Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Proč to Halík odpískal Doporučený

  • pátek, bře 11 2016
  • Napsal(a)  JAN KOPAL
Jan Kopal s  Josefem Lesákem, poválečným poslancem a studentským vůdcem v roce 1948 k presidentu Benešovi a politickým vězněm na jeho přednášce v PSP ČR Jan Kopal s Josefem Lesákem, poválečným poslancem a studentským vůdcem v roce 1948 k presidentu Benešovi a politickým vězněm na jeho přednášce v PSP ČR archiv autora

 Politika láká a přitahuje různé typy lidí: Idealisty, snílky, prospěcháře, kariéristy, pragmatiky, ale také blázny, cvoky, nastrčené figurky a ochotné loutky. Motivace a cíle se mohou rapidně lišit. K politice se pojí samozřejmě neúspěchy a prohry, se kterými se může a musí počítat. Hořkost neúspěchu, nevděku a prohry pocítili na své kůži i takoví politici jako byli Winston Churchill, Charles de Gaulle či náš Karel Kramář. Přesto i oni šli do toho naplno a s rizikem možného pádu.

Donedávna horký kandidát pravdolásky na českého prezidenta číslo 1 páter Tomáš Halík při mizivých vyhlídkách na své zvolení to raději pěkně odpískal předem. Zdůvodnil to tím, že v naší zemi je málo rozumných lidí. Holt se nezapře odchovanec Václava Havla, který se rád o České republice vyjadřoval jako o „nevětraném pelechu“ a zemi, kde vládne „blbá nálada“. Urážet český národ a hrbit se před mocnými světa. To by jim šlo! 

Halíkova rozjetá PR, kterou jako vlajková loď zaštítily Lidové noviny, tak přijde vniveč. Přitom při udělení Templetonovy ceny to vypadalo, že je Halík pretendentem minimálně na největšího Čecha století, ne-li tisíciletí.
Českého prezidenta ale nedělá prezidentem doktorát z Oxfordu. Stejně z nikoho klona Masaryka neudělá jízda na koni (na kterém kdysi pózoval i Miloš Jakeš), domek v Lánech nebo třeba na Hrádečku.
Nemusí se tedy obávat, že by se Halík ztrapňoval volebním debaklem a za stávající silné podpory Miloše Zemana, který už naznačuje svou ochotu kandidovat i v příští volbě, kvapně vyklízí bojiště. Pokud nemá jistotu úspěchu, nejde do toho. Odhaluje tím své ledví i bezděčně i nepříliš pevný charakter.
Halík vidí své místo na „mezinárodní intelektuální scéně“, aniž by jasně definoval, co si pod tím představuje. Zřejmě bude dál sbírat čestné doktoráty a metály od svých chlebodárců, kteří si ho pěstují jakou svou loutku s aureolou geniálního intelektuála recyklovaného pro další upotřebení.

 

 

 

Číst 9447 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %