Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Politolog by neměl klesnout na roveň bulvárního novináře Doporučený

Václav Klaus ml., Tomio Okamura a Jiří Kobza na konferenci o mediokracii v Poslanecké sněmovně rozhodně nebudili dojem dojem nepřátel Václav Klaus ml., Tomio Okamura a Jiří Kobza na konferenci o mediokracii v Poslanecké sněmovně rozhodně nebudili dojem dojem nepřátel snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Když jsem 31. 7. 2020 v LN uviděla nadpis článku politologa Mlejnka: "Válka Klause s Okamurou. Největší nepřátelství paradoxně panuje mezi programově blízkými", byla jsem zvědavá, co se stalo, protože až dosud jsem nikdy nepozorovala žádné nepřátelství, natož pak největší, mezi těmito dvěma vlastenecky cítícími poslanci. Co se stalo, v čem si ublížili? Pokud někdo napíše, že si dva do nedávna slušně vycházející politici vyhlásí válku, čekal by člověk opravdu zlé útoky. Po přečtení článku jsem ale zjistila, že jde o pouhé přeběhnutí jedné poslankyně Hyťhové z SPD do Trikolóry. To se stávalo a bude stávat mnoha stranám a říkat tomu vyhlášení války předsedů může člověk čekat u bulváru, ale od politologa je to nedůstojné.

Chápu, že proevropsky orientovaným politologům  by se líbilo, aby tito dva pánové začali opravdu válčit a aby  podle hesla, když se dva hádají, třetí se směje,  vyhrála proevropská Fialova ODS či TOP 09. Politolog by si ale měl zachovat profesionální odstup a psát fakta místo svých tajných přání. A to i v nadpisech. Slova jako "největší nepřátelství" a podobné bulvární výkřiky přece neodpovídají tomu, že se někdo ze členů rozhodne přejít k tomu či onomu hnutí ani tomu, že mají pánové v některých věcech jiný pohled na domácí politiku.

A už vůbec  naprosto nedůstojné je strašit tím, že "klausovic rodina je zosobněním panstva či asociálního kapitálu" a proto se budou mít nižší příjmové skupiny pod jejím vedením špatně. To by neměl odborník vůbec vypustit z úst. Právě za panování profesora Klause ve funkci premiéra v první polovině devadesátých let nastal tak vysoký růst HDP 6,4 %, který jsme neměli nikdy předtím, ale bohužel díky Havlovu podpásovému Sarajevskému atentátu ani potom. Kdyby mohl tehdy nadále Václav Klaus s jeho blízkými spolupracovníky pokračovat na přeměně komunisty zdevastované centrálně řízené ekonomiky na moderní kapitalistickou ekonomiku volného trhu, tak by nejen panstvo, ale právě ti nejméně majetní lidé žili nyní s úplně jinou životní úrovní než nyní. 

A psát, že "migrační krize utichla, davy údajně krvežíznivých migrantů dávno přebila pandemie", to už může napsat jen naprostý, diplomaticky řečeno, naivka. Ano, proevropští novináři by si přáli tuto myšlenku vsugerovat lidem, ale odborně vzdělaný politolog přece musí vědět, že jakmile to bude jen trochu možné, znovu Německo otevře přerozdělování milionů nebezpečných hostů kancléřky Merkelové do všech zemí EU. Nehledě k tomu, že se za nimi okamžitě začnou stěhovat rodiny a další kamarádi. A muslimská rodina má desítky členů. Nyní je pouze na chvilku ticho před bouří. Ostatně Merkelová rozumně čeká, že za současného německého předsednictví EU prosadí v záři na summitu vznik jednotného ministerstva financí, jehož neexistence jako jediná brání vyhlášení jednotného státu EU. A až se po jeho vyhlášení probudíme jako EUáni, pak již si své hosty přerozdělí podle svých přání, protože náš stát přestane už úplně existovat.

Kritika hesla Trikolóry „Normální je pracovat, ne čerpat“ s tím, že matku samoživitelku v exekuční pasti pravděpodobně moc neosloví, je sice pravda, ale Klaus Jr. přece nechce získat lesk pro Trikolóru oslovováním těchto voličů. Ty zde mají výběr v mnoha jiných jim blízkých levicových uskupeních. Pokud chce získat lesk pro Trikolóru jako kdysi jeho otec pro jeho ODS, pak musí oslovit pravicové voličstvo, které již roky nemá koho volit. Rozkročovat se po vzoru Topolánka, který právě touto podbízivostí se levici nakonec Klausovu ODS zničil, by musel jen naprostý sebevrah a naivka. A tou určitě pan Klaus ml. není. Určitě dobře zná knihu bývalého vicekancléře jeho otce Petra Hájka Smrt ve středu a ví, že ve středu čeká každou stranu i politika smrt. Jakmile politika ODS ztratila Topolánkovým rozkročováním ideje a náboj, zklamaní skalní voliči jen lomili rukama. Ještě na chvíli zadoufali, že jeho  následník Petr Nečas se za Topolánkovo chování omluví a vrátí ODS její původní smysl, ale ten k tomu nenašel odvahu. Pravicoví voliči neměli od té doby koho volit a nyní je na Klausovi ml., aby je nezklamal a zůstal tak skvělým politikem, jakým byl, než se stal šéfem strany. 

Klaus Jr. se přece nemusí prát o procentíčka s panem Okamurou.

Obě strany mají místo v naší politice svou vlasteneckou pronárodní politikou. Každá je ale svou další náplní jiná. Přímá demokracie, kterou zastává Tomio Okamura je rozhodně odlišná představa vlády, než je  stranické soutěžení, které zastává Klaus Jr.  Jejich voliči mají proto právo si vybrat. A právě tomu by se měl politolog podrobně věnovat.

Občany zajímá v komunálních volbách zejména to, co jim strany nabídnou v domácí politice.

Trikolóra je jasná. Klausismus se v cizině stal pojmem stejně jako Thatcherismus. A na jeho obnovení čekají jeho zastánci. (Pro mladší voliče připomínám, že jde o pravicovou politiku volného trhu podle vzoru nobelovského ekonoma Miltona Friedmana, který  jako ministr financí Kalifornie zdvojnásobil její rozpočet, neboli o život v prosperující kapitalistické společnosti jakou kdysi byly USA.) Radit proto  Klausovi  ml., aby se posunul do středu, je smrtící a to musí každý politolog vědět. Tam se cpou snad všechny strany nemající  co nabídnout kromě osočování protivníků. Na syna brilantního ekonoma a státníka tu čekají voliči jeho otce a jejich děti. Měl by po jeho vzoru vyhlásit: Hlavu vzhůru, pravice nezhynula, jedeme dál! 

SPD je svou nabídkou přímé demokracie v domácí politice poněkud nečitelná. Volič neví, kam ji zařadit. Zda vpravo či vlevo od smrtícího středu. Nechat vše po volbách jen na schvalování voliči referendy může být nebezpečné. Z referenda o vstupu do EU víme, co způsobí mediální masáž na výsledek. Proto by měl pan Okamura vysvětlovat, a to zejména v komunálních volbách, jak si vše v praxi představuje. A na které straně politického spektra od smrtícího středu se nachází. Tam cítím zatím pro tuto stranu mínus oproti jasné a čitelné Trikolóře.

Pokud jde o zahraniční a celostátní politiku, nejde mu ale rozhodně upřít  odvahu, že se nenechal v minulých volbách zlomit a jako první výkonný politik jasně a odvážně řekl, že si přeje dostat naší zemi z protektorátu EU. Byl to obrovský risk, který mu vynesl u voličů oprávněný úspěch. (Pan Mach v čele Svobodných z obavy, že ublíží straně, nakonec bilboard s CZEXITEM ušmudlaně bez vysvětlení stáhl a jak dopadl, víme všichni.) A musím důrazně konstatovat, že by to rozhodně nedělal někdo, kdo by  šel do politiky jen pro získání peněz a dobrého bydla. To je opravdu vůči tomuto člověku výsostně nespravedlivé. Nehledě k tomu že vím, jak mu vyhrožují bombami v bytě, kde bydlí se synem, a podobnými sprostotami, a jak stoicky o tom mlčí. A co víc, ani v letošních volbách ze svého postoje neslevuje, což mu určitě nažene právem body. Jeho voliči nesnášejí zbabělé a nerozhodné politiky. A toho se obávají právem europeistické strany.

Že z pana Okamury  mají europeisté vítr, svědčí jeho smazané kanály na sociálních sítích. Stává se známým i v zahraničí, což je skvělé. CNN Prima News s ním nedávno odvysílala seriózní půlhodinový letní rozhovor. Proč to neudělá naše ČT, je naopak smutné. Nejde přece jen o to, koho zrovna politici na sítích ruší, ale že vůbec k takovému zvěrstvu v demokratických zemích dochází. Věřme, že až závěrem října PPF Petra Kellnera převezme již zakoupenou televizi Nova, projeví se to nejen podporou Trikolóry na nejsledovanějším českém televizním kanálu ale i bojem za svobodu slova a proti všem podobným excesům. A že se konečně vrátí do naší politiky myšlenky a ideje místo stavění politiky pouze na kritice  protivníků. Že strany se budou utkávat v tom, co mohou nabídnout lepšího, ne pouze v konstatováních, co protivníci dělají chybně jako to celou dobu činí Fialova ODS a Top 09. O Hamáčkově ČSSD vůbec nemluvě.

Nezbývá než popřát oběma pánům předsedům Klausovi i Okamurovi co největší úspěch, protože takové odvážně politiky je v naší zemi potřeba jako šafránu. Kéž by přebrali co nejvíce hlasů Fialům, Hamáčkům a dalším politikům s nulovou nabídkou myšlenek. 

Jako zastánci pravice chceme KLAUSISMUS, nikoliv současnou socialistickou cestu do otroctví, před níž varoval již v roce 1947 nobelovský politik Carl von Hayek. Bez CZEXITu nám ho ale v superstátu EU nedovolí prosadit. 

Číst 5001 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %