Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Za nominací Hany Lipovské do Rady ČT si pevně stojím Doporučený

J. Em. Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas českýs doktorkou Hanou Lipovskou v Arcibiskupském paláci v Praze J. Em. Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a primas českýs doktorkou Hanou Lipovskou v Arcibiskupském paláci v Praze snímek archiv Arcibiskupství pražského
Dne 14. dubna 2021 jsem byl požádán redaktorkou Svobodovou z  časopisu Respekt o vyjádření, "jak se konkrétně stane, že se člověk dostane až k povědomosti kardinála", přičemž měla na mysli mé seznámení s paní Hanou Lipovskou. Má odpověď se dodnes nedočkala publikace. V tuto chvíli, kdy slečna Lipovská čelí dalšímu kolu nevybíravých útoků, však cítím za svou povinnost ji zveřejnit, podobně jako už poněkolikáté zopakovat, že si za nominací dr. Lipovské do Rady ČT pevně stojím, stejně jako za svým názorem na otázku jejich odborných a morálních kvalit.
Paní Hana Lipovská byla v katolickém prostředí známa dlouho předtím, než se začala ucházet o místo v Radě České televize. Přednášela na Akademických týdnech, vystupovala ve vzdělávacích pořadech televize Noe, v prostředí charitativních organizací byla známa svými dobročinnými aktivitami a nezištnou pomocí potřebným.
 
Při její nominaci rozhodlo nejen to, že pochází z velmi dobrého, křesťansky založeného rodinného prostředí, ale především vynikající reference o jejím odborném zázemí: je členkou České společnosti ekonomické, Jednoty českých matematiků a fyziků a The American Economic Association. Za svou práci obdržela i několik akademických ocenění, včetně Ceny prof. Františka Vencovského pro mladé ekonomy do 35 let.
 
Do její práce v Radě České televize nijak nezasahujeme. Není úkolem církve kontrolovat hospodaření veřejnoprávních médií ani mechanismy jejich vnitřního fungování. Nemáme do těchto záležitostí vhled, a proto také spory mezi jednotlivými členy Rady ČT či jejich spory s vedením České televize nekomentujeme.
 
Je nám líto, že od svého nástupu do Rady ČT musí čelit nevybíravým osobním útokům. V této souvislosti bychom rádi připomněli slova prezidenta T. G. Masaryka, který říkal, že "bez slušnosti a zbožnosti není demokracie možná."
Celý dialog s redaktorkou Svobodovou je zveřejněn na: http://www.dominikduka.cz/.../odpoved-pro-tydenik.../
Číst 2437 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v CÍRKEV

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 30 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %