Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Nezničí nás klima, ale boj s klimatem Doporučený

Prezident Václav Klaus představil na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě svoji novou knihu "zničí nás klima nebo boj s klimatem" Prezident Václav Klaus představil na Podzimním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě svoji novou knihu "zničí nás klima nebo boj s klimatem" snímek Ivana Haslingerová Fragmenty
V  Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě se konal již 27. Podzimní knižní veletrh. V mottu letošního veletrhu, Literatura nebo život, se odráží podle slov jeho ředitelky Markéty Hejkalové rostoucí obliba literatury faktu a její prolínání s beletrií. Pokud měla paní ředitelka na mysli knihu ze života Kájínek, tak se nespletla. Fronta na jeho autogram byla neustále a omladina se s ním fotila a fotila. I když některé dámy se utíkaly schovat na balkony se slovy, že je to nebezpečné být v jedné místnosti s vrahem. Ale nechci vše zlehčovat. Knih bylo k vidění opravdu obrovské množství, doprovodný program nabitý. Předčítání z knih, tiskové konference s autory i večerní koncert, to vše přivedlo na veletrh snad celý Havlíčkův Brod a okolí. Samozřejmě že nechyběli ani návštěvníci z Prahy a dalších míst ČR.
I když většinou největší zájem bývá v den zahájení veletrhu díky množstvím doprovodných programů provázejících ho do pozdních večerních hodin,  tentokrát bylo nabito i na druhý den, kdy velerh navštívil  u příležitosti vydání své další knihy o klimatu „Zničí nás klima nebo boj s klimatem?“  prezident republiky v letech 2003-2013 Václav Klaus. Po úspěšném bestselleru "Modrá, nikoliv zelená planeta", který byl vydán již v 18 jazycích a nyní se chystá jeho vydání v maďarštině se vrátil profesor Klaus po deseti letech opět k ekologickým problémům.  Co ho k tomu vedlo, o tom si povídal s návštěvníky na besedě v přilehlém salonku. 

První kniha "Modrá, nikoliv zelená planeta" byla vydaná v roce 2007, tedy v době, kdy na základě velkého zveličení a zbožštění chybných počítačových modelových předpovědí vrcholila panika, že snad zanikne život na planetě kvůli globálnímu zvýšení průměrné teploty o několik desetin stupně za sto let. Václav Klaus v ní proti tomuto nesmyslu protestoval s tím, že budoucí generace se budou podle něho trochu pobaveně divit, že na počátku 21. století mohl vyspělý svět propadnou takové neodůvodněné panice z globálního oteplování. Celý problém pokládal za vyvolaný více vědami společenskými než  přírodními. A již tehdy byl přesvědčen, že více než klima je na naší planetě ohrožena naše svoboda (viz snímky z její tehdejšího křtu knihy).


Kniha vzbudila obrovský zájem nejen doma, ale v mnoha zemích světa, kam byl Václav Klaus zván na přednášková turné. Byla přeložena do 18ti jazyků. Profesor Klaus byl zván prakticky po celém světě a po deseti letech shrnul své další poznatky do právě vyšlé knihy, která navazuje na předchozí.

Své tehdejší přesvědčení, že ne klima, ale svoboda člověka je na planetě ohrožena, si během deseti let studia a přednášení o tomto problému utvrdil. 

Přes masivní manipulaci a propagandu  globálních oteplovačů v čele s Al Gorem a Angelou Merkelovou se utvrdil v přesvědčení, že není ohroženo klima, ale naše svoboda.

Nepřevyprávěl ale knihu starou. V nové knize sděluje čtenářům, co všechno se za uplynulých deset let ve světě na základě bezohledné indoktrinace lidí, mládeže a zejména dětí nebezpečnými ideology klimatického alarmismu změnilo k horšímu a jaké škody byly napáchány.

 On si totiž málokterý sluníčkářský ekologicky nevzdělaný  člověk uvědomuje, že jen na pouhý a nesmyslný Kjótský protokol bylo vydáváno 110 miliard dolarů ročně, což jsou peníze, za které by mohl být podle světoznámého profesora Bjorna Lomborga například v celé Africe vyřešen problém s pitnou vodou. 

A pokud si někdo myslí, že současná debata o globálním oteplování ubrala na své intenzitě, velice se mýlí. 

Je proto skvělé, že vyšla souborná kniha o klimatu Václava Klause, který v ní shrnul své poznatky, které získal za posledních deset let na přednáškách o klimatu po celém světě.

Al Gore si sice již své postavení vybojoval a Merkelová je zaneprázdněna další pohromou, kterou uvalila na Evropu s neuváženým pozváním mladých Afričanů a Arabů, aby nevymřela. Ale jejich ekoterorističtí následovníci se nezměnili a dál straší lidstvo svými nesmyslnými utopiemi. Proto je nejnovější kniha Václava Klause „Zničí nás klima nebo boj s klimatem“ cenným a inspirujícím příspěvkem k obhajobě lidské svobody před jejich zelenou levicovou ideologií.

Znovu podotýkám, že jejich ideologie stála již lidstvo od roku ratifikace Kjótského protokolu v roce 1992 celkem  2 750 000 miliard dolarů a protože platnost této hrůzy, již tito ekologičtí alarmisté prodloužili do roku 2020, bude v roce 2020 stát  celkem 3 080 000 miliard dolarů. Co vše by za to šlo pro lidstvo vybudovat, doplňte si každý sám. Profesor  ekologie Bjorn Lomborg na tom založil celý vědecký institut a sepsal o tom několik knih. Psali jsme o tom např. v článku Jak se optimálně vypořádat s klimatickými změnami a problémy celé planety.

Ředitelka veletrhu Markéta Hejkalová uvádí přednášku profesora Véclava Klause o jeho nové knize  „Zničí nás klima nebo boj s klimatem“

Profesor ekonomie Václav Klaus se ve své nové  knize nevěnuje ale jen soubojům s ekonomicky nevzdělanými politickými alarmisty, ale věnuje se otázkám svobody ve vztahu k vědě, ekonomice, politice a vzdělání  a důsledky souboje svobody v těmto disciplinách posuzuje téma v širších společenských souvislostech. O všech těchto problémech hovořil ve své přednášce na Veletrhu, o níž přineseme informace v samostatném článku. 

A  budete-li si chtít po závažných problémech odpočinout, otevřete si  knihu o strašidlech, kterou na veletrhu představilo nakladatelství Práh Strašidla ze Zálesíkterá Vás zavede do dob dětství našich prababiček a babiček, kdy o nějakém ekologismu, multikulturalismu, komunismu, nacismu a dalších nebezpečných -ismech nemělo lidstvo ponětí. Do dob na přelomu minulého a předminulého století, kdy byly naše lesy ještě plné divých mužů, hejkadel, bludiček a víl, kdy v každém rybníku bydlel místní hastrman, kdy stavení byla plná šotků a ďáblíků.  Ke knize,  která vybočuje z běžně vydávaných moderních knížek pro děti tím, že při jejím čtení se pro ně  zastaví čas, zasní se nad zelenookými rusalkami a naleznou tolik potřebné zklidnění v současné hektické době. A právě pro tuto její vlastnost, kterou se odlišuje od moderních dětských knih, nad ní přebrala záštitu Kulturní komise ČR

Podle názoru odpovědného redaktora presidenta Kulturní komise ČR Doc. Ing. Jiří Pancíře, CSc., mají pohádky velmi dobrou literární úroveň„Kromě vyčerpávajícího popisu strašidel zachycují i život lidí žijících tehdy na vesničkách uprostřed lesů. Lze je proto přijmout i jako pěkně napsané a čtivé povídání o životě ve vesnicích na Humpolecku, kde byly zařazeny mezi povinnou četbu ve škole. Přál bych si, aby kniha čtenářům přinesla tolik potřebný klid v této tak hektické době. Aby se přenesli při jejich čtení do doby, kdy lesy byly plné hejkadel a bludiček, kdy v každém rybníku sídlil hastrman a na jeho hladině tančily zelenooké rusalky,“ píše docent Pancíř v Editorské poznámce ke knize.

(Pokud jste si ji nezakoupili přímo na veletrhu, můžete ji získat ve všech knihkupectvích a internetových e-shopech nebo kontaktujtovat ředitele nakladatelství Práh Ing. Martina Vopěnku Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Ukázku několika pohádek získáte kliknutím na toto místo či na níže uvedou titulní stranu.

Číst 12734 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %