Spadla maska a zjistili jsme, jaké nesmysly nám sděloval proclintonovský havlistický neomarxista  Řezníček z USA. ČT chce prostě dělat politiku podle pokynů z Bruselu.

Petr Žantovský, který kdysi vycházel z  přesvědčení, že něco jako veřejná služba má právo na existenci, dospěl nyní ke zjištění, že není možné něco tak nereformovatelného jako je ČT reformovat, že ČT prostě   nelze zachránit a je nutné ji zrušit. A uvedl 5 hlavních důvodů, proč si to myslí:

  1. Když byl v roce 1991 přijat zákon o veřejnoprávnosti, mělo smysl vytvořit médium, které poskytne prostor všem názorům. Dnes se veřejnoprávnost stala anachronismem, neboť i privátní média pochopila obsah, co je žurnalistika, a veřejnoprávní ČT je proto zbytečná.
  2. ČT měla pravdivě a nezaujatě informovat. Vznikly ale kruhy spřátelených osob kolem ní. V roce 2000-1 vypukla krize o vliv na ČT mezi producenty a politiky, z níž politici vyšli poraženi. Ukázalo se, že měl pravdu kníže Schwarzenberg, že ČT patří výhradně těm, kteří v ní pracují. Proto je zbytečná.
  3. V ČT pracují nevzdělaní a jazykově nemožní jedinci. Pro vedení je výhodou takové lidi nabírat, neboť je jim jedno, co říkají, jen když mají dobrý plat a jsou známí. Moderátoři diskusí zaměňují informaci za komentář. Straní jednomu či druhému hostu a skáčou jim do řeči. Nyní již dokonce zvou výhradně hosty souhlasící s jejich názory a vzniká jakási polemika souhlasících. Příkladem, jak semele tento moloch i schopného člověka, je Michal Kubal. Kdysi byl v rozhovoru s prezidentem Asadem profesionál. Ale pak se od svého postoje distancoval a z obdivovaného odvážného vojenského zpravodaje se stal pouhým dobře placeným tuctovým moderátorem hlásajícím názory ČT. Ano slyšíte dobře, názory ČT. Potvrdila to redaktorka v rozhovoru s panem Marhoulem o Pobaltí, kdy mu řekla, že „ČT jeho názor nesdílí“. ČT tu ale není od toho, aby měla názor, ale aby tlumočila názory hostů veřejnosti. Protože to nedělá, je zbytečná.
  4. Digitálními weby ztratila naštěstí ČT monopol vůči ostatním médiím. Tato média se otevřela do prostoru veřejného, veřejnost k nim nabývá důvěry a klesá sledovanost veřejnoprávních médií. Snad kromě rádia v autech. Projekt veřejnoprávní televize selhal. 
  5. Kdyby do ČT neplynulo bez kontroly jako středověká daň z hlavy 7 miliard korun z poplatků, tak si na sebe nevydělá. Je to sprostá krádež na úkor občanů, kteří ji nepreferují. Proto je ČT nejen zbytečná, ale okrádá občany o daň z hlavy. Slováci reagovali zrušením veřejnoprávního statutu a jejich televize podléhá rozpočtu státu.  Došlo k jejímu zeštíhlení. Stát většinu jejích požadavků deleguje na privátní dodavatele. Ani my nepotřebujeme ČT na to, aby obchodovala za veřejné peníze např. se sportem… Navrhuji ČT zrušit, neb je zbytečná. 


 Aby alespoň část členů rady byla nezkorumpovaná, je malá možnost. ČT chce prostě dělat politiku. Pokyny co vysílat dostává z Bruselu. Mediální prezentace pracuje na principech mafie, která chce mít nadstandardní politický vliv. Nastala politická privatizace zvaním stejných hostů. Investigativnost ČT se zaměnila za brutální nátlak na hosty. ČT provádí jejich selekci. Každý pracovník si v ní zprivatizuje svůj záhumenek. Jinak začne stávka. ČT se stala extrémistickou organizací. 

Žantovský prostě chce zrušit ČT 

"Ne pro vliv, ale proto, že je virtuální platformou pro mluvící hlavy jako Jakub Janda, Marta Jandová, paní Romancovová… Když nebude ČT, nikdo jim nedá prostor k tomu, aby dezinformovali národ. Nebudou-li se v ní vykecávat od rána do noci, orgány ČT se nebudou moci odvolávat na to, že Jakub Janda je bezva kluk a vládě se to také bude hůř zdůvodňovat, " uzavřel Žantovský.

 

Petr Saka nechce podporovat propagování Sorose přes jeho neziskové nadace v ČT. Neziskové organizace jsou totiž mnohdy velmi ziskové. Jak by jinak plat Nadace ředitele Olgy Havlové mohl být  145 000 Kč? Saka proto založil na systematickém hodnocení pořadů, redaktorů, argumentů nespokojených diváků kontrolu v podobě Hnutí na kontrolu neveřejnoprávní činnosti ČT. Požaduje zveřejnit platy manažerů a redaktorů a ředitele ČT vybírat v referendu, v němž by nebyl například pro svou minulost volitelný oblíbenec redaktorů ČT Kalousek. Pokud si pan Dientsbier myslí, že hloupost občanů se objevila po Brexitu, je to jeho soukromá věc, on si to například nemyslí. Chce ČT převést na státní televizi jako na Slovensku.   

Jana Bobošíková konstatovala, že falešné zprávy neprodukuje jen ČT, ale každé médium. "Naše rychlá doba produkuje obrovské množství informací a falešným zprávám se nevyhneme. Jediné, čím se odlišuje ČT od jiných médií, jsou poplatky. Nikdo nesejme z politiků odpovědnost, že musí občané platit za její nesmysly. A ironií je, že ani za sedm miliard které od politiků dostává, jim nepomáhá, naopak. Kdo chce popularitu, musí si ji vytvářet mimo ČT, používat alternativní média, přesvědčovat občany pomocí chytrých krabiček. Krabička z každého z nás dělá médium. Jak by byl Zeman tak populární, když do ČT nechodí, jak by byl Okamura druhý či proč v USA vyhrál Trump. Nastal soumrak pro ČT. Nemá cenu s ČT ztrácet čas," uvedla Jana Bobošíková a vyzvala přítomné k tomu nechat ČT plavat a snažit se o prostor svobody na webech. Jen tak je možné obejít tato zkostnatělá média. V tuto chvíli ji ona nesleduje. Sledování ČT je podle Bobošíkové ztráta času. 

 

Petr Štěpánek naopak je pro zrušení televize nejen pro poplatky, ale proto, že dezinformuje občany, což je velice nebezpečné. Kdyby neměla ČT těch 7 miliard z poplatků, nemohla by přeplácet redaktory, kteří pak hlásí to, co jim šéfové nařídí. Lidé tomu věří a získají její jediný správný názor na Krym, na Ukrajinu, na Trumpa.  Je proto nemravné, že si musíme povinně vydržovat něco, co má jediný správný názor. Jako příklad za všechny uvedl Štěpánek, jak propagovala ČT jeden jediný názor na amnestii prezidenta Klause. Protestovala dokonce i proti tomu, že si Václav Klaus dovolil říci, že není normální, aby soudní řízení trvalo 10 let. Což je opravdu nehoráznost. Nastalo v ní nálepkování lidí s jinými než havlovskými názory, že jsou xenofobové, krajně pravicoví extrémisté, fašisté… Jsou-li do ČT vůbec vpuštěni, jsou takto předem dehonestovani ještě dříve, než vůbec promluví.

V ČT jde navíc o naprosté vyprázdnění pojmů jako proevropský a prounijní. Proevropský občan zdaleka nemusí být prounijní.  Evropa tu byla po tisíciletí jako kontinent, Unie pouze několik desítek let. 

V ČT nastala exhibice bojovníků minulé studené války. Když někdo za něco pochválí Čínu či Rusko, ihned je zván komunistou. Copak je Henry Kissinger komunista?! V čem byl problém SSSR? Importoval nám komunismus a socialismus. Co importuje Putin? Socialismus se z Moskvy nevalí, ale ze západu ano. Amerika za Obamy nebyla tatáž jako za Reagana a Rusko za Putina je také jiné než SSSR za Brežněva. Za všechny problémy, co udělala EU podle ČT, nemůže ona, ale Putin. EU má prostě  nejlepší recept na řešení všech problémů, které by nebyly, nebýt EU.

Tímto zkreslováním je ČT nebezpečná a proto je nutné ji zrušit. Nepotřebujeme ČT k tomu, aby nám selektovala informace a vysílala podivný hodinový spotřebitelský magazín místo zpráv. Aby drancovala archiv. Aby krmila darmožrouty z neziskovek. Aby politicky korektně prznila duše dětí.

Co s tím?

"ČT by měla být zrušena bez náhrady. Měla by rozprodat techniku a pak by měla být podminována!" (potlesk)

Udělal bych pak jednu štíhlou a jasnou státní televizi. Ředitele ať jmenuje třeba vláda, ale hlavně to neplaťme. Poplatky jsou neefektivní, iracionální, jsou kvasisociální daní z hlavy. Ani rovná daň to není. Pro rodinu se 200 000 Kč za rok činí poplatek 1% z platu a pro rodinu se 2 miliony 0,1 %. Jde tady o degresivní daň.  mělo by so vyřešit.  Kdyby to někdo uchopil politicky, osloví velké procento voličů.

 Jenže ke zrušení ČT je potřeba získat sto jedna poslanců a 40 senátorů. Ti se nenajdou, protože politiky občas pozvou např. k Moravcovi a je konec s morálkou. Důkazem toho je následující sdělení Petra Žantovského: "Navrhl  jsem otevřít na rozpravě o Radě ČT, aby Rada prosadila, že pod zprávami půjde linka: "dnes jste dali  jako koncesionáři tolik a tolik Kč za tyto zprávy". Přestože by to bylo  skvělé, politické téma nikdo ze stran si to  nevzal na triko.  Všichni hlasovali proti, bez diskuse. Volal jsem soudružku  Hoření z KSČM a ptal se, proč ani oni jako opozice nehlasovali pro," uvedl Žantovský a sdělil, že mu řekla:  „Víte, on má pan Filip dohodu s Moravcem, že ho jednou za měsíc vezme do OVM.“  Filip tedy nejenže nedělá nic proti tomu, aby byl urážený Moravcem. Podle něj je prostě důležité být v televizi a o obsah ani nejde.

Nadějí na zničení ČT je to, že se stávají stále mocnější  alternativní média. Klaus mladší nebyl v TV, využívá facebook a je jednou ze známých tváří ODS. Schwarzenberg málem uspěl, když alternativní média použil v kampani a vliv těchto médií stále narůstá. Až budou ještě  mocnější, pak snad se ČT zbavíme. 

Číst 11723 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %