Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 755

Česká televize a Český rozhlas porušují zákon Doporučený

  • středa, kvě 20 2015
  • Napsal(a)  Petr Štěpánek

Dnešní mediální eurobolševici, co si zbožštili Evropskou unii, se nijak neliší od někdejších bolševiků, co milovali Sovětský svaz. Česká televize a Český rozhlas (ale i další provozovatelé vysílání) den co den porušují zákon. Zákon o vysílání totiž provozovatelům vysílání předepisuje, že „názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru“. Našim médiím je to ovšem šumafuk a tuhle starodávnou novinářskou neřest, o níž jsme si naivně mysleli, že se změnou společenských poměrů vymizí, vesele provozují dál. Ba dokonce – ona dnes přímo kvete. Zdá se, že některé propagandistické nástroje jsou nezničitelné.

 V tištěných médiích lze tohle zvěrstvo páchat beztrestně a je jen na čtenářích, zda si tituly, jež je provozují, chtějí kupovat. (Kupříkladu v MF Dnes už o strohou zprávu nezavadíte.) Elektronickým médiím – a těm veřejnoprávním na prvním místě – ovšem zákon takovou praxi zapovídá. Zpravodajství má dávat odpovědi POUZE na otázky KDO, KDE, CO, KDY. Maximálně ještě PROČ. Nikoli JAKÝ. Od toho jsou komentáře.

Novináři – a na prvním místě ti z mediálního mainstreamu – na to ovšem z vysoka kašlou. A tak se – mimo jiné – vesele nálepkuje. Přímo ve zprávách. A podle politického zadání. Dnešní eurobolševici, co si zbožštili Evropskou unii, se v tom nijak neliší od někdejších bolševiků, co milovali Sovětský svaz.

V případě České televize a Českého rozhlasu, které žijí z našich povinných poplatků, tak dochází k šílenému paradoxu, že nemalá část „koncesionářů“ financuje i propagandu, jež jde přímo proti jejich přesvědčení i zájmům. Lze se pak divit, že na něco takového nechtějí přispívat?

Co na to naše mediální rady?

Uvidíme. Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, Radě České televize a Radě Českého rozhlasu jsem odeslal stížnost tohoto znění:

„Vážená Rado!

V § 31 odst. 2 zákona o vysílání 231/2001 Sb. se uvádí: ‚Provozovatel vysílání poskytuje objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů. Názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru.‘

Je běžnou praxí České televize i Českého rozhlasu, že politiky – kupříkladu Nigela Farage či Marinu Le Pen – či politická uskupení, kteří jsou kritičtí k Evropské unii, zcela běžně tituluje v lepším případě jako populisty, v horším jako extremisty. A činí tak opět zcela běžně přímo ve zpravodajství.

Je to evidentní porušení zákona, neb se jedná o hodnotící komentář, jenž by měl být oddělen od informací zpravodajského charakteru. Nemluvě o tom, že jde o zcela subjektivní hodnocení.

Už teď se na reakci našich strážců mediálních pořádků těším. Rozhodně si ji nenechám sám pro sebe. Můžete se proto těšit spolu se mnou.

Číst 10129 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %